Zaloguj się, aby obserwować  
biznes4me

Biznes dla 17 latka?

Recommended Posts

Witam!

Niedawno skończyłem 17 lat i zastanawiam się, czy dla osoby w moim wieku może istnieć w słowniku takie słowo jak 'biznes'? Wiem, że nie mogę założyć firmy, ale czy moge poczynić coś w tym kierunku?

Pozdrawiam.

Poczekaj do pełnoletności, to tylko rok ;)

A do tego czasu zbieraj kapitał, pracuj tu i ówdzie i przede wszystkim - ucz się, czytaj o biznesie. Może jakiś freelancing, internet daje dużo możliwości nawet dla młodzików takich jak Ty ;)

Pozdrawiam.

Weź się za pozycjonowanie i tworzenie stron www- można zarobić niejednokrotnie lepiej niż otwierając biznes bez wielkich kapitałów ;) Pracujesz na siebie i wiesz, że zarobisz. Programowanie to naprawdę dobra działka dla takich młodych wilków jak Ty.

Zawsze możesz założyć jakiś serwis internetowy, który zdobędzie popularność, a Ty zaczniesz zbijać na nim trochę pieniążków ;)

Ale musisz się na tym trochę poznać i przede wszystkim - znaleźć pomysł na taki mega serwis...

Zastanów się najpierw co chciałbyś robić i na czym się znasz- to chyba jednak podstawa. Zacznij obracać się w kręgach, które się tym zajmują, czytać i udzielać się na forach - dokształć się troszkę. Później rozejrzyj się za tym gdzie mógłbyś znaleźć klientów na twój towar czy usługę. To piwinno Ci zająć jakiś rok, ale przynajmniej nie będziesz "zielony" w swojej branży.

A kiedy już będziesz miał lat 18 zapraszamy do Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, tam specjaliści pomogą Ci "wystartować", promować się, prowadzić rachunkowość i zrobią dla Ciebie jeszcze kilka innych cennych rzeczy. Polecam!

Dla takiego 17-latka no to freelancing bardzo dobra rzecz by dorobić się odpowiednich sumek i zacząć coś swojego już za jakiś czas.

Myślę, że 17 latek powinien próbować szczęścia w takiego rodzaju zarobku jak złote myśli. Na początek bardzo dobra kaska.

No już się trochę narobiło młodziaków, którzy w ten program bardzo chętnie wchodzą. Ciekawe czy to takie jest opłacalne, bo znając naszą biurokrację to nim coś się załatwi, to nie jednemu wytrwałemu zabraknie chęci.

Jako 17latek roznosiłem ulotki, reklamówki itp Uzbierałem kasę i miałem fajne wakacje. Kasa nieduża no ale w sam raz na takie nastolatka. Potem jak już będzie po szkole i będzie miał te 18 lat to może pomyśleć o własnym interesie, bo będzie to idealny czas na takie przemyślenia i pomysły.

Dokładnie zgadzam się z poprzednikiem. Ulotki, reklamówki, albo nawet internetowe zlecenia będą w tym wieku odpowiednie. Wiadomo, że nie są to kosmiczne pieniądze, ale rynek dla tak młodych osób jest z reguły zamknięty. Dlatego ucz się i nabieraj doświadczenia, bo niedługo będziesz starszy i będziesz mógł się wziąć na poważnie za robotę ;)

Freelancing, jak powiedział kolega albo innego typu działalność jak ulotki, mycie szyb na stacji benzynowej (istnieje jeszcze coś takiego), sprzedaż na jakimś stoisku u kogoś... A jeszcze rok i będziesz mógł założyć firmę - na razie zbieraj kapitał.

Ulotki to nie zbyt dochodowe zajęcie, stawiam bardziej na freelancing. Zajęcie te jest bardziej opłacalne a i doświadczenie możesz zdobyć, które póżniej będzie procentować. Zastanów się w czym jesteś dobry co lubisz robić na komputerze i w tym się dokształcaj.

Jestem również za Freelancingiem. Ten sposób zarabiania zaczyna być w polsce coraz bardziej modny. W internecie jest bardzo duzo ofert polegających na zleceniu pracy i nie trzeba mieć specjalnie wykształcenia, jedynie umiejętności. Jako 17 latek pewnie duzo spędzasz na komputerze i nie jedno umiesz, więc polecam żebyś spróbował ten sposób zarabiania swoich pierwszych pieniędzy.

Przeglądając internet natrafiłam na różne propozycje pracy dla tak młodych ludzi jak Ty. Stawki raczej nie są wysokie ale od czegoś trzeba zacząć. W hipermarketach potrzebują pracowników do wykładania towaru, myśle że praca nie jest zbyt ciężka i jak na początek może być.

W Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości można działać od 16 roku życia :).

Zastanów się, czy na pewno chcesz być freelancerem, czy może chcesz robić biznes - bo to dwie różne rzeczy. Będąc wolnym strzelcem zajmujesz się wszystkim - od wykonawstwa poprzez kontakt z klientem do marketingu. Robiąc biznes tego jest jeszcze więcej, ale w przyszłości możesz tę pracę oddelegować.

Ja Ci nic nie polecę, bo Ty wiesz najlepiej, co lubisz robić, na czym się znasz, a czego możesz się nauczyć. Jak programowanie Cię kręci i chcesz to robić, to ok...

P.S. A jeśli chodzi o biznes, to jak zacząć? Po prostu być rozpoznawalnym (jeśli Twoimi klientami nie będą firmy) - uczestniczyć w szkoleniach, networkingach, udzielać się, wypowiadać na blogach etc. To oczywiście zalezy od konkretnego biznesu.

A jeśli klientami sa firmy... to po prostu kontaktowac się z nimi i zrobic dobre portfolio (na początku za półdarmo lub nawet za darmo - są osoby, które tak wyrobiły sobie markę - zdobyły loga). A później stopniowo zwiększać ceny etc. Natomiast to wszystko możesz wyczytać w książkach i dowiedzieć się od innych przedsiębiorców.