Zaloguj się, aby obserwować  
warszawiak

Przedłużenie chwilówki - jakie koszty?

Recommended Posts

Mam chwilówkę i jutro przypada termin jej spłaty - czy ktoś doradzi mi co zrobić?

Czytałem na stronie http://splatapozyczki.pl/splata-pozyczek-2/splata-chwilowki-po-terminie/ i tam polecają pożyczkę na spłatę chwilówki - czy to dobry pomysł?

Przedłużenie kosztuje od 95 do nawet 200 zł - zależnie od firmy i długości trwanie pożyczki (te widełki są dla pożyczek 30-dniowych). Już chyba lepiej pożyczyć od kogoś te pieniądze a nie brać kolejną pożyczkę na spłatę samego przedłużenia...

Czasem z firmą pożyczkową można się dogadać - trzeba jednak odpowiednio wcześniej zasygnalizować problem, u Ciebie to zdecydowanie za późno.

Przedłużenie kosztuje od 95 do nawet 200 zł - zależnie od firmy i długości trwanie pożyczki (te widełki są dla pożyczek 30-dniowych). Już chyba lepiej pożyczyć od kogoś te pieniądze a nie brać kolejną pożyczkę na spłatę samego przedłużenia...

Czasem z firmą pożyczkową można się dogadać - trzeba jednak odpowiednio wcześniej zasygnalizować problem, u Ciebie to zdecydowanie za późno.

Na na Twoim miejscu to poczytałbym jeszcze na forum pożyczkowym [link usunięty] tutaj doradzają co robić w sytuacji kiedy zbliża się termin spłaty chwilówki a nie mamy za co jej spłacić.

Jeśli chwilowka była brana na krócej niż 30 dni to zawsze można wypowiedzieć umowę.

Poczytajcie tez na tym blogu http://www.pozyczki-bez-bik.pl/bik.php - macie tutaj sporo informacji na temat pożyczek z bik i przedłużaniach ich.

Są też koszty podawane - warto sprawdzić

Z reguły po terminie koszty są bardzo duże. Jeśli to będzie kilka dni po terminie to jeszcze tragedii nie będzie. Później to wpisy do BIKów i innych rejestrów dłużników. To zamknie drogę do pożyczek we wszystkich instytucjach. Wtedy pozostaną tylko pożyczki prywatne pod zastaw. Jak chcesz dokadnie zobaczyć co która chwilówka robi z dłużnikami to zobacz na ten spis : [link usunięty]

Stworzyłem go całkiem niedawno właśnie pod kątem tego, żeby wybrać najmniej uciążliwą pozyczkę i nie mieć później kłopotów.

Ja czytałem ostatnio artykuł o pętli zadłużenia i szczerze mówiąc lepiej nie wpaść w coś takiego bo ciężko się wydostać później. Tu można sobie przeczytać [link usunięty] . Najgorzej jest jak już się pobiera pożyczki na spłaty wcześniejszych.

A skąd masz wziętą chwilówkę? Warto jest sprawdzić na stronie tej firmy skąd brałeś. Chodzi mi o to, że np. na stornie http://unichwilowka.pl/ masz tam zakładka przedłużenie i wszystko możesz sobie wyliczyć. Na podstawie tej chwilówki możesz sobie sprawdzić ile mniej więcej będziesz musiał zapłacić w swojej.

Wygląda na to, że najczęściej w ogóle nie dają się przedłużyć chwilówki z dowozem do domu. Nie dość, że to jedna z najdroższych opcji, to dodatkowo nie dają możliwości przedłużania. Przynajmniej tak twierdzą w artykule : [link usunięty]

Ja od siebie dodam tylko, że ludzie, którzy korzystają z takiej oferty chyba są samobójcami. Gdbyby tylko zobaczyli ile naprawdę to kosztuje, to z daleka by omijali takie pożyczki. Rozumiem, że niektórzy mają problemy z bazami i ze zdolnością i dlatego szukają w sektorze pozabankowym, ale dlaczego nie porównują ofert.

Żeby za przedłużenie pożyczki w kwocie 1000 zł zapłacić za przedłużenie prawie 200 zł jak to jest w większości firm, to trzeba być chorym na umyśle.