Zaloguj się, aby obserwować  
nowy83

Bieżnikowanie opon

Recommended Posts

Witam. Co sadzicie o założeniu firmy która zajmowałaby się bieżnikowaniem opon? W czasach gdy technologia bieżnikowania znacznie się poprawiła a ekologia stała się popularna jest to chyba niezły pomysł na biznes. Oczywiście opona bieżnikowana nigdy nie będzie tak dobra jak przyzwoita opona z dobrej fabryki, jednak napewno dobrze dobrana technologia i tak zapewni lepszą jakość niż produkty "made in china". Bieżnikowanymi oponami mogłyby być opony do naczep ciężarowych oraz ewentualnie opony całoroczne do małych aut miejskich.

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Dlaczego klient miałby skorzystać z Twoich usług i naprawiać oponę używaną?

Domyślam się, że musiałby mieć drugi zestaw na zmianę lub po prostu czekać.

Czy koszt naprawy używanych opon będzie na tyle niski, aby zachęcić ludzi do takich zakupów oraz na pokrycie kosztów przedsięwzięcia (maszyny, pomieszczenie)?

Osobiście sądzę (przynajmniej teraz :) ), że szybciej i taniej jest po prostu kupić gotowy zestaw w markecie.

W każdej branży można zrobić biznes. Bieżnikowanie wydaje się być sektorem bardzo konkurencyjnym. Konieczne więc bedzie wydatkowanie dużych pieniędzy na poczatku na reklamę. W przeciwnym razie nie zdobędziesz klientów, którzy mają już swoje zaufane firmy. Druga kwestia to jakość usług. Musisz zapewnić jak najwyższy poziom usług bo tylko wtedy jest szansa, że klient do Ciebie wróci, ale i poleci Twoją firmę swoim znajomym. Poczta pantofolowa najlepszą promocją:-)

Jeśli chodzi o koszty bieżnikowania moim zdaniem wygląda to tak: skoro np firma Dębica potrafi wyprodukować opony idące na rynek za ok 100 zł (a uwieżcie mi technologia produkcji opony to dosyć skomplikowany proces składający sie z paru następujących po sobie etapów), to mając dostawcę gumowej mieszanki (bo instalacji całego zespołu mixerów nie ujmuje w swoich planach), kilka maszyn do zdzierania bieżnika i ściany bocznej opony, wytłaczarki do aplikacji nowych części oraz 3-4 pras wulkanizacyjnych, opone można odnowić, zarabiając na tym troche, za ok 50 zł (oczywiście zależnie od rozmiaru). Klient nie będzie musiał czekać na swoje opony, miałby do wyboru opcje zostawienia swoich starych opon i zakupu bieżnikowanych nowych lub, jeśli będzie chciał procesowi bieżnikowania poddać swoje opony, zostawić je i odebrać po 1 dniu. Owszem wkład początkowy na rozpoczęcie działalności oraz reklamę duży i nie każdy zaufa bieżnikowaniu, taka opone musialby ocenić jakiś renomowany magazyn motoryzacyjny

a ma ktoś może jakies informacje na temat firm produkujących użądzenia do bieznikowania opon osobowych? jestem już zdecydowany na rozszerzenie swojej działalności właśnie o tę usługę ale nie mogę nigdzie znaleźć form i innych maszyn do tego potrzebnych. z góry dzięki za info

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Nowy83, napisz wszystkim ile to przedsięwzięcie będzie wg Ciebie wstępnie kosztować. Opisz też miejsce, w którym znajdowałby się Twój warsztat.

Maszyny do bieżnikowania 

Dnia 12.03.2009 o 23:11, gluchy napisał:

a ma ktoś może jakies informacje na temat firm produkujących użądzenia do bieznikowania opon osobowych? jestem już zdecydowany na rozszerzenie swojej działalności właśnie o tę usługę ale nie mogę nigdzie znaleźć form i innych maszyn do tego potrzebnych. z góry dzięki za info

Opony do bieżnikowania to jedna sprawa. Ja polecam zaplanować też pozostałe wyposażenie, na przykład regały na opony itd. 

według mnie to bardzo ciekawy temat, zwłaszcza ze względu na trendy ekologiczne. Zużyte opony to straszny śmieć zawierający mnóstwo metali ciężkich, substancji rakotwórczych itp. Poza tym w wulkanizacji widziałam nie raz regały na opony uginające się pod ciężarem opon... do spalenia! Zorientowałabym się tylko na Waszym miejscu (poza kosztami itp.) czy bieżnikowanie jest ekologiczne, co robicie z odpadem i na ile jest to opłacalne dla klienta (tzn wytrzymałość, czy to się opłaca w porównaniu z oponami marketowymi). Jeśli wszystkie odpowiedzi na pytania są ok, poszukajcie dotacji na produkcję ekologiczną. 

Dnia 30.11.2017 o 13:04, Kasia Koral napisał:

Maszyny do bieżnikowania 

Opony do bieżnikowania to jedna sprawa. Ja polecam zaplanować też pozostałe wyposażenie, na przykład regały na opony itd. 

Czym się charakteryzują regały na opony ? I czym różnią od innych, jak wyglądają? To są haki, półki, ile sztuk mogą pomieścić? Kojarzycie może?