domna

Mieszkanie pod wynajem?

Recommended Posts

Jak chcesz wynajmować komuś mieszkanie za rozsądne pieniądze to trzeba najpierw zainwestować w remont. Nie musi być generalny, nie musi być z najdroższych materiałów, ale warto trochę coś podrasować. My korzystaliśmy z firmy  [link usunięty]  - zrobili fajny, niedrogi remont kilku mieszkań, które mamy we Wrocławiu i naprawdę śmiało mogę polecić. 

Dnia 13.09.2017 o 00:08, jedrekm napisał:

Sam zastanawiałem się nad kupnem mieszkania w kredyt pod wynajem, lepiej wynajmować długoterminowo, czy na noce?

Jak już to długoterminowy. Mniej problemów organizacyjnych. Mam mieszkanie we Wrocławiu i wynajmuję przez Wynajem Bezpieczny. Nie muszę szukać klientów, nie martwię się o pustostan (mam w umowie gwarantowaną opłatę) a do tego firma dba o to, by wynajmujący ubezpieczył mieszkanie na wypadek szkód. Chyba to jest ubezpieczenie OC. Tak że bez strachu, bez nerwów czekam na kolejne przelewy.

Mi od jakiegoś czasu najbardziej podobają sie domy szeregowe tego typu  [link usunięty]  Ładnie sie prezentują i są położone w bardzo przyjemnej miłej okolicy. Czego chcieć wiecej!

Inwestowanie w nieruchomości nadal jest opłacalne. trzeba tylko mieć kapitał (albo zdolność kredytową) i szczęście do wynajmujących. Bo czasami straty zdecydowanie przewyższą zyski. No i niekiedy faktycznie trudno się pozbyć wynajmujących, bo myślą, że jak płacą to ich własność i mogą sobie tam mieszkać całe życie i robić co chcą... Ale jeśli uda trafić się na bezproblemowe osoby, to może być całkiem dobry sposób na zarobienie kilku groszy :)

Mi marzą się wnętrza z kamienia naturalnego [link usunięty] Ale we wynajmowanym mieszkaniu chyba lepiej zastosować tańsze materiały... co innego jak ma się swoje na własność. :)

Ja skorzystałem z usług osoby zajmującej się doradztwem w inwestycjach  która doradza w wyborze mieszkania a następnie zajmuje się podnajmem krótkoterminowym. Do tej pory wynajmowałem długoterminowo i zyski są nieporównywalne z tym co miałem kiedyś a z tym co teraz. Do tego nie trzeba się niczym martwić comiesięczne raporty, statystyki i kalkulacje finansowe na najbliższe miesiące. Super opcja jeśli chodzi o inwestycje. 

Jak dla mnie to zdecydowanie dobry pomysł. Szczególnie w okolicach wielkich miast, bo od kilku lat zauważa się tendencję do wyjazdu Polaków na przedmieścia. Z tego też względu warto zainteresować się rynkiem podwarszawskim :) Np. okolice Nadarzyna :) Sam ostatnio natrafiłem na ciekawą inwestycję, którą można podejrzeć [link usunięty]

Jak pod wynajem to najlepiej w dużym mieście, w stolicy. Fajne http://krymax.com.pl/ są w sprzedaży, zobaczcie sobie ;) Ludzie raczej do wiekszych miast uciekają, no i tam najwięcej można z wynajmu  wyciągnąć, a kredyt to kredyt, w końcu się spłaci ;)

W kwestii inwestycji w mieszkania pod wynajem, polecam zajrzeć do http://aiwn.pl . Jest to doświadczona firma organizująca kursy i konferencje z inwestycji w mieszkania pod wynajem. Uważam, że naprawdę warto dowiedzieć się czegoś nowego na temat inwestowania. 

Dnia 13.09.2017 o 00:08, jedrekm napisał:

Sam zastanawiałem się nad kupnem mieszkania w kredyt pod wynajem, lepiej wynajmować długoterminowo, czy na noce?

długoterminowo i najlepiej w dużych miastach. ja mam mieszkanie w Warszawie, kupione z pomocą biura nieruchomości Eugeniusza Jaworskiego. udało się większość spraw załatwić na odległość i teraz mieszkanie wynajmowane jest studentom. zarządzaniem też zajmuje się to biuro, więc rzadko bywam w Stolicy, wiem że wszystko jest w porządku. zostawię w razie czego telefon do niego 603 195 624 , jeśli ktoś planuje podobną inwestycję to warto z tym pośrednikiem robić interesy

Ja jednak inwestując w mieszkanie pod wynajem zdecydowanie wybrałabym nowe budownictwo, zresztą sami zobaczcie takie nieruchomości http://wan.com.pl/ . Chociażby w Warszawie apartamenty są bardzo atrakcyjne, jeśli chodzi o wynajem, bo przecież wiele osób przyjeżdża do stolicy do pracy, czy to na jakiś kontrakt czy podejmują pracę i wynajmują mieszkanie,a by mieć czas na rozejrzenie się za własnym, a poza tym kupując nowe mieszkanie nie ryzykujemy jakimiś wielkimi kosztami remontów, jedynie je wyposażamy i oddajemy w najem. 

Wiadomo, że inwestycja w nieruchomości to dobra sprawa. Ale musisz też pamiętać o ryzyku, jeżeli wynajmiesz lokal zupełnie nieznanej i niesprawdzonej osobie.  Możesz z góry zaznaczyć, że nie zgadasz się na palenie w środku i zwierzęta, ale możesz nie mieć jak tego zweryfikować. Zdarzają się też lokatorzy, którzy narobią długów na mieszkaniu i zaczną się kłócić, że nie wyprowadzą się, bo mają małe dzieci i nie mają gdzie pójść... Najlepiej jest chyba popytać wśród znajomych czy nie ma ktoś dziecka, które wybiera się na studia. Takiej osobie można chyba trochę bardziej zaufać :)

Zerknijcie sobie tutaj  http://alfapark.pl na inwestycje Alfa Park. Myślę, że jest to dobre miejsce na zakup mieszkania, które w krótkim czasie będzie można szybko wynająć. Mieszkania Morena to ciekawe rozwiązanie w dobrej cenie. Koniecznie sobie sprawdźcie tę propozycję. Warto się nad nią zastanowić. 

Może przyda wam się pomoc biura nieruchomości? Wielu klientów na bieżąco korzysta i sobie chwalą. Ja także zamierzam podjąć współpracę z takim biurem nieruchomości, ponieważ sama nie mam czasu aby zająć się znalezieniem mieszkania. Słyszałam, ze  [link usunięty]  z Rzeszowa ma bardzo dobre opinie.

Mieszkania pod wynajem są dobrym pomysłem na biznes. Warto podpisywać umowy w sprawdzonych kancelariach notarialnych by później nie mieć problemów z wynajmującymi. Jeżeli mieszkacie w Poznaniu to mogę wam polecić http://www.notariuszantkowiakirena.pl Jest to świetna kancelaria notarialna, z usług której sam korzystam.

Mieszkanie to najpewniejsza lokata kapitału, zawsze się znajdzie chętny na wynajem, a potem ewentualny zakup. Oczywiście trzeba kupić mieszkanie dobrze zaprojektowane, wykonane z dobrych materiałów, w dobrej lokalizacji. Polecam osobiście w Warszawie osiedle Dźwigowa Park na Włochach. Trafiona iwnestycja

Dnia 10.08.2018 o 10:00, czersky102 napisał:

Mieszkanie to najpewniejsza lokata kapitału, zawsze się znajdzie chętny na wynajem, a potem ewentualny zakup. Oczywiście trzeba kupić mieszkanie dobrze zaprojektowane, wykonane z dobrych materiałów, w dobrej lokalizacji. Polecam osobiście w Warszawie osiedle Dźwigowa Park na Włochach. Trafiona iwnestycja

Zgadzam się! Miałam doświadczenie w wynajmowaniu pokoju podczas studiów przez Airbnb turystom, którzy przyjeżdżali nad morze. To była dla mnie świetna forma dodatkowego zarobku, a że nad morze zawsze ktoś przyjeżdża to teraz po ślubie zdecydowaliśmy się z mężem na zakup mieszkania pod wynajem i myślę że to świetna inwestycja. Postawiliśmy na Fotoplastykon, ale mieszkanie w Warszawie, albo studenckiej Łodzi też będzie genialną opcją.

Dnia 10.08.2018 o 10:00, czersky102 napisał:

Można inwestować w nieruchomości bez ich posiadania, chociażby za sprawą podnajmu, dzięki czemu odpada nie tylko kredyt a i wszystkie długoterminowe ryzyka:

podnajem.prosto-o-nieruchomosciach.pl

Nie da się ukryć, że mieszkania pod wynajem musi mieć dobrą lokalizację. Poza tym wykończenie musi być na dobrym poziomie. Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj https://www.eurostyl.com.pl/osiedlebeauforta.html . Mieszkania Kosakowo, to dobre rozwiązanie. Myślę, że warto zainteresować się tą inwestycją. Można na niej naprawdę sporo zarobić. Na pewno znajdzie się wiele chętnych na wynajem. 

My raczej na Mokotowie kupimy mieszkanie. Nie tylko lokalizacja nam się podoba, bo blisko jest wszędzie, ale też układy mieszkań są bardzo fajne. Już nawet mam plan jak je urządzić :) Teraz 2 pokojowe mają w dobrej cenie, ale nam zależy na 3 pokojach. Wiadomi jak to jest. Jak się chce wynająć, to lepiej większe. Poza tym nie wiem czy za jakiś czas sami się tam nie wprowadzimy, a nasze wynajmiemy. Tutaj http://www.mokosfera.com/pl/ jest namiar na tą inwestycję jakby ktoś potrzebował. Biurze mają konkretne babki!

Nawet mieszkanie pod najem warto fajnie urządzić, bo teraz już coraz więcej ludzi zwraca na to uwagę. Polecam ciekawe produkty wykończeniowe – listwy, profile. Do zobaczenia na  https://www.lesprit.pl. Nieraz dodanie małego drobiazgu tworzy niepowtarzalny klimat.