Zaloguj się, aby obserwować  
klarowna

Jak obniżyć koszty podróży służbowych?

Recommended Posts

Jakie macie własne patenty na obniżenie kosztów podróży służbowych?

Ja ostatnio zaczęłam wszystko planować w miarę możliwości z wyprzedzeniem i w ten sposób rezerwować sobie tańsze loty i noclegi.

Przydatna jest taka wyszukiwarka tanich lotów: www.lataj.pl

Będę wdzięczna jeśli opiszecie własne pomysły.

Przede wszystkim podróż, tak jak piszesz, ale również nocleg za odpowiednią cenę, powinny dać możliwie znaczące oszczędności.

Ostatnią sprawą są posiłki w trakcie takiej podróży, bo to również jedna ze składowych. Słyszałem opowiadania znajomych, w których firmy płaciły największe rachunki właśnie za to, jak ich pracownicy gościli się i dogadzali podniebieniom ( i nie tylko!). Na bogato! ;)

Mnie jednak przekonują takie miejsca, jak restauracja w Rzeszowie, gdzie, za naprawdę przyzwoite pieniądze, można zjeść cały wachlarz posiłków: od pizzy poczynając, na egzotycznych daniach kończąc. A do tego przepyszna kawa w kawiarni i domowe ciasto.

Gdybym miał zapewnić pracownikom godziwe warunki podczas podróży służbowej, by jednocześnie nie przesadzić z kosztami, wybierałbym właśnie takie miejsca.

Wiele osób bardzo trafnie zwraca uwagę na to, że oszczędność czasu jest kluczem do sukcesu. Mało kto może sobie pozwolić na długie podróże służbowe. Ciekawym rozwiązaniem jest air taxi, np. z Call&Fly. Loty biznesowe są bardzo komfortowe, mają indywidualny charakter, nie jesteśmy uzależnienie od rozkładu lotów. Ktoś może również korzystał?

W mojej firmie dwa razy. Też z Call&Fly. Wysoki poziom obsługi klienta, faktycznie lot  (Warszawa-Gdańsk-Warszawa) zajął kilkadziesiąt minut. Nie spodziewałem się, że tak szybko i tak wygodnie można podróżować.

Jak dla mnie największym plusem takiego rozwiązania jest właśnie to, że nie ma sztywnego rozkładu lotu. Dwa razy zdarzyło mi się, że musiałem odwołać spotkanie, bo samolot miał opóźnienie, raz został odwołany z przyczyn technicznych. Gdybym wiedział wtedy o air taxi, na pewno bym skorzystał. W sytuacjach awaryjnych, kiedy musisz mieć pewność, że będziesz na czas,  to najlepsze rozwiązanie.

Można też wynająć firmę, która w kompleksowy sposób zajmuje się organizacją mniejszych i większych podróży służbowych, wiec wtedy jest po prostu kompleksowo i bez dwóch zdań obniża się koszty zwiększając bezpieczeństwo. Tu kontakt z CST Lotnicze z Krakowa jest wskazana