klarowna

Hala do wynajęcia - dobry interes?

Recommended Posts

Myślicie, że to dobry pomysł na biznes, żeby wybudować halę nadającą się na przykład na magazyn, doprowadzić ją do stanu używalności i czerpać zyski z jej wynajmu?

Jeśli masz pewność, że znajdziesz firmę, która będzie potrzebowała takiej hali do wynajęcia, to to może być dobry interes. Gorzej, jak postawisz i nie znajdziesz najemcy.

Co zaś do stawiania samej hali, musisz wybrać optymalny projekt. Pomogą ci w tym specjaliści.

Na przykład tu: http://www.cobouw.pl/hale-stalowe mają bardzo duże doświadczenie w takich realizacjach, poza tym zajmują się nimi na każdym etapie.

Na ich stronie możesz zobaczyć przykładowe realizacje.

Jeżeli jest to poważny pomysł biznesowy to warto zacząć od badania rynku. Według mnie wskazane jest zrobić ankietę i zapytać czy w okolicy jest zapotrzebowanie na tego typu halę. Wszystko zaczyna się od problemów przedsiębiorców a to jest Twoja grupa docelowa. Jeżeli wielu znich ma problem z magazynowaniem to możesz zyskać klientów.

-----------------------------------------

Blog PerswazjaWSprzedazy.pl

Jeszcze lepiej, jakby to była hala z podziałem na pomieszczenia, tak żeby wynająć ją kilku najemcom. Mam klientów, którzy mają kilka takich właśnie hal i kupują właśnie dwie kolejne, więc chyba im się to kręci.

Ja myślę, że to super pomysł. Sama mam często styczność z tą branżą. Dobrze sobie radzą takie firmy, pierwszy lepszy przykład: http://elmark-wynajem.pl/hale-magazynowe/ - najpierw lokalnie, potem na całą Polskę. Spróbuj, bo zapotrzebowanie nie maleje. Akurat wynajmowanie hal namiotowych ma też tę zaletę, że jak już pozyskasz klientów to oni będą Cię polecać, a Ty będziesz mógł mieć coraz więcej namiotów, aby móc ich wszystkich obsłużyć. To oczywiście optymistyczna wersja, ale ja jestem optymistką ;)

A moim zdaniem akurat takich konstrukcji nigdy nie będzie za dużo. Przecież teraz przemysł w Polsce kwitnie, więc potrzebne jest też miejsce do magazynowania wytworzonych dóbr. Pamiętajcie jednak o tym, by podczas budowy korzystać z najlepszych wykonawców i dostawców, z uwzględnieniem takich firm jak rzetelny producent płyt warstwowych. W ten sposób postawicie halę, przy której nie będziecie mieli problemu z wynajmem.

Hale do wynajęcia to dobry interes, a szczególnie jeśli ktoś ma dobrą lokalizację na ich postawienie.

Budowę takiej hali najlepiej zlecić jest profesjonalnej firmie. Adamietz produkuje profile zimnogięte wykorzystywane przy produkcji hal przemysłowych.

Rozmawiajcie z JARTOM. Oni mają 99 proc. rynku. Znajdą propozycje w całej Polsce, analogicznie jeśli chodzi o sprzedaż magazynów. Zresztą mówimy o rynku, na którym nie ma wielu graczy, a na dodatek kluczowe znaczenie mają na nim kontakty. Tutaj nie da się niczego samemu osiągnąć, bo też w jaki sposób dotrzeć do takich osób?

Warto pomyśleć nad czymś, co nie będzie potrzebowało dużego nakładu finansowego, a sprawdzi się w każdym przypadku. U nas prowadzona jest sprzedaż drzewek i krzewów, po 3 latach zdecydowaliśmy się w końcu zabudować teren. Bardzo pomogła nam w tym firma Kobex http://agrohale.eu/wiaty/ , która skonstruowała nam taką blaszaną wiate rolnicza ;) Z tego co się orientuję, to firma ta buduje wiele rodzajów zarówno wiat, jak i dużych hal.