klarowna

Nieuczciwy kontrahent - co zrobić?

Recommended Posts

Zależy od tego, jak skomplikowana jest twoja sytuacja. Może zakończyć się na samej poradzie, ale może być tak, że będzie ci potrzebna stała pomoc prawnika.

W obu przypadkach sprawdzi się chociażby ta kancelaria adwokacka w Zabrzu: http://www.adwokat-tomanek.pl/ - można tam sobie poczytać dokładniej jak działają.

Zresztą przede wszystkim najpierw opisz im swoją sytuację, powinni ci podpowiedzieć, co warto zrobić i jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Aby w prosty i szybki sposów ściągnąć zaległą zapłatę najlepiej wynająć do tego odpowiednią firmę. Skuteczna jest na pewno kancelaria Koksztys, ściągalność długów na poziomie 73 proc. Oni dają także możliwość sprawdzenia swoich prawników przez 30 dni za 1 złoty miesięcznie. Krok niespotykany, ale to chyba dlatego, że na stronie [link usunięty] uruchomono sprzedaż samoobsługową... Można wysłać SMS albo zapłacić poprzez specjalny formularz. SPrawdź sam.

Moje doświadczenie pozwala stwierdzić że pismo z podpisem adwokata na wielu klientów działa bardzo mobilizująco. Myślę, że z każdą kancelarią można podpisać umowę ryczałtową i za stały najczęściej nieduży abonament mozna mieć święty spokój. Szkoda tylko, że trzeba z takich usług korzystać...

Moje doświadczenie pozwala stwierdzić że pismo z podpisem adwokata na wielu klientów działa bardzo mobilizująco. Myślę, że z każdą kancelarią można podpisać umowę ryczałtową i za stały najczęściej nieduży abonament mozna mieć święty spokój. Szkoda tylko, że trzeba z takich usług korzystać...

Jest tak jak mówisz. Wcześniej miałem sporo problemów z niepłacącymi klientami, ale odkąd nawiązałem współpracę z Koksztysem i ma ich pieczęć na fakturach to kontrahenci się zmobilizowali do płacenia w terminie. A stówka miesięcznie za taką stabilizację to niewiele.

Gdzie szukać pomocy kiedy mamy kłopot z nieuczciwym kontrahentem?

Warto od razu zatrudnić prawnika czy może wystarczy porada?

Porada na pewno Ci pomoże, jeżeli skorzystasz z rzetelnej Kancelarii, jeżeli nie rozwiążesz tym swojej sytuacji zatrudnisz prawnika. Świetny prawnik współpracuje z tą kancelarią finansowo-księgową [link usunięty] [link usunięty]

Zgadzam się z przedmówcami, tzn. to czy należy zatrudnić prawnika czy wystarczy sama porada zależy od konkretnej sprawy.

Zgadzam się, że fajnie jest mieć umowę z jakąś kancelarią. Niewielki abonament w skali miesiąca pozwala na ściągnięcie wierzytelności oraz daje nam bezpieczeństwo.

Jak to zwykle mówi mój znajomy, prowadzenie biznesu bez korzystania z usług firmy windykacyjnej jest ciężkie, bo nieuczciwych kontrahentów jest bardzo wiele. Ja polecam zapoznać się z ofertami firm zajmujących się odzyskiwaniem długów i podpisaniem umowy z jedną z nich, prowadzenie biznesu stanie się łatwiejsze i mniej stresujące, a inni zaczną spłacać swoje [link usunięty] wobec nas.

Też mi się wydaje, że lepiej zgłosić się po pomoc do kancelarii. Może będzie w stanie Ci pomóc ta dostępna w tym miejscu - http://www.bukowskipartners.pl?

Jeśli nieuczciwy kontrahent nie zapłacił Tobie za faktury to skorzystaj z http://vindicat.pl/ to Windykacja należności online, dzięki której masz duże szanse na odzyskanie swoich należności. Poprzez wspomniana platformę uruchomisz poprawna ścieżkę prawną , dzięki której stworzysz wezwania do zapłaty, noty odsetkowe, pozwy do e-sądu.

Niestety takich nieuczciwych klientów jest coraz więcej. Nie wiem czy samodzielna windykacja ma sens - lepiej jest zgłosić się do kancelarii prawnej. Nikt nie wie lepiej od prawnika jak radzić sobie w takich sytuacjach. Jak ktoś jest z Krakowa to godna uwagi jest kancelaria GK - http://kancelaria-gk.pl/. Dla osób z problemami materialnymi świadczą nawet darmowe porady.

Jeśli to jednorazowy problem to lepiej zasięgnąć porady jak sprawę rozwiązać. Jeśli to większy problem to bez pomocy prawnika się nie obejdzie.

Bez przesady z tym zatrudnianiem. Od czego są wirtualne kancelarie prawne jak http://lextel.pl/? Właśnie po to, by szybko i wygodnie doradzać i rozwiązywać tego typu sprawy (tak naprawdę związane z każdą dziedziną prawa). Cały proces odbywa się zdalnie, płaci się tylko za to, co się otrzyma. Czyli konkret.

Też miałem kiedyś taki problem... Pomogła mi dopiero [link usunięty] . To chyba jedna z najlepszych kancelarii, które zajmują się kompleksową obsługą prawną (problemy z pracownikami, partnerami, a także sporządzanie i weryfikacja umów, czy też sprawy związane z przekształceniem spółki).

Właściwie zostaje Ci tylko droga prawna. Jednak nie oszukujmy się - bez dobrego prawnika to się raczej nie uda. proponuję zgłosić się do [link usunięty] , która uporządkuje wszystkie sprawy i będzie się starała odzyskać pieniądze.

Zależy od sytuacji, często wystarczy napisane przez prawnika przedsądowe wezwanie do zapłaty, czasem trzeba iść dalej. Ja kilka razy korzystałem z http://adwokat-wroclaw.eu/ i 2 na 3 przypadkach wierzytelności udało mi się odzyskać bez sprawy sądowej, po pismach napisanych przez panią adwokat.