Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktoria

Wiek emerytalny

Recommended Posts

18 listopada 2011 r. Donald Tusk wygłaszając expose nowego rządu zapowiedział, że od 2013 stopniowo zrównywany i podwyższany będzie wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn do 67 lat.
o tym fakcie wiedzą wszyscy, ale co o tym myślicie? Czy jesteście zadowoleni z takiego obrotu spraw?

Zdecydowanie nie jestem z tego zadowolony. Jako facetowi co prawda podneli mi z 65 do 67 lat, ale uważam, że dlaczego przymuszać w imię jakiejś idei ludzi do pracy do takiego wieku. Ja byłbym gotów przyjąć niższe świadczenia i pracować krócej. Chciałbym mieć do tego prawo.

Ja podchodzę do tego tematu raczej neutralnie. Wiadomo, że raczej nikogo ta wiadomość nie ucieszyła, ale nie mamy na to wpływu, trzeba będzie pracować do uzyskania tego wieku. Oczywiście o ile pracodawcy będą chcieli zatrudniać osoby po 60. roku życia. Ale z tego co wiem to jeszcze ten wiek nie obowiązuje, dopiero w 2020 (dla mężczyzn) i 2040 (dla kobiet). Dokładny rok przejścia na emeryturę można sprawdzić między innymi tutaj - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o...z-na-emeryture/.

No jasne, ale ludzie pracują w różnych zawodach. Wiadomo, że górnik będzie w gorszym stanie zdrowotnym niż księgowa :)

Słuszne spostrzeżenie, choć księgowa nie jest tutaj najlepszym przykładem. Księgowe często mają poważne problemy z kręgosłupem, więc z dużym prawdopodobieństwem, podobnie jak górnicy, mogą również nie dotrwać do emerytury.

Czasem aż wierzyć mi się nie chce że ktoś jeszcze może wierzyć że zus da mu godziwą emeryturę. Ja nie zamierzam czekać na te ochłapy co dostanę od nich. Sam zatroszczę się o siebie i chcę wpłacić pieniądze na lokatę https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/lok...-premium,6.html Liczę że dzięki temu będę miał na prawdę szczęśliwą emeryturę.

Dla mnie sprawa jest prosta Jeżeli ktoś jest zdrowy ,wykonuje pracę w której wiek nie ma specjalnego znaczenia i chce pracować to niech pracuje.Ale ludziom którzy pracują 30 ,40 lat dajmy już odpocząć , przecież przepracowali już połowę swego życia a nie wiadomo czy nie więcej.

Obecnie trwa dyskusja na temat emerytur byłych esbeków. Krew mnie zalała jak usłyszałam wypowiedź jednego z nich cytat :Jak ja mam teraz przeżyć za 1700 zł " Pytam więc jak mają przeżyć emeryci którzy dostają 960 zł tak jak moja mama która przez 15 lat prowadziła własną działalność. Bez komentarza.