jagielonka

Biuro rachunkowe czy księgowa?

100 postów w tym temacie

Zależy od Twoich potrzeb, Ja wybrałam biuro rachunkowe bo pomogli mi jeszcze w zakładaniu działalności i wybraniu sposobu rozliczania podatków itp

ale jeśli już masz firmę, nie potrzebujesz tzw doradztwa finansowego to spokojnie możesz wybrać sprawdzoną księgową :) W biurze masz po prostu  bardziej kompleksową obsługę bo jest tam kilka osób, każda specjalizująca się w czym innym :)

Ja mogę polecić biuro rachunkowe, które również w swoich usługach ma doradztwo podatkowe, więc gdyby była potrzeba optymalizacji podatków gdyby w księgach rachunkowych wyszło za dużo to przynajmniej wszystko jest w jednym miejscu. Oferują również zdalny dostęp do księgowości, gdzie można na bieżąco monitorować faktury i cały proces księgowania.

Jeśli masz coś małego, to z powodzeniem możesz sobie poradzić z wykorzystaniem programów od RESET2 z Wrocławia. Przy większej firmie pewnie warto pomyśleć o zatrudnieniu kogoś.

Jeżeli mieszkacie w Szczecinie lub okolicy to mogę wam polecić biuro rachunkowe www.biurogalant.pl Sam z nimi współpracuję od dawna i jestem zadowolony z wysokiej jakości usług jakie świadczą.

Lepszym i tańszym rozwiązaniem jest biuro rachunkowe. Moja firma od lat współpracuje z biurem rachunkowym www.doradca.gliwice.pl i nie mam zamiaru tego zmieniać. Jeżeli mieszkacie w Gliwicach to polecam wam się do nich zgłosić.

Moim zdaniem dobre biuro rachunkowe to skarb. Ja miałam to szczęście, że trafiłam na prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Od kilku miesięcy współpracuję z biurem doradztwa rachunkowego Kasprzyk i Niziołek z Gliwic. Działają na rynku już ponad 20 lat, mają ogromną widzę popartą wieloletnim doświadczeniem. 

Wszystko zależy od potrzeb i budżetu, nam się lepiej sprawdzilo biuro, mamy abonament w tax care, jak na razie współpraca układa się bardzo dobrze, ceny abonamentów zaczynają się od niecałej stówki, jest w czym wybierać, jest opcja księgowości online, z czego czesto korzystam ale też nie ma przeszkód by spotkać się u nich w biurze.

Księgowa - będzie na miejscu, a biuro rachunkowe jest zewnętrzne i mogą być problemy z komunikacją, przepływem dokumentów itd. Ja bym jednak zatrudniła księgową ;)

Polecam biurobilans. eu posiadanie świadectwa Kwalifikacyjnego Ministra Finansów na świadczenie usług księgowych. Mają usługi na bardzo wysokim poziomie, bardzo polecam.

Dzięki wielkie za sprawdzone informacje w tym obszarze tematycznym :) Mam pewność, że mi się one przydadzą ;)

Zdecydowanie lepiej mieć zaufane biuro rachunkowe, które ogarnie wszystkie sprawy formalne. Za dużo czasu trzeba byłoby spędzić, aby samodzielnie prowadzić księgowość, a do tego dochodzi jeszcze kwestia ewentualnych błędów i odpowiedzialności.

Przy wyborze biura rachunkowe jest kilka istotnych kwestii, które opisano tutaj: krb.waw.pl/zakladanie-firmy-8-prostych-krokow-do-wyboru-biura-rachunkowego/

Zdecydowanie biuro rachunkowe, najlepiej takie, które zapewnia reprezentację przed urzędami i takie, do którego nie mamy za daleko. Chociaż do większości można wysłać maila z fakturami, to często trzeba klepnąć jakiś podpis na piśmie do urzędu, a szkoda wtedy daleko jeździć albo na pocztę iść. Warto też zwrócić uwagę, czy firma ma pojęcie o fakturach europejskich, coraz częściej takie faktury są na porządku dziennym przy wymianie usług ze startupami z innych krajów.

Myślę, że warto poszperać w Internecie w tej materii. Z całą pewnością uda się znaleźć wymagane informacje :)

Biuro ksiegowe. Jeżeli prowadzimy firmę MŚP to zdecydowanie korzystniejsze jest. Polecam z Warszawy biuro rachunkowe Abaus (ul. Lanciego 8). Znają się na swojej pracy, zajmują się kompleksowo podatkami i innymi rozliczeniami

Jest tyle wiedzy i gotowych rozwiązań na fachowych portalach, że dla małej firmy nie prowadzącej skomplikowanych księgowań można robić to samemu. Ostatnio n. sprawdzałam jak rozliczyć godziny nadliczbowe na https://www.portalfk.pl/rozliczanie-wynagrodzen/4-przyklady-ustalania-wynagrodzenia-za-godziny-nadliczbowe-15231.html

Biuro rachunkowe jest znacznie tańszym rozwiązaniem od etatowego księgowego, który sprawdza się tylko w dużych firmach. Co do samego biura to osobiście polecam wam www.brbilans.com Biuro to ma swoją siedzibę pod Gdynią.

Oczywiście, że księgowa/księgowy  jest potrzebny w firmie! Resztę dostają z urzędu https://ifirma.pl  Nie tracisz czasu, wszystko maz na czas - Ty przeznaczaj wtedy więcej czasu na swój biznes

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się