Zaloguj się, aby obserwować  
handlara

Firmy sprzątające to dobry biznes?

Recommended Posts

Zależy pod jakim kątem. Jeśli mówimy o założeniu, to na początku koszty mogą być niemałe, bo wiążą się z zakupem sprzętów itp.

Co zaś dotyczy zatrudniania takich firm do sprzątania, to myślę, że to dobry pomysł.

Wystarczy zobaczyć ile jest takich firemek jak ta: http://www.anna-officecleaning-london.co.uk/ - ich popularność rośnie także w Polsce.

Myślę, że to dobry pomysł, firmy sprzątające są pożądane na rynku zarówno przez inne firmy np. remontowe, ale i często osoby prywatne, które szukają zaufanej marki. Ja osobiście prowadzę taką firmę www.topclean-service.pl w Jastrzębiu-Zdroju i jestem zadowolony z działalności. Z czasem w sprzęt inwestuję się coraz więcej, to normalne, ale na początek wystarczy sprzęt podstawowy.

Szczerze mówiąc nie mam kompletnie pojęcia ile się zarabia w takiej branży, ale jeśli masz wtyki w biurach i bez problmeu znjadziesz takei w których można sprzątać to może być spoko interes.

Na zimę odśnieżanie dołączamy do oferty. Kiedy jesteśmy już znani na rynku, to otrzymanie zleceń, czy aneksów do umowy powinno być nietrudne:)

Wg mnie bardzo dobry to sa usługi które zawsze będa potrzebne, pozniej wszystko zalezy od stałych zleceń i reklamy. Ważne jest też w firmie aby pilnowane były sprawy finansowe, rozliczanie, pracownicy i czas pracy, u mnie do tego służy głównie program Offigo, daje rade ze wszystkim na raz

A może taki biznes sezonowy jak ma firma Multi Project - http://odsniezaniewarszawa24.pl/. Akurat masz teraz czas by wszystko do zimy zorganizować.

Zimą często jest problem z odśnieżaniem parkingów. Warto więc wynająć do tego profesjonalną firmę, która wykona te czynności za nas. Sprawdźcie firmę z Warszawy - Multi-Projekt - http://odsniezaniewarszawa24.pl/galeria.php. Dzięki firmie Multi Projekt nie będziesz musiał się już martwić o odśnieżanie zimą.

Wszystko zależy od tego, jak duża jest nasza firma i jaki budżet mamy przeznaczony na tego typu wydatki. Czasem właściciel sam musi chwycić za miotłę czy mopa ;)

Firmy sprzątające cieszą się u nas rosnącą popularnością, więc to dobry biznes. Na chwilę obecną pewnie zdecydowanie lepiej przygotowac ofertę pod kątem biur. Do domów takie firmy zaprasza jednak stosunkowo niewiele osób. Na pewno jest to jednak biznes opłacalny, na którym można dobrze zarobić. początkowy wkład całkiem szybko się zwraca.