Zaloguj się, aby obserwować  
B1939

Sprzedaz na allegro itp

Recommended Posts

Witam

Planuje otworzyc dzialanosc gospodarcza.Sprzedaje troche w internecie elektroniki itp ale nie chce miec potem nieprzyjemnosci z urzedem itp.Jestem obecnie uczniem wiec jakie koszty bede miec zwiazne z ZUSem itp ?

Ogolnie mam juz na oku pewna elektronike z ebaya(chinskiego) na ktorej moge zarobic ,rowniez sprzedaje duzo antykow itp znam sie na tym.Tylko jak kupie np pewna rzecz na gieldzie nie bede miec zadnego dowodu...

Co musze jeszcze wiedziec otwierajac taka dzialanosc ? Czy moja dzialanosc moze sprzedawac elektronie i antyki ,starocie itp ?

Pozdrawiam

Witam

Planuje otworzyc dzialanosc gospodarcza.Sprzedaje troche w internecie elektroniki itp ale nie chce miec potem nieprzyjemnosci z urzedem itp.Jestem obecnie uczniem wiec jakie koszty bede miec zwiazne z ZUSem itp ?

Ogolnie mam juz na oku pewna elektronike z ebaya(chinskiego) na ktorej moge zarobic ,rowniez sprzedaje duzo antykow itp znam sie na tym.Tylko jak kupie np pewna rzecz na gieldzie nie bede miec zadnego dowodu...

Co musze jeszcze wiedziec otwierajac taka dzialanosc ? Czy moja dzialanosc moze sprzedawac elektronie i antyki ,starocie itp ?

Pozdrawiam

nie wiem czy allegro to dobry pomysl, nie lepiej założyć własny sklep internetowy?

No i musiz też wziac pod uwagę konkurencję

Nie ma różnicy, czy będzie to sprzedaż przez sklep internetowy, czy Allegro - z punktu widzenia ZUS, urzędu skarbowego itp. Możesz sprzedawać antyki, starocie. Nie będziesz miał dowodu - co masz na myśli? Faktury? Rachunki? Jeśli będzie to kupione przez serwis aukcyjny, to jest to wystarczający dowód na to, że nabywasz przedmioty z legalnego źródła, jedyne co to nie zaliczysz sobie tego jako koszt. ZUS - ok. 400 zł. Czynności, jakie musisz zrobić, to iść do urzędu gminy i założyć działalność (tam panie pomogą Ci przy ewentualnych wątpliwościach) i iść do ZUSu w ciągu 7 dni od założenia działalności (jak powiesz, że założyłeś działalność i chcesz się zgłosić do ubezpieczenia, to panie Ci już pomogą z resztą). Jeśli będziesz rozliczać VAT (czy musisz - sprawdź np. tutaj: [link usunięty] ) to musisz jeszcze iść do urzędu skarbowego się zarejestrować - najpóźniej dzień przed pierwszą sprzedażą opodatkowaną VAT.

Polecam skorzystanie z jakiegoś dobrego biura rachunkowego, tam pomagają przy takich urzędowych sprawach związanych z założeniem firmy.

Powodzenia!

a jak rozwiązujecie problem prowizji dla allegro? bo przy małej sprzedaży nie jest to odczywalne, ale jednak przy większej ilości robi się z tego już całkiem niezła sumka. Macie jakieś sposoby na obejście tego?

a jak rozwiązujecie problem prowizji dla allegro? bo przy małej sprzedaży nie jest to odczywalne, ale jednak przy większej ilości robi się z tego już całkiem niezła sumka. Macie jakieś sposoby na obejście tego?

Prowizja Allegro w zasadzie jest proporcjonlana do wartości sprzedaży, więc nie ma znaczenia czy sprzedaż duża czy mała. W przypadku kiedy rośnie prowizja dla serwisu aukcyjnego tylko powinniśmy się cieszyć, rośnie także nasz zysk.

Prowizja jest wyższa jesli wystawiamy przedmioty poprzez własny sklep na Allegro , za to zdecydowanie niższe są wtedy koszty wystawienia aukcji. Niższa prowizja jest przy sprzedazy z aukcji poza ww. sklepem, ale wiąże się to z wyższą opłatą za wystawienie aukcji. Wybór pomiędzy rozwiązaniami zależy od rodzaju branży i oferownego towaru, np. jeżeli chcemy wystawiać duzo aukcji, glównie jako prezentację oferty, to warto rozważyć opcję sklepu na allegro.

możesz poszukać jakiś darmowych narzędzi takich jak na www.aukcjoner.pl i tak trochę zmniejszysz koszty, np poprzez darmowe galerie zdjęć :)

Zmniejszysz koszty przez darmowe narzędzia i przy http://sprzedajemy.pl/motoryzacja/samochody-osobowe/pozostale. Nie wiem jak jest na OLX-ie, motoryzacyjne to są pewnie płatne, ale inne darmowe.