Recommended Posts

Witam

Wiem,ze podobny temat zostal na forum poruszony(skup zlomu) ale nie padla w nim odpowiedz ile zarabia skup zlomu.

Przeczytalem art.ze huta skupujaca zlom ustala stawki takie same dla wszystkich.

W zwiazku z tym mam dwa pytania:

1-Czy ktos ,kto kolwiek wie jak moga wygladac takie stawki np.procentowo(miedz w skupie 20zl huta placi 22zl. Zysk 10%)?

2-Gdzie po za hute jest sprzedawany zlom?

pozdrawiam

Hmm, ciekawe, że każdy chce wiedzieć ile zarobi na dzień dobry jeśli otworzy np skup złomu 🙂

A wiesz jakie musisz spełnić wymagania aby w ogóle taki skup otworzyć? Zakładam, że nie wiesz więc Ci pomogę:

1. Skup złomu możesz założyć tylko i wyłącznie na terenach przemysłowych, ten warunek już mocno ogranicza możliwą lokalizację!

2. Jeśli już znalazłeś odpowiednie miejsce to składasz do Urzędu Miasta, Wydział Ochrony Środowiska, wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla danego przedsięwzięcia. Najlepiej gdy do wniosku też dołączysz opinię z Wydziału Architektury, że dany teren oraz obowiązujący na nim plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza możliwość prowadzenia tego rodzaju działalności. Do wniosku oczywiście musisz załączyć wypisy i wyrysy z rejestru gruntów samej działki na której będziesz prowadził skup złomu oraz działek bezpośrednio przylegających. Do wniosku musisz oczywiście załączyć tzw kartę informacyjną przedsięwzięcia. Napisać ją można samemu lub zlecić wyspecjalizowanej firmie, która skasuje od 7-10 tys za przygotowanie dokumentów :). Jeśli piszesz sam to KIP musi być napisana na podstawie tych przepisów:  ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 z późn. zm.) Jeśli już masz komplet dokumentów składasz go w odpowiednim urzędzie i czekasz do 3 miesięcy na decyzję. Jeśli masz szczęście (wszystko zostało poprawnie napisane) to nie trzeba nic poprawiać czy uzupełnić to otrzymujesz decyzję pozytywną 🙂

Jeśli myślisz, że to koniec z pozwoleniami to jesteś w błędzie :). Kolejnym etapem jest załatwienie pozwolenia na prowadzenie tego rodzaju działalności. Tutaj będzie potrzebne zaświadczenie o niekaralności oraz złożenie wniosku z wyszczególnionymi rodzajami odpadów  (ich kodami), które zamierzasz skupować. Tutaj również deklarujesz roczne oraz miesięczne ilości odpadów, które zamierzasz magazynować. Oczywiście jest tutaj wymagane również zrobienie operatu przeciwpożarowego, koszt 4-7 tys zł. Jeśli to wszystko już masz powtórnie składasz papiery i czekasz na wizytę delegacji z WIOSiu. Jeśli pozytywnie przebrniesz i ten etap możesz spokojnie rozpoczynać działalność i zbijać kupę kasy 🙂     

P.S. O rejestrze BDO już nawet nie piszę bo to i tak wyjdzie w praniu 🙂

A jeśli interesują Cię ceny na skupach złomu to możesz sobie porównać 2-3 cenniki w internecie. Rozpiętość cenowa wynosi nawet do 30% w zależności od asortymentu!

Ja polecam Ci tą firmę  [link usunięty]  

POWODZENIA 

1 minutę temu, Euzebiusz napisał:

Ja polecam Ci tą firmę  [link usunięty]  

Chodzi o firmę FEMONI, cennik mają na swojej stronie www.

Pozdrawiam

Pracowałem w latach 2008-2010 na skupie złomu i różnie wychodzi z zarobkami, ale uśredniając jest przebitka ok. 10-20% na metalach, a większa 30-40% na metalach kolorowych. Od strony prawnej nie będę się wypowiadał, bo nie mam pojęcia jak to wygląda.

Huty odbierały metale, a firmy prywatne metale kolorowe. Jeszcze inna firma puszki. Musisz tutaj się rozejrzeć po rynku, a najlepiej to zatrudnij się chociaż na kilka miesięcy na skupie i zobacz jak to wygląda od środka. Pieniądze małe nie są, ale bardzo dużo zależy od lokalizacji.