BandMan

Porady prawne przez internet

Recommended Posts

Mam zamiar zasięgnąć pewnych porad prawnych, ale nie jestem pewien w jaki sposób. Najwygodniej byłoby mi przez internet, ale rodzi się tu moje pytanie. jakie są ceny takiego przedsięwzięcia i czy można np. prowadzić rozmowę przez skype? W ogóle w jaki sposób kontaktuje się z doradcą?

Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam :)

A po co od razu płacić krocie? W internecie jest mnóstwo ludzi, którzy oferują pomoc za darmo, więc wystarczy trochę się rozejrzeć. Co do płatnych prawników - nie mam pojęcia, ale gwarantuję Ci, że są to ceny niemałe ;)

Polecam poszukać w sieci ;)

Jeśli chodzi o cenę porad - zależy jaki masz problem, jak bardzo rozbudowany. Zwykle prawnicy biorą pieniążki za godzinę swojej pracy. Tanie to nie jest, ale zawsze można liczyć na fachową pomoc, nie to co czasem oferują nam userzy na forach internetowych. W końcu im za to nikt nie płaci i mogą palnąć co im się żywnie podoba ;)

Radzę uważać z 'darmowymi poradami', bo często świadczą je niedoświadczeni, młodzi prawnicy, którzy jeszcze wiele muszą się uczyć.

Napiszę Ci na pw bardzo dobrą prawniczą, która kiedyś zajmowała się moją sprawą. Pozdrawiam.

Szukanie porad w internecie to dobra decyzja ale nie powinno się nią aż tak do końca kierować. Najlepiej poszukac opini u różnych ekspertów na znannych portalach prawniczych. Obecnie takich usług jest bardzo dużo. Można zasięgnąć opini na forach prawniczych może spotka się kogoś kto miał podobny problem i chętnie pomoże.

Według mnie szukanie porad w internecie to nic złego. Mozna na spokojnie zapoznac się ze swoją sytuacją. Obecnie dużo osób tak robi, wymienia swoje poglądy, dzieli sie swoimi doświadczeniami. Tylko nie można się sugerować daną opinią do końca bo wiadomo to jednak internet i trzeba mieć jakiś dystans.

Ja korzystałem z porad prawnych przez Internet (płatnych) i jestem bardzo zadowolony :-)

Zawsze można spokojnie opisać swoje pytanie, a i odpowiedź ma się na piśmie więc można do niej w przyszłości wracać.

Dlatego ten internet nie jest taki głupi, mozna obecnie wszystko w nim załatwić. Porady prawne przez internet to bardzo wygodna forma szukania pomocy, można szybko się umówic i co najważniejsze u siebie w domu co jest bardzo komfortowe.

A po co od razu płacić krocie? W internecie jest mnóstwo ludzi, którzy oferują pomoc za darmo, więc wystarczy trochę się rozejrzeć. Co do płatnych prawników - nie mam pojęcia, ale gwarantuję Ci, że są to ceny niemałe ;)

Polecam poszukać w sieci ;)

Na pewno masz racje co do dużych kancelarii prawnych Oni biorą dożo i nie zajmują się drobiazgami,ale jest alternatywa.Sam prowadzę taką firmę.Natomiast trzeba pamiętać ,że co darmowe to niestety nie najwyższych lotów.To jak z promocjami w supermarkecie.(www.wycena-doradztwo.pl)

Ja jakieś dwa lata temu korzystałam z bezpłatnych porad prawnych na jakimś forum prawników . Moja koleżanka w tej sprawie była w jakimś biurze adwokackim , gdzie za poradę zapłaciła i co z tego wynikło: porada udzielona przez net była lepsza, bardziej wnikliwa, a co więcej włączylui sioę w radzenie ludzie, którzy mieli podobny problem. Nie zawsze płatne znaczy lepsze.

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Polecam serwis [link usunięty] . Pakiet darmowy obejmuje 14 dni: dostęp do bazy pytań + 1 pytanie do prawnika. Pakiet I obejmuje 3 miesiące: dostęp do całej bazy pytań + 2 pytania : 200 zł netto. Zachęcam, warto.

Ja tez już korzystałam z takiej porady prawnej online, a dokładnie z usług serwisu [link usunięty] i byłam bardzo zadowolona. Dostałam szybką i jasną odpowiedź, a cena nie była aż tak zabójcza jak to bywa w przypadku korzystania z tradycyjnych kancelarii prawnych. Co do porady darmowej, to szczerze mówiąc ja jednak trochę bym się obawiała, czy jest to wiarygodna porada. Porady specjalistów przekonują mnie dużo bardziej.

Gość obiektywny
Polecam serwis [link usunięty] . Pakiet darmowy obejmuje 14 dni: dostęp do bazy pytań + 1 pytanie do prawnika. Pakiet I obejmuje 3 miesiące: dostęp do całej bazy pytań + 2 pytania : 200 zł netto. Zachęcam, warto.

Strona jest wybitnie beznadziejna. Byłem klientem tego serwisu. Większość odpowiedzi jest tandetna, które można bez problemu znaleźć w google. Poziom obsługi jest żenujący – na odpowiedź czeka się w nieskończoność a na końcu odrzucają, że kwalifikuje się na opinię prawną.

Co do serwisu prawnie.pl to zgadzam się z przedmówcą . Znalazłam fajne rozwiązanie . www.taxfin.pl

Portal zarówno z poradami prawniczymi podatkowymi i finansowymi .... no i co tygryski lubią najbardziej .... na posty expert portalu odpisuje w max .2 dni .

Oczywiście, że można szukać w ten sposób, są specjalistyczne, bardzo dobre fora prawnicze, gdzie specjaliści służą poradami. O ile w błahych spawach taka forma poradnictwa się sprawdza, to już w sprawach skomplikowanych lepiej zasięgnąć opinii sprawdzonego adwokata. Co też można zrobić on line, niektóre kancelarie adwokackie oferują taką pomoc, jest ona oczywiście płatna, ale możemy być pewni co do jej jakości. Nie wiem ile taka usługa kosztuje, ale w serwisie http://adwokat-wroclaw.eu można taką poradę otrzymać, z tego co zdążyłam sprawdzić każda cena jest ustalana indywidualnie.

na [link usunięty] można zamówić analizę prawną, ja czekałem jakieś 10 godzin na swoją.

Ja korzystałam z porad prawnika on line ze strony [link usunięty] i naprawde jestem z tego rodzaju usługi bardzo zadowolona, niska cena w stosunku do tradycyjnego odwiedzenia kancelarii, odpowiedź też uważam, że syzbka (8 godzin), tak więc zaoszczędzony czas i pieniądze. Bo prawda jest taka, że u "tradycyjnego" prawnika, też musimy iść wyjaśnić sprawe, ewentualnie zostawic dokumenty do przejrzenia i po ewentualne pismo odpowiedź zgłaszamy sie przy nastepnej wizycie (oczywiście płacimy za każdą). Co do jakości samej usługi to odpowiedź dostałam w formie takiej, że oprócz jak ja to nazywam "prawniczego bełkotu" miałam wszystko dokładnie objaśnione z wyjssnieniami jakie mogą być klejna kroki w zalezności od tego jak będzie się rozwijała sytuacja w przdmiotowej sprawie

Mam zamiar zasięgnąć pewnych porad prawnych, ale nie jestem pewien w jaki sposób. Najwygodniej byłoby mi przez internet, ale rodzi się tu moje pytanie. jakie są ceny takiego przedsięwzięcia i czy można np. prowadzić rozmowę przez skype? W ogóle w jaki sposób kontaktuje się z doradcą?

Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam :)

Na stronie internetowej http://poradyprawne-kancelaria.pl/ możesz zadać pytanie odnośnie porady prawnej. Porady prawne są tam w niskich cenach, a ile będzie Ciebie to kosztować dowiesz się jak poprosisz o bezpłatną wycenę porady.

w dzisiejszych czasach wiele spraw załatwia się przez internet, ale osobiście nie jestem przekonany co do prawnych porad online, przecież czasami trzeba przedstawić grube stosy dokumentów, by uzyskać wiarygodną odpowiedź, jako przedsiębiorca korzystam z porad jednego radcy prawnego (jak coś to tutaj kontakt [link usunięty] ), który ogarnia różne moje kwestie i problemy, nie ma sensu z każdą sprawą zgłaszać się do nowych adwokatów czy radców

Najlepiej zapytać kogoś kto się zna na prawie, na http://www.doradcyprawa.pl masz kilku do wyboru polecam, korzystałem już kilka razy, porada online, 50zł i na drugi dzień masz już odpowiedź. Zainteresuj się bo w Twoim przypadku dochodzenie do prawdy może trochę potrwać bez pomocy prawnika.

Polecam Kancelarie Radcy Prawnego IURIS z siedzibą w Wałbrzychu. W ramach prowadzonej działalności oferują kompleksową obsługę prawną na rzecz podmiotów gospodarczych oraz osób indywidualnych. To profesjonaliści, którzy chcą pomóc rozwiązać problemy. Gwarantuje 100% zadowolenie po skorzystaniu z usług IURIS. Zachęcam do sprawdzenia na stronie http://kancelariaiuris.pl/

Szczerze mówiąc nie bardzo widzę sens takiego rozwiązania. Prawda jest taka, że odpowiedzi drogę email bardzo często są robione z automatu, po drugie nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie - doświadczony prawnik, czy jakiś początkujący. Po za tym każda wątpliwość to kolejna wiadomość gdzie na odpowiedź musisz czekać, osobiście od wielu lat współpracujemy z kancelarią, która działa na terenie Śląska i nie mieliśmy nigdy problemów wszystko załatwiane bardzo konkretnie i z oczekiwanym skutkiem. Gdyby ktoś miał problem na Śląsku niech sobie przejrzy http://www.adwokat-tomanek.pl/

Jeśli potrzebujecie szybko sporządzić np. pełnomocnictwo to jak korzystam ze stronki gdzie znajduje się darmowy generator dokumentów, które sporządzisz w dosłownie 5 minut. Polecam zwłaszcza księgowym, które mogą sobie ułatwić pracę przy różnych umowach

https://www.legalus.pl ja uwielbiam tę stronkę, ponieważ bardzo ułatwia mi życie, a każde pole jest opisane z poradami prawnika i nie jestem w stanie się pomylić

Kancelaria Meritum z Łodzi udziela porad on-line. Specjalizują się w prawie pracy i sprawach dot. ZUS-u. Tutaj jest ich strona http://poradyprawne-kancelaria.pl. Dla mnie jest to super sparwa, bo nie trzeba wychodzić z domu i niepotrzebnie tracić czasu.