handlara

Budowa magazynu a pozwolenia

Recommended Posts

Wydaje mi się, że muszą być jakieś pozwolenia i inne formalności, ale raczej nie dowiesz się tego ot tak na forum.

Musisz poczytać więcej na jakichś urzędowych stronach albo najlepiej zapytać w okienku.

A czy w tym przypadku nie jest tak, że obowiązują wszystkie te same procedury i formalności, co wtedy, kiedy buduje się jakikolwiek inny obiekt o charakterze przemysłowym?

Na Twoim miejscu poszukałabym więcej dokładniejszych informacji na przykład na stronach projektantów i wykonawców takich hal, jak choćby na cobouw.pl.

Akurat ta firma posiada międzynarodowe doświadczenie i zbudowała wiele konstrukcji tego typu na terenie całej Polski. Z tego co widziałam, na ich stronce można znaleźć wyczerpujące informacje na ten temat.

Jest też możliwość sprawdzenia jak wyglądają ich dotychczasowe realizacje, np.

02_Vanden_130628_thumbnail_226x0.jpg

Też bym poszukała na twoim miejscu informacji na ten temat moze w urzędzie gminy albo coś w tym stylu. Znająć życie to coś na pewno jest potrzebne ;) A może znajdziesz jakiś używany magazyn i będzisz chciał go wynajać? Tylko zrób wcześniej badania nieniszczące oceny konstrukcji. Będziesz miał pewność, ze nic złego się nie stanie.

Na pewno przyda ci sie wynajem kontenerów dla pracowników. To chyba jest teraz taki obowiązkowy wymóg przy każdej ruszajacej budowie i dobrze. Gdzieś trzeba sie tej kawy napić i kanapkę zjeść.

Poczytajcie sobie tutaj  http://arpanel.pl/plyty-warstwowe/ jakie właściwości ma ścienna płyta warstwowa  . Moim zdaniem w takim obiekcie rewelacyjnie się sprawdzi. Nie wiem czy wiecie, ale Arpanel ma jedną z najnowocześniejszych linii płyt warstwowych w Polsce, dlatego też warto się z nimi skontaktować.

Ukraina. Tarcica 50mm nieobrzynana iglasta, lisciasta od 150 zl/m3 w roznych klasach jakosci odpowiednio zapakowana i gotowa do transportowania. Stolarstwo, obrobka plyt meblowych, produkcja mebli. Proponujemy szeroka oferte wyrobow skrzyniowych wykonywanych z wysokiej jakosci plyt wiorowych, laminowanych z wykorzystaniem frontow MDF, okleiny naturalnej. Meble funkcjonalne z litego drewna charakteryzujace sie trwaloscia i latwoscia uzytkowania, konserwacji oraz wysokim poziomem estetycznym. Szeroki asortyment produkcji mozna nabyc w sieci salonow meblowych, hurtowni patronackich. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net   Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Pozwolenie jest potrzebne , ale gdy już  je zyskasz będzie trzeba pomyśleć o  regałach magazynowych . Myślę , że mogą  zainteresować cię regały wysokiego składowania . Obsługuje się je wózkami , więc bardzo wygodnie .  Takie regały może zaprojektować ci firma Nedcon , polecam .

Dnia 20.08.2017 o 13:58, cookie napisał:

Pozwolenie jest potrzebne , ale gdy już  je zyskasz będzie trzeba pomyśleć o  regałach magazynowych . Myślę , że mogą  zainteresować cię regały wysokiego składowania . Obsługuje się je wózkami , więc bardzo wygodnie .  Takie regały może zaprojektować ci firma Nedcon , polecam .

Ja z kolei polecam Metalsistem, mają naprawdę porządne regały przemysłowe. W ofercie także regały modułowe i przesuwne!

zależy jaki to ma być magazyn i co ma być w nim składowane, niektórzy magazynem nazywają zwykły garaż. Radzę dopytać się w urzędzie. Przy okazji - jeśli bierzecie pod uwagę pomieszczenia o niewielkiej powierzchni a macie w planach rozwój magazynu, polecam regały mobilne. Pomogą zaoszczędzić przestrzeń. Ale nie nadają się do zastosowania do każdego towaru

Dnia 20.08.2017 o 13:58, cookie napisał:

a czy maja oni także regały na opony? Mam warsztat i szukam czegoś takiego.

Przed wykonaniem projektu trzeba na pewno sporządzić mapę terenu do celów projektowych. Bez tego inwestycja nie ruszy. Jeżeli poszukujecie sprawdzonej firmy, która może się tym zająć to polecam wam www.geomapa.info Mają duże doświadczenie w obsłudze geodezyjnej dużych inwestycji.

Ukraina. Deski, elementy, tarcica 50mm nieobrzynana iglasta, lisciasta od 150 zl/m3 w roznych klasach jakosci odpowiednio zapakowana i gotowa do transportowania. Stolarstwo, obrobka plyt meblowych, produkcja mebli. Proponujemy szeroka oferte wyrobow skrzyniowych wykonywanych z wysokiej jakosci plyt wiorowych, laminowanych z wykorzystaniem frontow MDF, okleiny naturalnej. Meble funkcjonalne z litego drewna charakteryzujace sie trwaloscia i latwoscia uzytkowania, konserwacji oraz wysokim poziomem estetycznym. Szeroki asortyment produkcji mozna nabyc w sieci salonow meblowych, hurtowni patronackich. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina