Kreatywny

Na czym zarabia strona internetowa?

Recommended Posts

Gość Gość

Witam. Pracuję w jednej z największych sieci reklamy online w Polsce i do naszej firmy prawie codziennie napływają zapytania o przyłaczenie witryny do naszej sieci. Niestety ilość unikalnych użytkowników i terść witryny nie oznacza, że dana witryna jest dobrym nośnikiem reklamy. Dużo wazniejszy jest profil użytkownika na podstawie badania z Gemiusa. Niestety zwykły śmiertelnik nie ma dostępu do takiego badania ponieważ licencja jest astronomicznie droga.

Marketer z domu mediowego, który chce zaplanować swoją kamanie dla klienta w pierwszej kolejności patrzy na dopasowanie witryny do grupy docelowej (affinity index) potem na ilości UU i PV. Prawdziwe pieniądze z reklamy internetowej zarabiają firmy takie jak moja lub najwięksi wydawcy. Mniejsze witryny dostają ochłapy ale same nigdy nie przyciągnełyby takich klientów jak Orange, Audi, PKO BP.

To że mamy witryne, która ma 500 tys. UU nie gwarantuję jakiegoś oszałamiającego sukcesu. Liczy się jakość użytkowników. Mniejsi klienci bardziej dobierają witryny kontekstowo ale zazwyczaj dysponują mniejszymi budzetami więc przy początkach nowej witryny nie ma co się nastawiać na jekieś wielkie fortuny z reklamy.

Lista użytkowników. Strony, które zarabiają budują listę użytkowników. Im większa baza adresowa tym lepiej. dobrze zbudowana baza adresowa może przynosić właścicielowi serwisu krocie. Do takiej listy można wysyłać maile o treści komercyjnej i zarabiać na promowaniu produktów lub usług.

Z tego powodu coraz więcej osób buduje własne listy adresowe.

Jeden ze sposobów dobry dla każdego serwisu, bloga czy forum opisałem na swoim blogu w notce pt. http://www.blog.teges.pl/jak-zarabiac-na-stronie-internetowej.html zapraszam do przeczytania zainteresowanych tematem.

Jest tyle opcji zarobkowania na stronie, że to się w głowie nie mieści :) Tylko problem w tym, żeby znaleźć odpowiedni pomysł, który może dać efekty. Będzie pomysł to i profity będą, czy to z reklam (adsense, banery, linki) czy płatności za usługi, czy za smsy (sms premium)

Jest tyle opcji zarobkowania na stronie, że to się w głowie nie mieści :) Tylko problem w tym, żeby znaleźć odpowiedni pomysł, który może dać efekty. Będzie pomysł to i profity będą, czy to z reklam (adsense, banery, linki) czy płatności za usługi, czy za smsy (sms premium)

zgadzam się w 100%. Promocja strony internetowej to czasochłonne zajęcie, ale można je zlecić profesjonalnej firmie. Portal musi zawierać wartosciowe informacje, czyli takie, które sa prawdziwe, rzetelne i ujęte w ciekawą formę. Kiedy strona będzie budziła zainteresowanie grupy odbiorców to reklamodawcy częściej będą chcieli z tobą współpracować. Do momentu, kiedy sami będą się prosić o reklamowanie się na twojej stronie... Ale, żeby to osiągnąć trzeba włożyć dużo pracy, zaangażowania i czasu.

Na reklamach najlepiej zarabiają dobrze wypozycjonowane strony niszowe, które zostały stworzone właśnie po to by zarabiać. Bardzo dobrze zarabia się też na niszowych serwisach ogłoszeniowych, które serwują ogłoszenia dla konkretnej branży, np ogłoszenia remontowe, wakacyjne, itp.

Jak zostało wcześniej powiedziane, pozycjonowanie jest kluczową sprawą. Jednak wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na pozycjonowanie. Należy zacząć od dobrze dobranych słów kluczowych, a wtedy pozycjonowanie idzie jak po maśle.

no dobra.. w takim razie jakie wykorzystać możliwości do promowania własnej strony internetowej?

Co zrobić, żeby w wyszukiwarce była wysoko indeksowana?

Jakich narzędzi użyć?

Na szerszą skalę to bez pomocy profesjonalnych pozycjonerów raczej się nie obejdzie.

Ale początkowo na własną rękę można wiele rzeczy zrobić bezproblemowo jak dodawanie strony do katalogów, optymalizacja kodu źródłowego żeby był przyjazny dla botów google, ograniczenie linków wychodzących na stronie... Troche tego jest ;)

Dlaczego ciągle myślimy że oszustwem da się coś osiągnąć. Najlepiej by było nic nie robić oszukiwać i oczekiwać rezultatów bez ponoszenia ryzyka. Ja jestem zwolennikiem pracy nad projektami w sieci. Pracy krok po kroku według określonego planu. Nic nie przyspieszając.

Oprócz tego tworzę też pewne możliwości (projekty) które potem oferuje. I to uważam za nie tylko biznes ale danie ludziom kompleksowej możliwości na zaistnienie w sieci. Bez obiecanie milionów w tydzień.

Jeżeli nie będziemy pracować nad projektami to nawet jak on będzie najbardziej innowacyjny to i tak poniesiemy porażkę.

Strona internetowa może zarabiać na płatnych smsach, z tego co wiem to sie niezle oplaca:) jesli masz stronke to mozesz zajrzeć na [link usunięty]

Strona internetowa może zarabiać na płatnych smsach, z tego co wiem to sie niezle oplaca:) jesli masz stronke to mozesz zajrzeć na https://www.justpay.pl/smscodes/

generalnie zarobienie dobrych pieniędzy na stronie internetowej proste nie jest.

Odsyłam was tutaj - http://www.biznes-firma.pl Temat jest bliżej opisany.

generalnie zarobienie dobrych pieniędzy na stronie internetowej proste nie jest.

Odsyłam was tutaj - http://www.biznes-firma.pl Temat jest bliżej opisany.

-------------Znalazłem ciekawy blog, nie tylko PP ale też masę innych ofert ---ebiznesnet24.blogspot.com Polecam, praktycznie kazdy coś wybierze.

W dalszym ciągu szukam dobrego programu na moją stronę z podpisu. Na czym najlepiej na niej zarabiać?

Kiedyś miałem tam adsense, ale mi zbanowali. Pomysłałem, że mogę dodać tam specjalny dział bankowy z kredytami. Jak obserwuję, to część zarabia na programach partnerskich, a część jak tacy : [link usunięty] na Adsensach.

Na czym wychodzi się lepiej w tej branży? Nie wiem, czy nie opłaca mi się zakładać kolejne konto Adsense ?

W dalszym ciągu szukam dobrego programu na moją stronę z podpisu. Na czym najlepiej na niej zarabiać?

Kiedyś miałem tam adsense, ale mi zbanowali. Pomysłałem, że mogę dodać tam specjalny dział bankowy z kredytami. Jak obserwuję, to część zarabia na programach partnerskich, a część jak tacy : http://bizneston.pl/viewforum.php?f=21 na Adsensach.

Na czym wychodzi się lepiej w tej branży? Nie wiem, czy nie opłaca mi się zakładać kolejne konto Adsense ?

Zobaczcie to - http://www.partner.proficredit.pl/

W tym momencie najlepszą kasę robi się na pożyczkach, zdecydowanie najlepszą. Kredyty już nie idą, ludzie nie mają zdolności. Za pożyczki płacą 2% od wartości - w ProfiCredit moj rekord to 450 zeta na jednej transakcji. To nieźle jak na jedno kliknięcie...

Na stronie internetowej można zarabiać, dzięki reklamą. Ostatnio też popularne są [link usunięty] . Czyli coś za coś. Udostępniasz np. na własnej stronie porównywarkę finansową, a w zamian zarabiasz za każdego klienta prowizję.

To prawda, dzięki reklamom, ale klientów zdobywasz nie tylko przez stronkę. Ja poleconych dla ProfiCredit zdobywam również bezpośrednio, na Gadu, na FB, na forach Po prostu staram się pomóc innym, a przy okazji zarobić, czasami nawet dzielę się tym co zarobiłem ;-)

Można tez inaczej zarabiać na stronie WWW np.:

1) promocja firm np. bannery, boksy reklamowe

2) promocja usług przez artykuły sponsorskie

3) jeśli Twoją stronę odwiedza mnóstwo osób może zaproponować możliwość prezentacji produktów za pomocą opisu a'la blog (na zasadzie testów produktów i wystawiania recenzji)

4) możesz wykorzystać również programy partnerskie jak w Google'u udostępniając konkretną przestrzeń na Twojej stronie

i wiele innych ale to wszystko zależy od branzy i tematyki strony bo trudno, żeby producent ciastek reklamował się na stronie o kaloszach.

=======================

"Biznes to przygoda - Myśl innowacyjnie" - polub nas na Facebooku!