Zaloguj się, aby obserwować  
BLAZO

Fundusz na małą gastronomię

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym pozyskać funduszę z jakiegoś programu unijnego na otworzenie pierwszej działalności i mam kilka pytań.

Jak długo muszę być bezrobotny ? Słyszałem że można skrócić okres zarejestrowania do nawet miesiąca.

Czy mogę mieć wspólnika który ma działalność gospodarczą o takim samym profilu ? Bardziej chciałbym żeby działalność była na mnie a on daj pieniądze na działalność tj jakieś 20-25 tyś. Jeżeli mam część pieniędzy (tj jakieś 30 % ) na otworzenie gastronomii to czy to muszę pisać w projekcie i czy to znacznie zwiększy moje szanse na otrzymanie pieniędzy ?

Czy muszę podawać w projekcie nazwę firmy czy może to być nazwa "na brudno" ? Doświadczenie 2 letnie w pracy o takim samym profilu będzie atutem ?

I najważniejsze pytanie. Czy będą sprawdzali moją zdolność kredytową bo nie ukrywam że mój BIK jest raczej słaby(nigdy nie brałem kredytu, mam kilka nieopłaconych mandatów i mały dług w firmie pożyczkowej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, gdzie chciałbym otworzyć taki biznes? W dużej części województw środków unijnych na otwarcie firmy nie ma. Pozostają dotacje z PUP. 

W przypadku dotacji z PUP w wielu urzędach wymagany jest określony czas bycia osobą bezrobotną. Co oznacza, że o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się jedynie osoby zarejestrowane np. powyżej 3 miesięcy. W innych urzędach taki "staż" nie jest wymagany i wniosek można złożyć już następnego dnia po zarejestrowaniu się jako osoba bezrobotna, jeśli oczywiście jest taka możliwośc.

Nie, nie możesz. W przypadku dotacji z PUP musisz prowadzić działalność samodzielnie, czyli musi to być jednoosobowa działalność gospodarcza. 

W przypadku dotacji na rozpoczęcie działalności, wiele urzędów pracy wymaga posiadania określonego wkładu własnego (najczęściej jest to 20% wnioskowanej kwoty), dlatego wkład własny musisz ujawnić we wniosku. Tak, może zwiększyć szansę na uzyskanie dotacji z PUP. 

Nie, nie musisz podawać nazwy. Doświadczenie będzie zdecydowanie atutem, ponieważ dla urzędu pracy kluczowe znaczenie ma zgodność Twojego wykształcenia i doświadczenia z planowaną działalnością gospodarczą. 

Jeśli masz długi, to jesteś wykluczony z możliwości ubiegania się o dotację z PUP. O tym, jak wypełnić wniosek o dotację z urzędu pracy: http://www.krb.edu.pl/jak-wypelnic-wniosek-o-dotacje-z-urzedu-pracy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...
Zaloguj się, aby obserwować