ernest

Lokata czy to się opłaca?

Recommended Posts

Zakładam w tym dziale ponieważ nie mogłam do tej pory znaleźć działu z lokatami.

Czy warto jest Waszym zdaniem zakładać sobie obecnie lokatę?

Posiadam pewną sumę pieniędzy i nie chciałabym aby tak sobie leżała na koncie totalnie bezczynnie. Może polecicie mi na jaką obecnie lokatę warto jest wpłacić pieniądze?

W sumie racja.

Obecnie lokaty nie są tak dobrze oprocentowane jak jeszcze kilka lat temu jednak możesz znaleźć ciekawe propozycje.

Na przykład Idea Bank ma obecnie ciekawą opcję. Przy lokacie na 3 miesiące masz tam 5% oprocentowanie.

Tutaj:

http://www.comperia.pl/ranking-lokat.html

masz ranking lokat to możesz sobie porównać.

W zasadzie większość innych banków oferuje oprocentowanie na poziomie 2-3%.

W sumie racja.

Obecnie lokaty nie są tak dobrze oprocentowane jak jeszcze kilka lat temu jednak możesz znaleźć ciekawe propozycje.

Na przykład Idea Bank ma obecnie ciekawą opcję. Przy lokacie na 3 miesiące masz tam 5% oprocentowanie.

Tutaj:

http://www.comperia.pl/ranking-lokat.html

masz ranking lokat to możesz sobie porównać.

W zasadzie większość innych banków oferuje oprocentowanie na poziomie 2-3%.

Racja. I pieniadze nie są tak zamrożone ponieważ jest to lokata na 3 miesiące - nie więcej.

Sam osobiście unikam trochę lokat na długie okresy, czyli na rok albo na dwa. NIgdy nie wiadomo przecież jakie akurat wydatki Cię spotkają, czy kasa będzie Ci aby potrzebna czy nie.

Tak więc lepsze są te krótsze.

No i super. Dzięki za wszystkie informacje - co nie co rozjaśniły mi obraz wszystkiego :)

Jeszcze interesowałem się funduszami inwestycyjnymi ale na tym raczej trzeba się bardziej znać prawda?

Tak więc może zainwestuję właśnie w tę lokatę, w koncu jest to o wiele bezpieczniejsza opcja.

Ocenka a czy poleciłabyś jakąś lokatę własnie na dłużej?

Na przykład na rok?

Lokatę zawsze można założyć. Wiele się nie zyska, ale też nie straci. Moim zdaniem lepszym rozwiązniem jest kupno udziałów w funduszach inwestycyjnych. W przypadku [link usunięty] , jeśli konieczna jest wypłata przed zakończeniem okresu rozliczeniowego, traci się na odsetkach. Natomiast w funduszach - odkupuje się tylko tyle ile potrzeba - bez straty.

Może lepiej coś takiego jak konto oszczędnościowe.

Znalazłam bardzo korzystną ofertę na http://www.vwbank.pl/konto-oszczednosciowe.html gdzie takie konto jest wysoko oprocentowane i posiada brak zobowiązań i ograniczeń.

Warto się zainteresować.

Chcecie poznać autentyczną dochodową lokatę? I to opartą na faktach? Dającą solidny zysk pasywny codziennie? To proszę poczytać i korzystać, to już druga taka okazja - www.preiscoin.pl.tl

Zakładam w tym dziale ponieważ nie mogłam do tej pory znaleźć działu z lokatami.

Posiadam pewną sumę pieniędzy i nie chciałabym aby tak sobie leżała na koncie totalnie bezczynnie. Może polecicie mi na jaką obecnie lokatę warto jest wpłacić pieniądze?

No właśnie sam osobiście nie przepadam za ryzykiem.

Znajomy trochę mnie namawiał do grania na giełdzie ale sobie odpuściłem.

Może on faktycznie troche na tym zarobił ale ja sam dziękuję...Można na tym zarobić ale można i wszystko co się ma stracić. Lokata jednak jest pewnym zabezpieczeniem.

No właśnie sam osobiście nie przepadam za ryzykiem.

Znajomy trochę mnie namawiał do grania na giełdzie ale sobie odpuściłem.

Może on faktycznie troche na tym zarobił ale ja sam dziękuję...Można na tym zarobić ale można i wszystko co się ma stracić. Lokata jednak jest pewnym zabezpieczeniem.

Właśnie w Polsce jeszcze nie jest tak źle z lokatami .Sama zastanawiałam się ostatnio nad założeniem lokaty za granicą .W UK lokaty są jeszcze niższe ponieważ max to 2% w skali roku. Tak więc pomyśl sobie,że te 4 czy 5% na lokatach, jakie jednak oferują niektóre banki to wcale nie jest tak źle.

Lokaty to lipa.

Heh :D Konkretnie w temacie.

Nie taka lipa jak się wydaje ponieważ biorąc pod uwagę obecną deflację to oprocentowanie nie jest takie niskie na jakie się wydaje. Spokojnie można dodać te 1 czy 2 % do rzeczywistego oprocentowania.

A może warto byłoby zrezygnować z lokaty na rzecz konta oszczędnościowego? Na comperii znalazłem ostatnio zestawienie kont oszczędnościowych i wychodzi na to,że niektóre nie mają takiej złej oferty. Dla nowych środków czasami 3 czy 4% czyli porównywalnie do niektórych lokat.

Taka zaleta,że można przynajmniej wyciągnąć sobie kasę kiedy tylko się chce bez utraty oprocentowania .

A może warto byłoby zrezygnować z lokaty na rzecz konta oszczędnościowego? Na comperii znalazłem ostatnio zestawienie kont oszczędnościowych i wychodzi na to,że niektóre nie mają takiej złej oferty. Dla nowych środków czasami 3 czy 4% czyli porównywalnie do niektórych lokat.

Taka zaleta,że można przynajmniej wyciągnąć sobie kasę kiedy tylko się chce bez utraty oprocentowania .

Ale te 4% to jedynie dla nowych klientów i dla nowych środków tak więc kolorowo nie jest. NIemniej ma tę zaletę, ze jak sam zauwazyłeś wyciągniesz sobie kasę kiedy chcesz i nie tracisz przy tym oprocentowania. Tak więc na pewno nie jest to taka zła opcja.

Tak zazwyczaj na koncie oszczędnościowym wyciągniesz max 2%.

Lokata jednak da Ci więcej jak sam widzisz.

Po prostu jak nie wiesz to nie pytaj się tutaj ale pogadaj sobie z doradcą finansowym. Była tutaj podana dobra strona : serwis comperia. Sama kiedyś sie ich radziłam w ważnej sprawie i bardzo dobrze mi doradzili. Są to niezależni doradcy finansowi tak więc możesz być pewien,że znajdą dal Ciebie najlepszą ofertę.

Niekoniecznie i uważam lokaty za wyłudzanie pieniędzy od klientów! Warto czytać uważnie umowy z bankiem! Zazwyczaj jeśli nie dotrzymasz warunków umowy, to jeszcze Wy będziecie musieli zapłacić bankowi karne odsetki.

Słyszałam, że warto inwestować w waluty, ale nie do końca się na tym znam. Jedyną gotówkę jaką wymieniam to ta na wakacje na tego typu stronkach https://ekantor.pl

Mamy do dyspozycji sporo dobrych lokat, nawet takich gdzie je zabezpiecza Lloyds , poczytajcie i korzystajcie. To lokaty w konkretny biznes http://zarabianieodzaraz.pl.tl/L-h-chardon.htm

Myślę, że możecie zajrzeć sobie również do https://qspread.pl/ . Jeśli chodzi o wybór kantorów internetowych to jest to naprawdę fajne miejsce. Zawsze aktualne kursy walut i porównania kantorów, z pewnością warto zajrzeć sobie w to miejsce.

Pewnie, że lokata się opłaca. Może daje ona mały procent, ale mamy chociaż pewność że nasze pieniądze zostaną powielone, a nie stracone. MOże i zysk jest mały, ale dla mnie ważniejsze jest ich bezpieczeństwo :)

No tutaj decyzja nie jest łatwo bo z tego co widzę to jest tyle samo zwolenników co przeciwników lokaty. No ale warto czytać jak najwięcej w tym zakresie aby mieć jeszcze większy wgląd na sytuację oraz przekonać się jakie mamy wyjścia do wyboru. W tym celu dobrze jest odwiedzić stronę internetową http://funduszebest.blogpro.pl/ Jest to blog poświęcony tematyce funduszom, lokatom i wszystkim co związanym z finansami.