Zaloguj się, aby obserwować  
handlara

Jaki program kadrowo - płacowy wybrać?

Recommended Posts

Musisz zwrócić uwagę na to, żeby dane oprogramowanie posiadało odpowiednią licencję.

Zobacz na przykład ten program http://www.raks.pl/kadry-i-place - usprawnia rachubę płac w firmach i pozwala na wprowadzanie własnych formuł wyliczania składników płac, co jest dość ważne.

Umożliwia też automatyczne generowanie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych do zus i innych urzędów.

Wiesz co warto jest samych pracowników przeszkolić w tym zakresie, będą sobie tez lepiej z tym radzić. Wydaje mi się, że warto jest przejrzeć ofertę różnych firm szkoleniowych w okolicy w tym celu. Jeśli mieścisz się niedaleko miast: Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław czy Gdańsk, to zwróć sie do BDO. Najlepsza firma szkoleniowa, która przeprowadza szkolenia właśnie w tych miastach. M.in. http://www.szkolenia-bdo.pl/szkolenia-bdo/szkolenia-podatkowe, kadrowo-płacowe czy rachunkowe.

Kadry i płace online to jeden z modułów przy [link usunięty] masz księgowość samodzielną (m.in.program do wystawiania faktur, księgowość internetowa, CRM) do tego jeszcze program magazynowy i analizy - wszystko w jednym miejscu i online :rolleyes:

I co w końcu wybraliście?

Ja z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że sprawdza się program Teta Hr. Szczegóły programu dostępne są na stronie [link usunięty] . System używany jest przez setki przedsiębiorstw, głównie dużych, więc i w Waszym przypadku na pewno sprawdzi.

Dobrze jak taki program ma wersję testową. Wtedy można sobie najpierw go przetestować. Można również wybrać biuro księgowe np. http://bilansy.pl/ bo takie usługo są bardzo popularne.

Pamiętaj żeby zawsze zrobić rozeznanie zanim coś wybierzesz, bo potem możesz żałować, że ktoś miał tańsze i lepsze rozwiązanie. Z takich polecanych systemów to na pewno rozejrzyj się za systemem ze strony [link usunięty] ta firma działa na rynku już od ponad 10 lat i na pewno szybko nie zniknie.

Ja polecam [link usunięty] . Sprawdza się nawet przy naprawdę skomplikowanych płacach (akordy zespołowe, premie zależne od wielu czynników, itp.). Dla mnie szczególną zaletą jest to że jest bardzo elastyczny, tzn. większość rzeczy można dopasować do konkretnych wymagań firmy, np. chcemy inny wydruk listy - proszę bardzo, nowe zestawienie czy raport - nie ma problemu, inny sposób naliczania premii - 5 minut i gotowe. I większość z tego można zmienić samemu bez konieczności wołania informatyka czy dzwonienia na infolinię

A jeżeli ktoś absolutnie nie ogarnia takich rzeczy, to nie lepiej się odezwać do firmy, która się w tym specjalizuje? Mam na myśli taką firmę jak ta http://www.ed-pro.pl/kadry-i-place/ , którzy ogarniają nie tylko kadry i płace, ale również załatwiają dofinansowania, czy też kredyty, leasingi. Jaka jest Wasza opinia na temat tego typu firm?

Jeżeli szukacie informacji na temat księgowości czy prawa gospodarczego, warto przejrzeć sobie portal http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulatory znajdziecie tam nie tylko ciekawe artykuły, ale można też skorzystać z bezpłatnych kalkulatorów i to bez żadnych limitów. Każdy, kto prowadzi biznes powinien być na bieżąco z takimi informacjami.

Ja polecam poczytać artykuł na stronie [link usunięty] Już od kilku lat korzystamy z oprogramowania tej firmy i mogę polecić z czystym sumieniem. Program jest elastyczny, intuicyjny, w dużym stopniu ułatwia nam życie głownie w kwestii naliczania wynagrodzeń bądź raportów do urzędu.

Prawda jest taka, że nie ma "najlepszego", zawsze ktoś będzie wolał program X, a druga osoba program Y. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Osobiście używam programu Reset2 (http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2platnik), warto poświęcić mu chwilę czasu, jednak nie mogę nikogo na siłę zmusić do używania akurat tego konkretnego programu :D Dla mnie jest ok, prosty i intuicyjny, a sam proces wdrażania nie trwał u mnie długo. Oceńcie sami :) 

Zdecydowanie polecam Berberis, jako system, w którym macie w zasadzie wszystkie funkcje, wszystkie opcje.

Najlepiej pobrać wersję demo, zainstalować i obserwować jak to działa. Z mojego doświadczenia to genialny system.

Dla mnie to kluczowe. Bo jednak wprowadzenie tej aplikacji wiele nam ułatwiło. 

Ale w sensie - również korzystasz z Berberis?

Nie wiem czy najlepsza, ale na pewno taka, która się sprawdzi. Działam na tym systemie jakiś czas i widzę, jaki miał wpływ na moją działalność.

Wcześniej zawsze twierdziłem, że takie urozmaicenia są zbędne. Teraz jestem zdania, że automatyzacja wybranych procesów jest w tym momencie jedynym sposobem na to, żeby jako tako utrzymać się na rynku. 

Mnie najbardziej przekonał program od https://wfirma.pl/poznaj-serwis/biuro-rachunkowe-onlinez tego względu, że jest dobrze rozbudowany.  Od stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT będą mieli obowiązek przesyłania jednolitego pliku kontrolnego w formie elektronicznej na strony MF, wfirma.pl ma już taka funkcjonalność.

Zdecydowanie Kadry i Płace Pakietu Przedsiębiorcy. Program jest bardzo intuicyjny. Wszystko ładnie widoczne i przejrzyste. Posiada wszelkie niezbędne funkcjonalności. Producent na bieżąco aktualizuje i dostosowuje program do zmian w przepisach prawa. Przez 30 dni można sprawdzić pełną wersję za darmo.

Jeśli chodzi o  [link usunięty] to moim zdaniem najlepiej jest skorzystać z okresu próbnego kilku różnych i w ten sposób podjąć decyzję na temat tego jaki program będzie najlepszy do naszych potrzeb

Ja mogę polecić program od Streamsoft - Firmino.pl Posiada wbudowane funkcję CRM, obsługę magazynu oraz Księgowość Online.

Kupno zadłużonych spółek Warszawa www.ltdbroker.pl pomaga firmom, które zanjdują się w spirali długów, na skraju bankructwa i utraciły płynnośc finansową. Pomagamy chronić przed wierzycielami, pośredniczymy w znalezieniu kontrahenta gotowego przejąć Twoją zadłużoną spółkę. Kupno zadłużonych spółek Warszawa www.ltdbroker.pl to grupa ekspertów, która zgodnie z literą prawa pomoże znaleźć skuteczną i realną pomoc tym, którym windykatorzy nie dają żyć i nękają wizytami, telefonami oraz wezwaniami do zapłaty. Kupno zadłużonych spółek Warszawa www.ltdbroker.pl zabezpiecza swoich klientów przed problemami związanymi ze spłatą długów i ich konsekwencjami. Kupno zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl chroni majątek osobisty prezesa i członków zarządu. Obsługujemy spółki zadłużone u kontrahentów, w ZUS i US. Skup zadłużonych spółek Warszawa www.ltdbroker.pl ma bogate doświadsczenie w prowadzeniu trudnych typu spraw i gwarantuje pomyślne rozwiązanie kłopotliwej sytaucji. Kupno zadłużonych spółek Warszawa www.ltdbroker.pl to rozwiązanie Twoich problemów. Zapraszamy do kontaktu.

Rzeczywiście pomoc w sprawach księgowych jest wręcz obowiązkowa.  Dlatego stworzyliśmy Scanye, program do szybkiego i zręcznego skanowania faktur. Taki system pozwoli wam zaksięgować 150 faktur w godzinę. Jest to imponujący wynik, dzięki któremu wy macie więcej czasu dla siebie, lub ewentualnie dla nowych klientów. Może warto zapoznać się z działaniem programu? My w razie czego śpiesznie przychodzimy z pomocą 🙂