bohun84

A może agencja opiekunek?

20 postów w tym temacie

Co myślicie?

Weszła ustawa w myśl której nie ma certyfikatu tymczasowego na prowadzenie takiej agencji / od razu dostaje się certyfikat na dłuższą działalność?

Co o tym myślicie?

Wystarczy spojrzeć na serwisy z ogłoszeniami, najwięcej pojawiających się ogłoszeń to ogłoszenia o poszukiwanej opiekunce do dziecka, powstaje dużo nowych osiedli, nowych przedszkoli, więc opiekunki do dzieci wydają się być bardzo potrzebne... agencja mogłaby być pomocna dla rodzin poszukujących opiekunki - pytanie tylko brzmi, czy będą musieli podpisywać z opiekunkami umowę jeśli pośredniczyć w tym będzie firma pośrednictwa pracy.

Bohun, myslales o domu opieki....wiec moze by tak agencja opieki dla osob starszych i niepelnosprawnych. Problem domu jako budynku masz z glowy. Sam o tym myslalem kiedys :) Pozdrawiam

W sumie masz rację , można to połączyć i może coś z tego wyjść... jacyś chętni do współpracy ?:)

Bohun, ja bardzo chetnie tymbardziej ze mam doswiadczenie w tym temacie, ale jestem w trakcie robienia swojego projektu z trochę innej branzy, wiec moze nie teraz. Mysle ze duzo czasu zajmie niestety przygotowanie wszystkiego od strony prawnej, wkoncu nie jest to sprzedaz cukierkow. Ale jezeli to by sie udalo to polowa drogi za toba...

Pozdrawiam

JEszcze takie pytanie:

Czy agencja musi mieć osobny lokal na biuro?Czy wystarczy adres domowy?Czy może korzystać z domowego kompa?

Lokal na biuro może być ten sam, może też być adres domowy (można wyznaczyć konkretne pomieszczenie). Komputer proponuję "wciągnąć" do aktyw firmy - należy pamiętać o legalnym oprogramowaniu.

Według mnie bardzo dobry, ale jednocześnie bardzo konkurencyjny biznes. Największe szanse zawsze są lokalnie. Znasz tam ludzi, wiesz kto może być zainteresowany itd. Jeżeli zaproponujesz dobrej jakości usługi to zadziała poczta pantoflowa i interes zacznie się kręcić.

Witam ponownie, będę już bardziej konkretnie myślał o otwarciu tej agencji i poszukuję jednego dwóch współpracowników, zależy mi na osobie, która albo umie zrobić profesjonalna stronę internetowa ( na wzór agencji np z warszawy lub z Wielkiej Brytanii), zna się na prowadzeniu i rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Zaznaczę że jestem z Krakowa, i w tym mieście chcę otworzyć działalność. Czekam na konkretne propozycje, od lipca chce już zacząć robić w tym kierunku.

hej

Ostatnio szukałam niani, a że okazał się to długi i męczący czas zdecydowałam się na skożystanie z Agencji pośreednictwa pracy.

Zadna z osób które przedstawiła agencja nie spodobała mi się, i znowu zaczełam sama szukać. Niestety bez skutku, i wtedy zdecydowalam się jednek na nianie z tej agencji, a że miałam do tej niani numer to zatrudniłam jąbez wiedzy agencji. Czy mogą mi coś zrobić, i będę musiała zapłacić kase. Dodam że agencja wie że ta osoba u mnie pracuje.

Szukanie przez agencję to dobry pomysł,zresztą ogólnie uważam ze jako biznes to może przynosić zyski. Nie musisz miec osobnego biura,wystarczy adres domowy.

Nie zgadzam się z przedmówcą. Jeśli nie masz swojego biura jesteś niewiarygodny. A jeśli nie jesteś wiarygodny jako Agencja to tracisz swój główny atut dla którego rodzice rezygnują z poszukiwań na własną rękę i decydują się na SPRAWDZONĄ I PEWNĄ firmę która zapewni bezpieczeństwo ich najbliższym

W sumie racja. W momencie gdy nigdy nie mieliśmy styczności z daną firmą tego typu aspekty stoją na pierwszym miejscu. Rodzic zawsze wybierze firmę która budzi lepsze wrażenie, ma dobre zaplecze, ogólnie sprawia wrażenie profesjonalnie zarządzanej. A przyjmowanie potencjalnych klientów we własnym domu raczej nie nastraja owych klientów pozytywnie.

Z jednej strony tak,ale pamiętaj ze jest to w większości także biznes wirtualny,więc wiarygodnością będzie podanie adresu domowego i nic więcej. Spotykam się bardzo często z taką formą działalności różnych firm.

A co odpowiesz na pytanie z którym ja spotykam się dość często "gdzie mieści się siedziba Państwa firmy?". To prawda że większość spotkań będzie w domu klienta aczkolwiek biuro stacjonarne jest dużym plusem już na wstępie

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się