Zaloguj się, aby obserwować  
jagielonka

Samochód z salonu czy używany?

Recommended Posts

Zależy czy daleko i dużo jeździsz i jaki masz budżet.

Nowy samochód to na pewno kusząca opcja. Jeśli interesuje cię jazda próbna nową mazdą, to możesz wejść na tą stronkę, którą ci podlinkowałam.

Można tam sprawdzić gdzie znajdują się najbliższe salony i umówić się właśnie na jazdę próbną.

ja kupiłem używane auto, które wyglądało na dosyć zaniedbane, ale jak na tą markę (Audi) wydałem na niego bardzo niewiele. Były co prawda dodatkowe koszty typu wymiana filra w baku czy piaskowanie felg ale wszystko wyszło mnie naprawdę tanio, a samochód działa jak nowy. Moje zdanie jest więc takie, że jak ma sie czas, żeby zadbać o auto, to lepiej kupić używany samochód.

Zdecydowanie wybieram samochód używany 2-3 lata. Mam prawie nowy samochód za bardzo dobre pieniądze. Różnicę przeznaczam np. na dofinansowanie działalności gospodarczej i jej rozwój.

Moim zdaniem warto zainwestować w samochód używany, bo pamiętaj, że przy wyjeździe z salonu nowe auto już traci na wartości. A tak kupisz sobie kilkuletnie auto, powymieniasz co trzeba, zlecisz woskowanie auta albo sam sobie kupisz jakieś dobre kosmetyki (ja używam K2) i sobie ogarniesz samochód. Najlepiej przeglądaj oferty od osób prywatnych, a nie komisów.

Wydaje mi się, że opinie są podzielone. Ja kupiłem 5-latka i po jakiś trzech miesiącach miałem problem z turbosprężarką. Udałem się od razu do serwisu Bosha, który sprawdził i wycenił mi wszystko za darmo i musiałem ją zregenerować. Wszystko zależy również od tego jaki macie problem, bo np. na stronie tego serwisu znajdziemy sposoby na czyszczenie turbosprężarek jakie wykorzystywane są w tym serwisie, różne uszkodzenia, które mogą się przytrafiać każdej turbinie, a chodzi o stronę http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/s...ia-turbiny.html Wydaje mi się, że przed zakupem auta trzeba je dokładnie sprawdzić, żeby się nie okazało później, że wydaliśmy dużo pieniędzy, a nie było to tego warte. Jednakże jak już się coś stanie, to najlepiej udać się do specjalistów.

Moim zdaniem im nowsze tym lepsze, ale w salonie zamiast zostawiać swoje stare auto lepiej oddaj je do skupu - http://otoskup.pl/oferta.html istnieje duża szansa że więcej za nie tam dostaniesz ;) A wracając do salonów, to nowe bardziej się opłaca macie 5 lat z głowy gwarancje etc. tylko niestety jest to spora inwestycja, szczególnie jeśli chcemy auto rodzinne.

Moim zdaniem im nowsze tym lepsze, ale w salonie zamiast zostawiać swoje stare auto lepiej oddaj je do skupu - http://otoskup.pl/oferta.html istnieje duża szansa że więcej za nie tam dostaniesz ;) A wracając do salonów, to nowe bardziej się opłaca macie 5 lat z głowy gwarancje etc. tylko niestety jest to spora inwestycja, szczególnie jeśli chcemy auto rodzinne.

Wydaje mi się, że opinie są podzielone. Ja kupiłem 5-latka i po jakiś trzech miesiącach miałem problem z turbosprężarką. Udałem się od razu do serwisu Bosha, który sprawdził i wycenił mi wszystko za darmo i musiałem ją zregenrować. Wydaje mi się, że przed zakupem auta trzeba je dokładnie sprawdzić, żeby się nie okazało później, że wydaliśmy dużo pieniędzy, a nie było to tego warte.

Kupując używany samochód musimy liczyć się z tym, że za chwilę możemy mieć z nim problemy. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Jeśli masz problem z turbosprężarką, udaj się do fachowca: http://www.turboservice.pl/ który naprawi problem.

jeśli Cię stać to wybrałabym nowe auto. Kilka lat jeździ bezawaryjnie i nie trzeba się o nic martwić. Takie używane auto ciągle się psuje, z czasem zaczyna rdzewieć i co chwila trzeba jeżdzić do mechanika

Ja jestem zwolenniczką używanych i swoje kolejne Audi A4 rocznik 2004 2.0 TdI kupiłam od pierwszego właściciela.

Wyczaiłam je na jakimś ogłoszeniu w internecie. Jeżdżę nim już 2 rok i jak na razie to mienię tylko oleje i raz wymieniałam tarcze hamulcowe 24.0125-0105.1 które zamówiłam w korzystnej cenie na http://e-autoparts.pl a mój mechanik już widział co z nimi zrobić :-)

Może gdybym kupiła wadliwe auto- to bym zmieniła zdanie na ten temat :-) co jak co te tez wymienię na jakąś młodszą używkę.

Ja preferuję 2-3 letnie. Nie tracą szybko na wartości i przeważnie są w dobrym stanie

Taki kiedyś kupiliśmy od starszego pana, który wystawił na sprzedajemy.pl bo darmowe, a nie sądził, że szybko sprzeda. Otomoto tam również ludzie szukają, niestety to opłaty dla sprzedających i nie wszyscy się decydują, zwłaszcza osoby prywatne. Po podwyżkach w czerwcu, tym bardziej.

Używany w zasadzie można nabyć, ale nie więcej niż 5-7 letni. Inaczej grozi to drogimi naprawami wtrysków, filtrów cząstek stałych, dwumasy, zawieszenia np. regeneracją belki Saxo, można poczytać na czym polega regeneracja, czy wymiana podzespołów.