Zaloguj się, aby obserwować  
handlara

Sklep z damskim obuwiem online

Recommended Posts

Jest sens zakładać kolejny sklep z damskimi butami? Chodzi mi o coś internetowego.

Sprawdzałam już konkurencję, nawet jednemu przyjrzałam się bliżej: szczegóły, gdzie widać, że oferta jest naprawdę rozbudowana.

Nie wiem czy będę w stanie to przebić, ale też nie mam dużych oczekiwań i nie chcę z dnia na dzień zacząć zarabiać milionów.

Zastanawiam się tylko czy warto przy tak dużej konkurencji otwierać kolejny sklep.

Nie wiem jak inni ale ja nie kupuję obuwia w Internecie. But trzeba przymierzyć, założyć, to nie jest książka czy coś takiego. Wiem, że są osoby które kupują obuwie w necie, jednak dla mnie jak i dla wielu osób, które znam lepsze jest kupowanie butów w stacjonarnych sklepach. No ale kobiety to kobiety.

Moim zdaniem świetny pomysł. Kobiety lubią buty. Warto także pomyśleć w takim razie na TideTelco Infolinie telefoniczną. Infolinia TideTelco może pobierać dane, o które pytają klienci z dowolnego systemu, np. w którym ewidencjonuje się zgłoszenia serwisowe, reklamacje, zamówienia. Dzięki temu klient po podaniu tonowo numeru zgłoszenia/zamówienia/reklamacji uzyskuje automatyczną odpowiedź o statusie. Moim zdaniem narzędzie bardzo przydatne w takich branżach.

zawsze jest sens na założenie sklepu takiego czy innego pytanie tylko ile jesteś w stanie zainwestować głównie w reklamę i rozpoznawalność marki - zależy też jaki asortyment w nim będzie tzn jakie buty

zapewne nie będziesz w stanie przynajmniej na starcie zrobić sklepu z taką bazą produktów jak eobuwie czy butsklep ale może jakaś specjalizacja

Jak znam kobiety... a chyba trochę znam, bo mam żone i dwie nastoletnie córki ;) to sądzę, że popyt na damskie buty nigdy nie zmaleje, a raczej ciągle będzie rósł. Moje kobiety mają chyba setki par butów, wiec tak - myślę, że to dobry kierunek inwestowania. Jeśli jednak chcesz otworzyć sklep wyłącznie on line to musisz pamiętać o tym, że najważniejsze jest to, żeby się jakoś wyróżniać! Wyróżniający jest na pewno oryginalny, nieszablonowy towar dobrej jakości i profesjonalny sklep internetowy. Jeśli fotografia produktu będzie wykonana na odpowiednim poziomie, a opisy będą zawierać dokładne dane dotyczące materiałów, rozmiarówki i zasad kupowania, to zapewne znajdziesz klientki. Proponuję, żebyś obejrzała strony znanych marek - większość z nich pozwala obejrzeć but z każdej strony w postani prezentacji obrotowej. Myślę, że to niebawem będzie już standard jeśli chodzi o obuwnicze sklepy internetowe, więc lepiej w to zainwestiować od razu, żeby wyprzedzić konkurencje i przyciągnąć klientów. Ja też korzystam z takiej prezentacji na swojej stronie i widzę, że to wpłynęło na wzrost zainteresowania moim sklepem. Pozdrawiam!

Mi również się wydaje, że sklep z obuwiem nigdy nie zginie. Ja szukając butów wchodzę na dziesiątki stron i zawsze znajduję coś na innej stronie. Jeden sklep to mało, musi być wybór :) Grunt, to by modele butów się nie powtarzały, żeby sklep wprowadzał alternatywę - coś innego, nowego. Jeśli chodzi o samo rozkręcanie biznesu, to na pewno potrzebne Ci będą kartony, opakowania, czy to do magazynu czy do wysyłki. Mogę Ci polecić w tej kwestii stronę http://twojeopakowania.pl/index.php ceny są naprawdę niskie, no i możńa zamówić takie pudełka o niestandardowych wymiarach.

hmm... wiesz na jak niskiej marży działają takie sklepy? Jest ona kosmicznie niska!

Np. z Merg.pl:

pol_il_STYLOWE-JAPONKI-35996.jpg

Ponad 20 zł. Jesteś w stanie zaproponować taką stawkę?

Myślę, że możesz rozkręcić sklep i na nim nieźle zarabiać ale musi się wyrózniać bo konkurencja jest duża. Na pewno warto zainwestować w porządne strony internetowe. Możesz stworzyć swoją stronę sama w specjalnym kreatorze lub zlecić to komuś ale tutaj musisz liczyć się z kosztami. Pomyśl tez o reklamie typu pozycjonowanie, adwordsy itd. Trochę pewnie to zajmie ale w końcu się wybijesz.

Moim zdaniem dobrze poradzą sobie tylko takie sklepy, które oferują dobre ceny, a sprzedają buty markowe. Ja np. często kupuję w sklepie Eccoshop.pl - jest to sklep autoryzowany tej marki, moja żona również tam zamawia buty, bo lubimy dobrą jakość :) Jest kilka sklepów oferujących tanie buty złej jakości, ale czy po tym jak pierwsza para Ci się rozleci po 2 tyg, zamówisz kolejną?

Merg.pl - porównaj sobie stawki i zobacz czy jesteście w stanie zaoferować podobne. Na runku masz ogromną konkurencję, a najlepsze sklepy mają tak niskie marże, że szok, ale dla mnie jako klientca to wyłącznie pozytywne.

Myślę, że kolejny sklep z butami to nie jest dobry pomysł. W sieci jest ich pełno. Dużo osób kupuje też buty w internetowych outletach - trudno z nimi konkurować w cenie. Sama kupuję w Limango outlet. Zamawiam tam buty dla całej rodziny. Udało mi się znaleźć miedzy innymi na ich stronie - https://www.limango-outlet.pl/obuwie-dzieciece świetne skórzane trampki dla córki w dużo niższej cenie.

Kupujemy na Merg - dobre stawki i po prostu nie brakuje okazji.

Staramy się robić te zakupy rozsądnie i w zasadzie zawsze udaje się coś sensownego trafić.

Raczej unikamy już zakupów na mieście. Zresztą - zakupy na mieście wymagają bez porównania więcej czasu. 

Klienci Twojego sklepu internetowego muszą mieć więc dostęp do sprawdzonych form płatnośc np. płatności automatycznych Pay by link (takich jak mTransfer, Przelew24 Banku BZWBK czy płacę z iPKO), płatności kartą płatniczą (VISA, VISA Electron, MasterCard i Maestro – bez żadnej dodatkowej czy tzw. Szybkich przelewów. To podstawa w dobie technologii. Skontaktuj się więc z https://bluemedia.pl/ , bo wdrażają takie narzędzie. Pomogą Ci i doradzą. 

Jeśli szukasz dobrego kuriera do współpracy to wybierz tego  https://www.brokerkurier.pl/transport-morski-logistyka-i-spedycja-morska To doświadczona firma. Dostarczają przesyłki w terminie i sam możesz ustalić w który dzień. To sprawdzona firma, która zna się na logistyce i transporcie. Mają system połączony z Allegro, co jest dla wielu klientów dużą wygodą. Mają tanie ceny.

Dnia 27.12.2016 o 21:57, mice_girl napisał:

Mogę polecić fajny sklep online z butami m.in. damskimi w bardzo dobrej jakości. Jest to sklep dedykowany marce Clarks - Clarksonline.pl. Wybór jest duży, a buty Clarks są naprawdę solidne, wygodne i ładne :) Chętnie robię tam zakupy :)

Też tam kupuję :) Buty Clarks są super jakości, a ja do sklepu stacjonarnego tej marki mam trochę daleko, więc najchętniej zamawiam właśnie z internetu. Dodatkowo często mają bardzo fajne promocje, rabaty itp., więc można sporo zaoszczędzić i kupić świetne buty w bardzo dobrej cenie :) 

Na uruchomienie takiego biznesu potrzebny będzie kapitał. Warto skorzystać z dotacji z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To kilkanaście tysięcy złotych, które można przeznaczyć na sprzęt, zatowarowanie, reklamę. O tym, jak napisać wniosek o dotację z urzędu pracy: krb.waw.pl/jak-wypelnic-wniosek-o-dotacje-z-urzedu-pracy/

Teraz takich sklepów naprawdę jest wiele. Problem w tym, że nie każdy oferuje obuwie dobrej jakości w rozsądnych cenach. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest solidne wykonanie, aby buty posłużyły nam dłużej niż jeden sezon. Te sandały https://butymodne.pl/sandaly-damskie-korek-big-star-274368-rozowe-i35537.html ładnie się prezentują.  Big Star generalnie ma ciekawy asortyment, a w tym sklepie można kupić obuwie tej marki w promocyjnej cenie.