ernest

Ile kosztuje budowa domu

Recommended Posts

To wszystko zależy od tego jak bardzo oszczędnie i przyszłościowo do tego podejdziesz :)  Ja na przykład miałem pompę ciepła, która ciągle się włączała i wyłączała :/ Była przez to bardzo kosztowna w utrzymaniu. Na szczęście w porę przeczytałem na http://www.noel.pl/ o zbiorniku buforowym :) Zamontowałem go i od tej pory pompa stała się bardzo oszczędna. Znacznie rzadziej się włącza no i podzespoły dłużej są w dobrym stanie. Rachunki są niższe, bo pompa też działa głównie w taryfie nocnej, która jest znacznie tańsza :D No dla mnie bomba! 

Jak słyszę pytania " [link usunięty] ?" to w odpowiedzi zawsze mówię: "a ile kosztuje kupno auta"? Bo to dokładnie taka sama sytuacja :) Wszystko zależy od budżetu, metrażu, zastosowanych materiałów wykończeniowych itp. itd. 

Według mnie zdecydowanie bardziej opłaca się w dzisiejszych czasach kupić mieszkanie :) Jeśli rozejrzysz się w internecie i podpatrzysz nowe inwestycje, może okazać się, że znajdziesz cos naprawdę ciekawego. Zresztą spójrz sobie [link usunięty] - ładne apartamenty na Woli w Warszawie :)

Żeby powiedzieć, czy lepiej wybudować dom czy kupić mieszkanie to najpierw trzeba policzyć. Bo nie w każdym mieście mieszkanie będzie się bardziej opłacało - zresztą ludzie mają różne preferencje, jedni woleliby na pewno dom.

Dom daje spore możliwości, większą przestrzeń i swobodę, ale stanowi też spory obowiązek. Jakiś czas temu przeprowadzaliśmy ogromny remont, gruz wywoziliśmy kontenerami od  [link usunięty]    Nie było łatwo, ale teraz możemy w pełni cieszyć się domem

Dnia 31.01.2018 o 12:57, balbinkaa napisał:

Jak słyszę pytania " [link usunięty] ?" to w odpowiedzi zawsze mówię: "a ile kosztuje kupno auta"? Bo to dokładnie taka sama sytuacja :) Wszystko zależy od budżetu, metrażu, zastosowanych materiałów wykończeniowych itp. itd. 

Zgadzam się! Dom domowi nierówny :) Na każdym jednym elemencie są takie różnice, że naprawdę można mówić jedynie o widełkach :) Wszystko zależy też od kosztów ekipy budowlanej, a na tej nie warto oszczędzać, trzeba szukać z głową. Wg mnie akurat ekipa i jej umiejętności to jest podstawa.

Wszystko zależy od tego jakie wyposażenie zamierzasz zainstalować w Twoim miejscu zamieszkania. Na Twoim miejscu, gdyby zostało mi nieco pieniędzy zainwestowałbym dodatkowo w system  [link usunięty] zwiększający bezpieczeństwo i funkcjonalność samego domu.

ile kosztuje budowa, to wcale nie jest takie łatwe do powiedzenia. Zależy od wielkości budowy, zastosowanych materiałów itp, dopiero w jakimś składzie budowlanym się dowiesz jak cI zrobią kosztorys wszystkiego co potrzebujesz.

[link usunięty]

Wszystko zależy od wybranych materiałów i standardu domu...  Mnie np. przypadły do gustu wysokiej jakości systemy kominowe, które raczej nie należą do najtańszych. Generalnie jeśli chodzi o kominki to z pewnościa warto odnotować też producenta Schiedel. Jest to produkt z tzw. Wyższej półki i najwyższej jakości, dlatego służą przez wiele lat. Co wazne cechuje je tez niska emisja spalin.. Najwiekszym zaskoczeniem było dla mnie to, że otrzymałem 30 lat gwarancji, czyli naprawde duzo!!

Przydadzą się namiary na dobrą firmę dekarską i ciesielską. U nas dobrze dachem zajęła się firma Mariusza Dobosza z Katowic. Szybko, solidnie, terminowo i nie przesadzają z cenami. U rodziców z kolei remontowali stary dach, też wszystko sprawnie poszło.

Budowa domu to na pewno spore przedsięwzięcie, ktore musi być dobrze przemyślane i zaplanowane! Liczy się też to, z jakiego materiału powstanie nasz dom. Dobrze jest wybierać takie technologie, które zagwarantuja nam stabilny dach nad głową na długie lata. Takim rozwiązaniem są np. domy pasywne i domy energoosZczędne od http://superhouse.pl/.

Ja z kolei mogę dać namiary na dobrą firmę od systemów rynnowych i zadaszeń na tarasy. To Scala Plastics. Mają mega solidne produkty. Mamy od nich też szklarnie ogrodową z poliwęglanu i także jesteśmy z niej zadowoleni.

No jest to nie małe przedsięwzięcie i zależy ocywiście od wielkości domu, jaki chcemy postawić, ale też bym optowała za kwotą rzętu 300-400 tys.  Najważniejsze to mieć godną zaufania ekipę budowlaną, bo różnie to z nimi bywa:) A im lepsza ekipa, tym - wiadomo - sprawniejsza i lepszej jakości budowa. Polecam bardzo od siebie tę firmę - https://gut-bud.pl/ . Są moim zdaniem totalnie niezawodni i błyskawiczni!