wesola

księgowa czy biuro rachunkowe?

Recommended Posts

Wg mnie lepiej sprawdza się biuro rachunkowe, "wyrzucasz" wtedy całą księgowość na zewnątrz i się niczym nie martwisz. u nas obsluguje to firme bde constans i oni działają zdalnie.

Biura rachunkowe powinno być ubezpieczone i obowiązuje je tajemnica zawodowa plus jeszcze inne wytyczne, których "zwykła" księgowa nie musi spełniać. Dlatego biuro może być lepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie wystawiasz zbyt wielu faktur i masz niewiele rozliczeń, to księgowa powinna wystarczyć.

może firma e-izi.pl? oni mają księgowośc zdalną więc nie ma problemu z lokalizacją. A dodatkowo zajmują się też kadrami i mają dziął obsługi IT więc można połączyć 3 różne aspekty w jednym

Z tym nie martwieniem się to bym podchodził ostrożnie. Czasem zdarzają im się błędy i to dosyć poważne. Dlatego mimo to, trzeba patrzeć im na ręce ;]

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o kompleksową opiekę to lepiej sprawdza się biuro rachunkowe. Jednak księgowa musi się ciągle doszkalać, te starsze bardzo często nie znają najnowszych programów do księgowości, biorą urlopy, zachodzą w ciążę itd ;) A w takim biurze rachunkowym zawsze ktoś ogarnia styuację i zawsze jest do dyspozycji. Ja miałam kiepskie doświadczenia z ksiegowymi, natomiast ze współpracy z biurem rachunkowym Delta z Raszyna bardzo jestem zadowolona. No ale co kto lubi ;)

moim zdaniem na początek lepsze jest biuro rachunkowe - wyjdzie Ci duzo taniej niz zatrudnianie ksiegowej na etacie :) ja osobiscie moge polecic financialluk - maja dobre stawki i profesjonalne podejscie do tego co robia. jestem bardzo zadowolony z tej wspolpracy :)

Moim zdaniem bardziej opłaca się postawić na biuro rachunkowe, a dobrym rozwiązaniem jest jeszcze outsourcing. Takie firmy zajmują się wszystkim i np. zlecając im zrobienie deklaracji podatkowych dla pracowników, budujemy relacją i mogą nam oni pomóc w całej księgowości czy zarządzaniu kadrami. Taką firmą jest np. http://www.ucmsgroup.pl/pl/uslugi/outsourcing-plac/ustawowe-deklaracje/ , wydaje mi się to bardzo pozytywną opcją, kiedy sami prowadzimy firmę itd. Oni zrobią za nas wszystko.

biuro rachunkowe jest wygodniejsze wiadomo że musisz za to płacić ale wrzucasz to w koszty a pomyśl ile sama musiałabyś poświecić czasu na przygotowanie rozliczeń

a może kompromis i biuro rachunkowe, ale działające online? wszystko załatwisz zdalnie, masz stały kontakt z księgowymi i dostęp do wszelkich dokumentów 24h na dobę [link usunięty]

Ja tam wolę biuro rachunkowe. Ostatnio trafiłam na świetne biuro i całkiem nie drogie z nowymi ulepszeniami dla klientów w Kaliszu. Dużo na ich temat możecie poczytać na: http://www.twojksiegowy.kalisz.pl . W skrócie mogę wam powiedzieć, że podchodzą indywidualnie do każdego problemu, umieją doradzić a to jest najważniejsze. Dodatkowo od tego roku uruchomili platformę dla klientów, z której będzie dostęp zdalny do swojej księgowości po zalogowaniu, całkiem Gratis do usług księgowych. A faktury będą w nowej formie: z nową szatą graficzną, w której będą dostępne m.in. :

- dostosowanie numeru faktury do własnych potrzeb

- umieszczenie logo własnej firmy na fakturze

- błyskawiczne i automatyczne wprowadzanie klienta po numerze NIP

- odhaczanie nieuregulowanych należności

- monitorowanie należności z przekroczonym terminem

- wysyłanie do kontrahenta przypomnienia o płatności faktury

- korzystanie z funkcji fakturowania jest bardzo praktyczne i wygodne. Faktury można wystawiać w dogodnym przez siebie miejscu, bez instalacji oprogramowania

Moim zdaniem super oferta dla nowych biur i nie tylko.

Do większości spraw finansowych możesz wykozystac oprogramowanie, ja mam Offigo i daje radę z wieloma sprawami organizacyjnymi, zarządzanie cała firma jednak jest czasochlonne i trzeba sobie jakos pomagać

Zdecydowanie [link usunięty] . Nie wyobrażam sobie, ze miałabym siedziec w tych wszystkich papierach i sama to robić. Z drugiej strony nie mam zaufania do samodzielnych księgowych. Wolę biuro rachunkowe ze wszytskimi uprawnieniami, certyfikatami itd.

My początkowo korzystaliśmy w firmie z usług mniejszego biura rachunkowego, potem przerzuciliśmy się na większe. Obecnie księgowość prowadzi nam Rodl & Partner http://www.roedl.com/pl/pl - tutaj jest ich strona .Jest to duża firma, działa na terenie całej Polski ( jak rownież za granicą) i ma swoje placówki w największych miastach .Zajmują sie prowadzeniem rachunkowości, doradztwem prawnym oraz finansowym. Jesteśmy zadowoleni z ich usług.

Zatrudnienie księgowej jest to już większy wydatek.Opłaca się jedynie przy naprawdę dużych firmach.

Moim zdaniem biuro rachunkowe jest lepsze, ale ja polecam Ci coś dodatkowego związanego z księgowością http://www.saldeosmart.pl/firma . Ułatwia to cały tryb zarządzania, dzięki temu zawsze wszystko mamy w dobrym miejscu. Takie systemy nie są drogie a jednak korzystne dla wszystkich.

Ja mogę polecić z własnego doświadczenia księgowość online w Tax Care [link usunięty] . W ramach abonamentu oferują program księgowy, dzięki któremu łatwo kontroluje się stan rachunkowo-księgowy firmy czy też opiekę indywidualnego księgowego, który doradzi w sprawach podatków, rozliczeń i rachunkowości.Do tego można skorzystać z optymalizacji podatkowej i wybrać najwłaściwszą formę opodatkowania.

To już musisz samemu określić czy wygodniej będzie mieć kogoś na miejscu czy korzystać z firm zewnętrznych. Bardziej chodzi nie tylko o porównanie miesięcznych kosztów, ale też szybkości działania i dostępności. Jak przejrzysz artykuł [link usunięty] to dowiesz się, że fakturowanie czy księgowość prowadzona u siebie w firmie wcale nie jest taka trudna. Mając odpowiednie systemy wszystko ogarniesz bez zlecenia działań na zewnątrz. Masz wtedy oszczędność czasu i pieniędzy.

A może prowadzenie własnej księgowości będzie dobrą opcją? Na https://wfirma.pl/samodzielna-ksiegowosc możecie sprawdzić sobie ofertę platformy umożliwiającej tego typu działania. Moim zdaniem naprawdę warto zainteresować się tym tematem.

o ile masz jakies pojęcie w temacie...ja w ogóle sie nie orientuje w temacie księgowości dlatego wybrałam zewnętrzne biuro http://rachmistrzowie.pl/pl

Najlepiej zdecydować się na samodzielną księgowość online. Sprawdza się naprawdę rewelacyjnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, które jest dostępne tutaj http://partner.wfirma.pl/ref/110e622dd7432c0783eb51ce37bcf99c można wystawiać faktury czy zarządzać magazynem. Miesięczny abonament jest niewielki, a korzyści naprawdę wiele. Super sprawa!

Tylko że te FV trzeba jeszcze rozliczyć, zapłacić podatki itp. :) Dlatego ja osobiście wolę, aby księgowością zajmowało się profesjonalne biuro rachunkowe, u nas jest to http://capitalaudyt.pl. My mamy święty spokój, a w papierach wszystko się zgadza :)

Biuro rachunkowe jest prostszym i tańszym rozwiązaniem. Sam korzystam z usług takiego biura. Obsługą księgową mojej firmy zajmuje się http://www.doradca.gliwice.pl z Gliwic. Świadczą też profesjonalne usługi związane z doradztwem podatkowym.

Zależy jak dużą ma się firmę i na kogo cie stać. Przy małych i średnich firmach biuro rachunkowe będzie w porządku, przy dużych własna księgowa będzie na wagę złota.