Zaloguj się, aby obserwować  
jagielonka

Ile może trwać budowa magazynu?

Recommended Posts

Na pewno krócej trwa wzniesienie hali stalowej, a przy okazji to daje więcej możliwości jeśli chodzi o efektywne zagospodarowanie działki.

Dobrze byłoby gdybyś poczytała sobie tutaj: http://www.cobouw.pl/hala-magazynowa - jest tam więcej informacji i opis jak mniej więcej powstają takie hale magazynowe. Możesz też zobaczyć przykładowe realizacje.

Taką chociażby:

P1030675_thumbnail_226x0.JPG

W sumie to powinni się uwinąć w kilka miesięcy od załatwienia wszystkich formalności.

Przecież stawiają takie hale z gotowych elementów, które maja gotowe na stanie.

Wiadomo, że gdy hala będzie już gotowa, to potem można się zająć obejściem i wzbogacić je o dekoracje metalowe.

Budowa magazynu nie trwa raczej zbyt długo, tak jak napisał mój poprzednik, góra kilka miesięcy. Potem najgorzej jest z wyposażeniem takiego magazynu, wydaje mi się, że własnie to trwa najdłużej. Trzeba kupić system magazynowania, regały połkowe, mniej więcej takie jak te: http://www.promag.pl/Regaly_polkowe,8902.html, wózki... pełno rzeczy. tego bym się najbardziej obawiał :P

Ile może trwać to wszystko zależy czy teren jest przygotowany czy nie. U nas było tak, że długo trwały prace rozbiórkowe Wrocław to jest do tego miasto, że w niektóre punkty ciężko dojechać jak się wszystko zakorkuje więc dodatkowo to opóźniało naszą pracę. Tak czy inaczej jak masz dobrą ekipę i sprzęt to magazyn można postawić w 1-2 miesiące.

Zawsze można sobie to jakoś przyspieszyć, np. wypożyczając urządzenia pomagające w osuszaniu powierzchni. Na przykład w ofercie Elite Thermobile Polska ze Szczecina można znaleźć bardzo dobrej jakości osuszarki i je wynająć.

Wszystko zalezy jak jest przygotowany teren w każdym razie jeśli chodzi o magazyny i konstrukcje stalowe nie powinno to trwać dłużej niż 3-4 miesiące, niektóre firmy robią to jeszcze sprawniej, ale złotego terminu nie ma, bo wiele czynników się na to składa. STALBAU to jedna z bardziej znanych firm realizujących pracę w tym zakresie można znaleźć ich w googlach i zapytać jaki jest czas realizacji. Myślę, że to najprostsze rozwiązanie.

Wydaje mi się, że jeśli warunki atmosferyczne są sprzyjające to nie powinno to zająć więcej niż pół roku. Tylko trzeba później pamiętać, zeby taką halę/magazyn sprawdzić przed wstawieniem taki jakcihś sprzętów. Najlepiej chyba skorzystać z pomocy jakiegoś doświadczonego zespołu (np. Laboratorium Badań Nieniszczących z Gdańska), który przeprowadzi espertyzę oceny stanu technicznego.

mi się wydaje, że to nawet nie zależy do końca od wielkości magazynu tylko bardziej od ekipy budowlanej i planu - czasami mniejsze hale są bardziej komplesowe i trudniejsze w wybudowaniu niż te duże. Z mojego doświadczenia wiem, że taki magazyn stawia się bardzo szybko, bo nawet w ok. 1,5 - 2 miesięcy. Przynajmniej moja hala została w takim czasie wybudowana (budowałem przy współpracy z firmą Amwin - http://www.amwin.pl/)

A pod co ten magazyn budujesz? Na jaki biznes się zdecydowałeś? Moi znajomi jakiś czas temu chcieli postawić własną masarnię, ale sama masownica próżniowa to kupa pieniędzy, a nie chcą pakować się w kredyty. Moim zdaniem łatwiej wynajmować niż budować, ale okazuje się, że ludzie widzą sens w budowaniu własnych magazynów.

Bardzo ogólne pytanie, więc trudno na nie odpowiedzieć.

Sporo zależy m.in. od technologii budowy.

Jeśli zależy Ci na czasie, dobrym wyborem będzie np. sucha zabudowa: http://suchazabudowa.pl/ . Stosunkowo szybko buduje się w ten sposób.

Zależy też, jak skomplikowana ma być konstrukcja magazynu, jak duża ma być jego powierzchnia...

Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na tego typu podstawowe pytania. Dopiero potem można się zastanawiać nad kosztami, czy czasem budowy.

A co z budową magazynów? Czy znacie firmy, które zajmują się tym kompleksowo czy jednak są to firmy szukające podwykonawców? Bo wiem, że bardzo dobrze swoją pracę wykonują ludzie układający posadzki przemysłowe z zarembaposadzki.pl i ich często wynajmują firmy zewnętrzne do wykonania projektu. I pytanie czy na rynku jest firma, która wykona wszystko sama od projektu po postawienie.

Chyba to zalezy od tego na jaką firme sie zdecydowałeś. Wiem że hale stalowe stawiane przez firmę amwin , są bardzo solidne. Moze przy kolejnej budowie warto było by pomyślec o skorzystaniu z ich usług?