Zaloguj się, aby obserwować  
Mr.Dex

Sprzedaż usługi bez rejestracji działalności gospodarczej?

Recommended Posts

Witam.

Zacznę może od tego, że pracuję na etat i chciałbym sobie dorobić we własnym garażu, lecz nie chciałbym rejestrować działalności gospodarczej z racji, iż nie będzie to dochód regularny.

Skonstruowałem maszynę do trapezowania blachy na burty do przyczep rolniczych. Chciałbym sprzedawać usługę przetrapezowania takiej blachy powiedzmy 40zł za arkusz. Ciężko mi jest powiedzieć jaki może być z tego dochód, aczkolwiek wiem, że na pewno wszyscy nie będą chcieli faktury, co natomiast gdy ktoś zechce? Czy ja jako osoba fizyczna mogę wystawić fakturę? Dodam, że nie będę miał kosztów tylko ewentualny dochód z tejże maszyny. Jak to ugryźć? Chciałbym jakoś jak najbardziej legalnie to zrobić, aby móc się ogłaszać na różnych portalach i gdy ktoś zechce to móc wystawić fakturę.
Co do działalności nierejestrowanej, czy moja usługa by podlegała pod takie coś? Byłaby to w sumie obróbka metalu.

Chciałbym uzyskać od was jakieś wstępne informacje jak sobie z tym poradzić oraz do kogo się udać czy do doradcy podatkowego czy zwykłe biuro rachunkowe mi z tym pomoże?

2 minuty temu, Andrzej441 napisał:

Możesz to zrobić prowadząc działalność nierejestrową.

Przeczytaj ten artykuł, myślę że opcja jest dla ciebie:  [link usunięty]

Aj  Link usunięty wpisz w Google: "Działalność gospodarcza nierejestrowa Albert" wyświetli ci się jako pierwszy po reklamach.