Zaloguj się, aby obserwować  
brix94

Chcę wystartować... tylko jak?

Recommended Posts

Cześć, mam 26 lat, mieszkam niedaleko jednego z miast wojewódzkich w południowej Polsce, jestem magistrem inżynierem studiów technicznych. Od niespełna roku pracuję w firmie w sektorze lotniczym. Pomimo, że mam ciekawą pracę, od pewnego czasu zastanawiam się nad otworzeniem własnego biznesu. Praca całe życie na kogoś w prywatnej firmie niespecjalnie mnie interesuje, nie spełnia moich ambicji i oczekiwań i po prostu mi nie wystarcza. Czym chciałbym się konkretnie zajmować? Właśnie ze sprecyzowaniem moich planów mam największy problem. Z tego co zaobserwowałem, w mojej okolicy jest ogromne zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, gabinety rehabilitacyjno zabiegowe.  Nie posiadam żadnego kapitału, budynku – startuje całkowicie od zera. Niedawno dowiedziałem się o budynku który jest na sprzedaż niedaleko miejsca mojego zamieszkania, w którym wcześniej mieścił się sklep. Budynek 200m kw, myślę że przy rozsądnym podziale możnaby z niego wyciągnąć do 5 osobnych pomieszczeń. Niestety koszt lokalu jest w mojej opinii ogromny – grubo ponad 300tys zł. Tak czy inaczej, myślę, że przy odpowiednim zaadaptowaniu powierzchni możnaby go przekształcić w fajne centrum usługowe. Kogo mogę poprosić o pomoc w uzyskaniu informacji jak to wygląda od strony prawnej, czy to ma w ogóle sens, czy musze posiadać jakiś kapitał początkowy by starać się o kredyt na start, jakie są wymagania by wystartować, jak się za to zabrać. Czy mogę liczyć na dotację? Lepiej próbować wynająć komuś powierzchnie czy próbować otworzyć np. salon fryzjerski? Jak widzicie pytań i niewiadomych towarzyszy mi niezliczona ilość, i co chwila dochodzą kolejne. Chciałbym jednak w życiu zrobić coś fajnego,  przy okazji pomóc ludziom, stworzyć kilka miejsc pracy. Co o tym myślicie?