Zaloguj się, aby obserwować  
Pasek

Jaki jest najlepszy sposób na naukę języka obcego?

Recommended Posts

Na pewno najlepszym sposobem jest samokontrola i powtarzanie, ogromna dyscyplina, bo pewne jest również to, że język sam do głowy nie wchodzi ;)

Ważne jest nastawienie do nauki - trzeba lubić język, którego się uczymy i widzieć w tym sens w dalszej perspektywie - czyli nie uczyć się dla samej nauki, bo to raczej nie przyniesie korzyści, ale po to, aby praktycznie wykorzystać tę umiejętność. Bardzo ważna jest kreatywność w podejściu do takiej nauki, a jej wpływ świetnie opisany jest w tym artykule: http://optimisci.pl/dlaczego-optymisci-zyja-dluzej/ . Dzięki niej nie znudzi nam się nauka po kilku tygodniach, ale będziemy nieustannie szukać możliwości poszerzania wiedzy, np. wymyślając własne ćwiczenia, tworząc własne fiszki czy szukając w sieci osób, z którymi moglibyśmy ćwiczyć konwersacje w obcym języku.

Najszybciej, to się uczymy języka obcego przebywając za granicą.

Wtedy jest koniecznosc mówienia, rozumienia ,czytania i w ogóle osłuchanie się z językiem obcym.

Właśnie tak najlepiej uczymy się języka obcego, kiedy jesteśmy za granicą i non-stop słyszymy ten język i musimy

w tym języku załatwiać swoje sprawy, bo nikt za nas tego nie zrobi. No i wtedy z konieczności szybko się uczymy :rolleyes:

Moi znajomi, którzy przeprowadzili się do Włoch też tak twierdzą.

A szybko i bezproblemowo przewieźli cały swój dobytek dzięki

firmie http://www.jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-wlochy

Podczas przeprowadzki cały dobytek był ubezpieczony, a firma zajęła się naprawdę wszystkim, łącznie z montażem i wniesiem mebli po przyjeździe na miejsce.

Kontakt z językiem - to jest najlepszy sposób. Osoby, które wyjeżdżają za granicę uczą się najszybciej :) Warto to naśladować - nie tylko czytać książki, ale też oglądać programy czy seriale w obcym języku.

Podstawą jest dobra szkoła. W moim mieście nie ma takiej i dlatego sam chce taką założyć, żeby dzieciaki mogły się nauczyć biegle języka angielskiego i w przyszłości także języka niemieckiego. Mam już prawie wszystko kupione. Pozostało mi kupic gabloty, żeby szkoła była także przytulna. Co myślicie o tych http://www.edumarket.com.pl/pl/c/Gabloty-ogloszeniowe/44?

Słuchanie to jedno (początkującym polecam bbc raczej niż seriale, które kipią niepoprawną angielszczyzną;) ), koniecznie trzeba sobie zapisywać. nawet to, co wydaje się banalne, ja tak zapisywałam całe zeszyty, szybko okazało się, że zdania, z którymi się oswoiłam mogę wykorzystać w rozmowie, w korespondencji, więc polecam!

Mnie w nauce języków obcych bardzo pomaga kontakt z native speakerami. Naprawdę pomocna metoda. Taka "żywa" rozmowa sprawdza się dużo lepiej niż robienie ćwiczeń na kursach różnej maści. Tym bardziej, że można to połączyć z czymś przyjemnym, np. kawą czy spacerem :) Znacie może www.talksinthecity.pl? Jeśli nie, to koniecznie sprawdźcie, jak dla mnie świetne rozwiązanie :)

Mnie w nauce języków obcych bardzo pomaga kontakt z native speakerami. Naprawdę pomocna metoda. Taka "żywa" rozmowa sprawdza się dużo lepiej niż robienie ćwiczeń na kursach różnej maści. Tym bardziej, że można to połączyć z czymś przyjemnym, np. kawą czy spacerem :) Znacie może www.talksinthecity.pl? Jeśli nie, to koniecznie sprawdźcie, jak dla mnie świetne rozwiązanie :)

Nie znam, ale brzmi bardzo ciekawie :) Moim zdaniem nauka przez rozmowę to najlepszy sposób. Naturalna sytuacja komunikacyjna a nie wymuszone formułki. Zerknę sobie na stronkę Talks in the City i na pewno w wolnej chwili wypróbuję ten system zwłaszcza że wypadałoby mi wrócić do hiszpańskiego.. :)

Moim zdaniem zdecydowanie najbardziej efektywna jest nauka w dobrych szkołach językowych. W ten sposób będziecie w stanie nauczyć się praktycznych rzeczy związanych z danym językiem, a nie tylko suchej teorii. Na pewno powinniście przy wyborze kierować się tym, czy dane miejsce stawia na rozmowę w danym języku. Ja teraz planuję rozpocząć naukę włoskiego i chcę zapisać się do  https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-wloski/ bo wiem, że u nich to wszystko jest realizowane.