jagielonka

Biuro rachunkowe czy księgowa?

99 postów w tym temacie

Lepszą opcją będzie zatrudnienie księgowej chociaż na część etatu czy może nawiązanie współpracy z biurem?

Możecie podrzucić w ogóle namiary na jakieś sprawdzone biuro rachunkowe w Krakowie?

Zależy mi na takich, którym można zaufać.

Ja bym wybrała biuro rachunkowe, dlatego że takie rozwiązanie jest dużo tańsze i bardziej praktyczne.

Podpisujesz z takim biurem umowę i później oni reprezentują się w większości spraw, więc ty nie musisz poświęcać na to czasu.

Zobacz sobie to biuro rachunkowe w Krakowie: http://prymkrakow.pl/ - znajdziesz tam pełen wachlarz usług księgowo-finansowych, a ponadto wysokość opłat jest ustalana indywidualnie.

To czy zatrudnić księgową, czy korzystać z usług biura (najlepiej sprawdzonego), zależy od przychodów (obrotów) firmy. Na początku działalności - moim zdaniem lepiej skorzystać z usług biura.

Ja zdecydowałem się skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i prowadzę księgowość mojej firmy na własną rękę. Wykupiłem oprogramowanie dla biur rachunkowych Raks i naprawdę bez problemu sam daję sobię z tym radę. Skoro nie znasz żadnego biura, co do którego jakości usług masz pewność, to zajmij się tym sam - sobie chyba w końcu najlepiej można zaufać ; )

ja też jestem zwolenniczką współpracy z biurem. Ponieważ to w znaczącym stopniu ułatwia pracę. A przecież są biura pracujące zdalnie więc nie trzeba szukac tylko u siebie w mieście. Wiem, że np bde constans to takie biuro doradztwa ekonomicznego, które pomoże i poprowadzi wiele dzialów biura

Przecież dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem jest zakupienie programu księgowo - płacowego. Tak przynajmniej wszystko sam ogarniesz. Widziałem , ze tutaj http://infotelecom.pl/k/m/p/kadryplace jest dostępny taki program. Pomyśl tylko. Po co masz zatrudniać kogoś do tego co równie dobrze możesz zrobić sam.

Jest w Krakowie taka kancelaria podatkowa jak „VAT”, ja u nich swego czasu korzystałem z porad odnośnie vatu właśnie ;P Miła obsługa, duża wiedza, znajomość aktualnych przepisów i to taka głęboka, a nie powierzchowna. Na stronie biuro-rachunkowe-vat.pl masz ich pełną ofertę. Oni łączą usługi typowo podatkowe z księgowymi. Pozdrawiam!

Większość osób, które wypowiedziały się w tym wątku wypowiada się za księgowością zewnętrzną. Zgadzam się z tą opinią, ponieważ outsourcing jest nie tylko efektywny, ale również bardzo wygodny dla firm. Zlecanie działań z zakresu księgowości, podatków, a także kadr i płac znacząco redukuje koszty, zachowując (a w niektórych przypadkach nawet poprawiając) jakość świadczonych usług przez dane przedsiębiorstwo. Firma może w ten sposób w pełni skoncentrować się na swojej podstawowej działalności. Dla zainteresowanych nieco więcej na ten temat - http://paretopl.weebly.com/.

Jesli zdecydujemy sie na samodzielne prowadzenie rozliczeń podatkowych i z ZUS, kadr i płac to warto zainwestowac w naprawde dobry, sprawdzony program księgowy. Dużym uznaniem, głównie z uwagi na mozliwość dowolnego doboru modułów i konfiguracje, bieżące aktualizacje cieszy się SKP. Można się o tym przekonac testując go http://www.ksiegapodatkowa.pl/konfigurator . Przy takim rozwiązaniu warto zainwestowac w osobe za to odpowiezialna i myślę, że w małym czy nawet średnim przedsiebiorstwie nie powinno byc problemu z bieżącą obsługą. W razie wątpliwości doradcy zawsze podpowiedza i pomogą. Niektóe biura rachunkowe wspomagają się SKP, więc to program godny uwagi.

W sumie to zależy jakie ma działalność potrzeby. Jeśli firma działa na innych rynkach niż tylko Polska to może warto skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Wiele pozytywnych opinii słyszałam o tej http://bilans.poznan.pl, ponieważ prowadzą rachunkowość i bilanse w języku angielskim i niemieckim, a mam wielu znajomych co działają na tamtejszych rynkach, zatrudniając tamtejszych obywateli.

Lepszą opcją będzie zatrudnienie księgowej chociaż na część etatu czy może nawiązanie współpracy z biurem?

Możecie podrzucić w ogóle namiary na jakieś sprawdzone biuro rachunkowe w Krakowie?

Zależy mi na takich, którym można zaufać.

Zdecydowanie biuro rachunkowe. Jeśli prowadzisz profesjonalną firmę to nie warto jest moim zdaniem oddawać się w ręce znajomej pani księgowej , która weźmie mniej. Jakby coś było nie tak to nie masz praktycznie żadnej podkładki. Wylącznie problemy z urzędem skarbowym.

Mogę ze swojej strony polecić Ci to biuro rachunkowe: http://fintaxis.pl/ . Mają siedzibę we Wrocławiu ale prowadzą księgowość online. Prowadza mi firmę od jakiegoś czasu. Jestem zadowolona.

Biuro księgowe jest lepszym rozwiązaniem. Księgowa może popełniać dużo błędów a w biurze jednak się tego bardzo pilnuje. Ja niedawno trafiłam na to biuro rachunkowe z Kalisza http://www.twojksiegowy.kalisz.pl/ Zastanawiam się nad nawiązaniem z nimi współpracy bo moja księgowa ostatnio znowu podniosła mi cenę - robi tak co miesiąc wymyślając jakieś nowe usługi.

Słuchajcie, czy korzystał ktoś z was z Finetto? Znalazłem ich w internecie, spodobała mi się oferta i chciałbym podjąć z nimi współpracę przy księgowości etc. Bardzo prosze ow ypowiedzi osoby, które ich znają

mogę ci ich polecic. prowadza mi zdalnie ksiegowosc i jestem z nich bardzo zadowolona. dokumentacje mozesz przeslac online i rozliczenie tez otrzymujesz elektronicznie. maja na stronie panel do ktorego sie logujesz i wszystko masz tam pod kontrolą :) do tego przydzielaja osobistego doradcę, z którym zawsze można się skonsultowac :)

Była tu już dość długa dyskusja i jeśli jesteś ze Śląska to możesz wybrać usługi rachunkowe Chorzów chyba, że wolisz współpracować z kimś zdalnie, ale jednak większość osób opowiada się za biurem niż księgową. Wychodzi taniej.

Zewnętrzne biuro wychodzi znacznie taniej - sama wypróbowałam już obydwie opcje i jednak współpraca z takim biurem jest znacznie bardziej owocna, a do tego mniej kosztowna. Jeżeli chodzi o pełną księgowość Wrocław ma kilka naprawdę dobrych biur - kancelarii :)

większość osób poleca outsourcing i ja się z nimi zgadzam. Przede wszystkim wychodzi taniej, a jakość usług jest na najwyższym poziomie. Jeśli szukać jakiegoś biura rachunkowego w Krakowie to zerknij sobie do wyszukiwarki www.pkt.pl i tam na pewno znajdziesz kogoś wartego uwagi. Ja właśnie tam znalazłam swoje biuro księgowe z którym współpracuję już 3 lata :)

Myślę, że utrzymywanie księgowej na etacie ma sens gdy firma jest duża i potrzebuje kilka razy dziennie mieć wgląd w papiery i potrzebuje na bieżąco korzystać z wiedzy księgowej. Jeśli prowadzić małą działalność to tańszym rozwiązaniem jest wynajęcie pomocy z zewnątrz. Ja korzystam z biura rachunkowego MITAXX, są rzetelni i punktualni. Zawsze wiedzą kiedy i jaki papiery muszę złożyć do konkretnych urzędów.

Biuro rachunkowe w Poznaniu to Atoran - znajdź w Google ich stronę, masz tam podany cennik i promocje, no i zakres oferty. Ogólnie zdecydowanie ich polecam. Rzetelne podejście, terminowe rozliczenia, informowanie o sytuacji finansowej, prognozowanych kwotach podatku do zapłaty. Nie jest tak, że robią wszystko na ostatnią chwilę, widać inne podejście do księgowości niż to, z jakim mieliśmy dotychczas do czynienia.

Sprawdzaliście już ofertę Business-tax? Mają ciekawe rozwiązania. Dla mnie ogromną zaletą jest to, że nie trzeba tracić czasu na zawożenie dokumentów. Można wysłać skany lub zapakować wszystko w teczkę i przesłać kurierem.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie http://business-tax.pl. Warto też wspomnieć, że przedsiębiorca ma przez cały czas dostęp do swoich danych księgowych.

Biuro rachunkowe jest znacznie bardziej opłacalnym wyborem, szczególnie w przypadku mniejszych firm. Jeszcze bardziej opłacalne jest samodzielne prowadzenie księgowości, choć wymaga to odpowiedniej wiedzy i odpowiednich narzędzi. W serwisie wfirma.pl mają m.in. narzędzia do wystawiania faktur, zarządzania magazynem, czy taki program do przebiegu pojazdu https://wfirma.pl/kilometrowka-online - w razie problemów mają tam ekspertów księgowych i podatkowych, do których można się zwrócić z pomocą, a jako, że koszt jest niewielki, to warto o tym pomyśleć.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się