Recommended Posts

Witam,

jestem projektantem instalacji elektrycznych.

Od czterech lat, korzystając z wieloletnich kontaktów i znajomości prowadzę biuro projektów - dwuosobowe.

Projekty początkowo pojawiały się w dużych ilościach ale niestety jest ich coraz mniej.

Czy w ogole na tym można jeszcze zarobić?

Już obecnie nie liczą się znajomości w branży i dobra renoma czyli fachowa wiedza jaką reprezentuje  .

O otrzymaniu projektu - zlecenia decyduje cena  - za ile chcesz zrobić projekt. Jeśli np cena rynkowa projektu to kwota 150 000 zł to obecnie taki projekt jest zlecany za kwotę np 10 000 - 15 000 zł - 10 razy mniej i znajdują się ludzie którzy go za taka kwotę wykonują.

Nie wiem jak to możliwe - już nie chodzi o nakład  pracy ale o odpowiedzialność zawodową materialna i karna projektanta, która bierze na swoją głowę.

Czy WY tez macie takie doświadczenia - oczywiście pytanie do osób zajmujących się praca w branży projektowej.

Nie wiem czy już warto działać w tej branży zdominowanej przez ludzi którzy chyba nie powinni zajmować się projektowaniem skoro nie wiedza jaka wielka odpowiedzialność ciąży na projektancie.

Projektant P

Jak posiadasz własną firmę to dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z CRM. Mogę polecić Ci Firmao, ponieważ jest indywidualnie dopasowany do specyfiki firmy. Do tego, zanim się zdecydujesz kupić pakiet, najpierw za darmo przetestuj system, wszystkie info są na stronie http://firmao.pl/ds.

Otwierając własną firmę warto zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami pomagającymi uprawnić procesy takie jak na przykład obsługa klienta. Fajnym narzędziem są centrale voip - łatwa i tania w utrzymaniu możliwość szybkich połączeń przez Internet.  [link usunięty]  - ja na przykład korzystam z tej 🙂