Zaloguj się, aby obserwować  
kuba_2027

Składki przy jednoosobowej działalności

Recommended Posts

Witajcie. Jeśli ten temat już był, bądź piszę go w złej kategorii to najmocniej przepraszam ale jestem zupełnie "zielony" w tych sprawach.

Piszę ten post ponieważ chciałbym zasięgnąć informacji dotyczących obowiązkowych kosztów przy prowadzeniu jednoosobowej działalności. Otóż skończyłem właśnie szkołę średnią. Z tego co się orientuję do końca roku szkolnego (31 sierpnia) jestem ubezpieczony przez szkołę, potem jeśli nie studia to muszę już sobie radzić sam.  Jeśli chodzi o mój plan na przyszłość to wiążę go z pracą zdalną w wolnym zawodzie. Jestem kreatywną osobą i z łatwością przychodzi mi pisanie. Od kilku miesięcy jestem zrzeszony na jednym z portali dla copywriterów. Póki co traktuję to jednak bardziej jako sposób na dorobienie sobie niż pełno etatową pracę. Pieniądze jakie tam zarabiam wynoszą mniej więcej tyle ile próg przy działalności nierejestrowanej (robię to bardziej hobbistycznie przy większym nakładzie czasu mógłbym zarobić normalną pensję). Z firmą rozliczam się na podstawie umowy o dzieło. Oprócz tego obracam się również w środowisku muzycznym. Piszę teksty oraz muzykę i jestem członkiem ZAIKSU.

Zastanawiam się obecnie nad swoją przyszłością. Marzę o tym by w przyszłości być szefem dla samego siebie. Nie wiem jednak czy jestem już na to gotowy. Moje comiesięczne zarobki są dość nieregularne. Zdarzają się lepsze i gorsze miesiące dlatego też chciałbym dowiedzieć się ile wynosi prowadzenie takiej jednoosobowej działalności a także czy na początku można skorzystać ewentualnie z jakichś ulg. No chyba, że jest jakieś lepsze rozwiązanie jeśli tak to prosiłbym o podsunięcie mi go.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.