Zaloguj się, aby obserwować  
hansol

Działka z domkiem, budowa czy zakup?

Recommended Posts

Kupowaliście działki wraz z domkiem, czy budowaliście je sami? Zastanawiam się, która z opcji jest tańsza i korzystniejsza? Bo z moich obliczeń zwyczajnie nie opłaca się kupować domku z działką, bo ceny są znacznie wyższe, nic kupno działki i budowa domku samemu, ale może to tylko wina moich obliczeń? 

Od paru lat jest moda na kupno gotowych domków, co ogranicza znacznie czas potrzebny na postawienie takiego budynku. Sam mam taki domek letniskowy i była to świetna inwestycja, bo w ten sposób zaoszczędziłem sporo pieniędzy. 

Szczerze wolałabym budowac dom. Jest z tym więcej zachodu, ale masz wszystko tak jak chcesz i zbudowane z porządnych materiałów. U dewelopera nigdy nie bedziesz mieć nawet średniej półki, a musisz bulic jak za pałac. Można się poświęcić, można pójść na łatwiznę, Wasz wybór.

Jeżeli potrzebujecie namiary na tani skład budowlany, producenta tanich systemów dociepleń, to zapoznajcie się z ofertą Kabexu  [link usunięty]

Tylko najgorzej, że własnie nie posiadam obecnie tak dużych oszczędności, by budować murowany dom. Natomiast co do gotowych domków, to jest to kuszące rozwiązanie, jednak jestem ciekawy jak wygląda sytuacja z jakością wykonania takich domów, nie jest to jakaś tandeta? 

Ja swój domek mam od 4 lat, wiem że to jeszcze nie dużo, jednak przez ten czas nie miałem żadnej usterki. Krótko mówiąc, wszystko jest wykonane jak należy. Trzeba jednak pamiętać, że większość zależy też od tego z jakiej firmy kupisz domek. 

No właśnie obawiam się, że w okolicy ciężko będzie u mnie znaleźć dobrych fachowców w tej dziedzinie, więc boję się pieniędzy wyrzuconych w błoto trochę 😕 Są jakieś firmy, które robią domki na całą Polskę, albo przynajmniej gdzieś na Mazurach. 

Nie mam pojęcia jak wygląda akurat sytuacja na mazurach z tego typu firmami. Jednak jest kilka firm, które działają na skalę całego kraju i jednym z ciekawszych wyborów będzie z pewnością https://kupdomekletniskowy.pl/. Jeżeli chodzi o całoroczny domek drewniany, to tam znajdziesz największy wybór, a także możesz postawić na własny projekt. 

Najlepiej zdecydować się na zakup, sprawdź agencję ABC-DOM, oni pomogą Ci ze znalezieniem odpowiedniej nieruchomości oraz doprowadzą wszelkie formalności do końca.

Ja w ubiegłym roku kupiłem domek holenderski od firmy www.domki-holenderskie.pl. Uważam, że jest to bardzo dobra alternatywa dla domku na działce. Domek na kółkach charakteryzuje się mobilnością i niższą ceną. Ja jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania.