Zaloguj się, aby obserwować  
aguuu

Społka cywilna

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję szczegółowych informacji o tym jak załatwic formalnosci zwiazane z zalozeniem spolki cywilnej. Chodzi mi o dokladne kroki gdzie udac sie najpierw i na jakich zasadach dokonac wszystkich formlanosci.

Bede wdzieczna za wszelkie informacje.

agnieszka

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

1. Umowa pisemna

- strony umowy, czyli wskazać podmioty, które zawierają umowę

- reprezentację: kto będzie spółkę reprezentował wobec osób trzecich; może to być jeden lub kilku wspólników czy osoba trzecia. Jeśli wspólnicy nic na ten temat nie postanowią, to będzie miał zastosowanie art.866 kc, zgodnie z którym każdy ze wspólników jest upoważniony do reprezentowania spółki

- "cel gospodarczy", czyli przedmiot działalności spółki, oraz miejsce czy obszar, na którym tę działalność będziemy prowadzić;

- wkłady wspólników - kto je wnosi, w jakiej wysokości; jeśli są to wkłady niepieniężne, tzw. aporty (np. budynki, określone prawa, własny pomysł, praca, świadczenie usług itp.) to także należy je wskazać

- czym będą zajmować się poszczególni wspólnicy

- uczestnictwo wspólników w zyskach i stratach - Nie można wyłączyć wspólnika od udziału w zyskach, ale od strat można.

- czas trwania umowy spółki; oznaczony lub bezterminowo

- sposób rozwiązania umowy, tzn. określenie trybu w jaki sposób dotychczasowi wspólnicy mogą rozwiązać swoje interesy.

Pobierz wzór umowy spółki cywilnej

1. Umowa pisemna

- strony umowy, czyli wskazać podmioty, które zawierają umowę

- reprezentację: kto będzie spółkę reprezentował wobec osób trzecich; może to być jeden lub kilku wspólników czy osoba trzecia. Jeśli wspólnicy nic na ten temat nie postanowią, to będzie miał zastosowanie art.866 kc, zgodnie z którym każdy ze wspólników jest upoważniony do reprezentowania spółki

- "cel gospodarczy", czyli przedmiot działalności spółki, oraz miejsce czy obszar, na którym tę działalność będziemy prowadzić;

- wkłady wspólników - kto je wnosi, w jakiej wysokości; jeśli są to wkłady niepieniężne, tzw. aporty (np. budynki, określone prawa, własny pomysł, praca, świadczenie usług itp.) to także należy je wskazać

- czym będą zajmować się poszczególni wspólnicy

- uczestnictwo wspólników w zyskach i stratach - Nie można wyłączyć wspólnika od udziału w zyskach, ale od strat można.

- czas trwania umowy spółki; oznaczony lub bezterminowo

- sposób rozwiązania umowy, tzn. określenie trybu w jaki sposób dotychczasowi wspólnicy mogą rozwiązać swoje interesy.

Pobierz wzór umowy spółki cywilnej

dziekuje, ale umowe mam, chodzilo mi o ta jak to wszystko zalatwiac w urzedach.;)

Witam!

Tu jest trochę informacji o spolce cywilnej

http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/84/spolka_cywilna

Pozdrawiam!

Ala

dziekuje, czytalam juz te artykul.

Chodzi mi obardziej szczegolowe inforamcje. W jakiej kolejsnosci sie wszystko zalatwia , jaki jestr tryb oczekiwania itp. Osoby ktore maja spolke cywilna na pewno moga mi pomoc. Niestety wsrod znajomych takich nie mam....

1. wpis do ewidencji działalności gospodarczej - każdy ze wspólników osobno w urzędzie miasta wg miejsca zamieszkania rejestruje działalność

2. regon - numer identyfikacyjny krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej

Występujemy o nadanie go w urzędzie statystycznym województwa, na terenie którego spółka ma siedzibę. Numer regon otrzymuje spółka

3. firmowe konto bankowe - założenie bieżącego rachunku

4. biuro rachunkowe - podpisanie umowy

5. zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym - rejestracji dokonujemy w podatku dochodowym oraz podatku vat przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu. Do podatku dochodowego od osób fizycznych zgłaszamy się na deklaracji NIP-2 z załącznikiem NIP-D, natomiast do podatku vat zgłaszamy spółkę na deklaracji VAT-R także z opłatą rejestracyjną 152 zł. Do Urzędu Skarbowego trzeba także złożyć dokumenty założycielskie poświadczone notarialnie za zgodność z oryginałem lub przedstawić oryginały do wglądu w US oraz oświadczenia podatnika i umowę spółki

6. rejestracja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - obowiązek podatkowy powstaje w dniu rozpoczęcia działalności

7. Zgłoszenie do inspekcji pracy i inspekcji sanitarnej

8. Szkolenia BHP

Oczywiście w zależności od rodzaju działalności, gdyż nie wszystkie te punkty będziesz musiał realizować, aczkolwiek to tak z grubsza, pełen komplet działań.

Rzuć okiem tutaj http://spolkapro.pl/. to firma, która zajmuje się doradztwem w zakresie prowadzenie spółek. Pomagają w założeniu, podpowiadają gdzie i co zgłosić, piszą umowy itp. Zadzwoń z pewnością otrzymasz kompetentną pomoc.