handlara

Jaki pomysł na biznes dla kobiety?

Recommended Posts

Biznes internetowy to chyba najlepsza możliwość. W zasadzie wystarczy tylko dobry pomysł i dużo chęci. Jeżeli zakładamy stronę internetową to trzeba też pomyśleć o dobrej reklamie. Warto skorzystać z usług odpowiedniej firmy, która zajmuje się content marketingiem

Po założeniu firmy na pewno przydadzą ci się art biurowe takie jak w sklepie Fairbee. Mają tam bardzo atrakcyjne ceny dla przedsięborców i tanią wysyłkę. Jeśli będziesz szukała długopisów, segrgatorów, kareczek samoptzylepnych itd to warto tm zajrzeć. Sama chcę się tam zaopatrzyć w matriały biurowe bo mi się już większosć skończyła

W jakich branżach najlepiej sprawdzają się kobiety?

Jaki biznes zaproponowalibyście kobiecie?

Prowadzenie cukierni, kawiarni - moim zdaniem te miejsca wyjątkowo pasują do kobiet.

Oczywiscie właścicielem może być mężczyzna a sprzedawać przemiła pani, ale nie ma to jak właścicielka znająca się na dobrej kawie i pysznych ciastach. Wtedy w witrynach cukierniczych http://multigastro.pl/category/urzadzenia-...yny-cukiernicze bedą kusiły ciasteczka, ciasta i desery najlepszej jakości.

Moim zdaniem prowadzenie własnego sklepu internetowego to super pomysł na biznes. W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, często brakuje nam czasu, by chodzić po sklepach a w sieci możemy kupić wszystko bez wychodzenia z domu. I to sprawdzi się zarówno w przypadku kobiety jak i mężczyzny. Ostatnio np. przeglądałam ofertę sklepu http://www.wszystko-do-hotelu.pl/ , który ma w swojej ofercie kosmetyki hotelowe, galanterię i wiele innych rzeczy, które w hotelu są niezbędne. Hoteli jest pełno, w każdym mieście. I tak sobie pomyślałam, że prowadzenie sklepu z tego typu rzeczami to naprawdę świetny biznes.

Wszystkiego nauczyłam się przez Beauty lux i szkolenia zawodowe. To było bardzo pozytywne doświadczenie, które pozwoliło mi się rozwinąć i dojść do zawodu. Powiedzmy że po nim udało się osiągnąć pewne sukcesy, ale też pokazało mi to, że do pracy nie są potrzebne żadne studia!

Moim zdaniem dobry biznes dla kobiet może być np. związany z salonem piękności, czy salonem masażu. Na poczatku trzeba się oczywiście dokształcić i zainwestować w swoją wiedzę. Polecam np. zapisywanie sie na lokalne kursy jeśli chodzi o masaż to organizuje je między innymi http://www.szkolamasazu.com/ , ważne będzie zdobycie certyfikacji, która potwierdzi wasze umiejętności. Potem już tylko odpowiedni lokal, wyposażenie, biurokracja i reklama :)

Dziewczyny, pojawił się wcześniej wpis o wyrobach hand made - moim zdaniem o dobry trop :) Każda z nas ma swoje małe hobby, które można by przekuć na biznes. Moja przyjaciółka np. rozkręciła sklep internetowy z ciuszkami dla dzieci, które szyje, a rozpoczęła, gdy sama zaszła w ciążę :) Są takie biznesy, które zyskały dużą popularność, a które wzięły początek właśnie w pasji a związane były z macierzyństwem - np. sklep Lamps & Co. - właścicielka zaczęła tworzyć akcesoria do pokojów dziecięcych, lampy, poduchy itp., a zaczęła, bo na rynku nie znalazła produktów, które sama chciałaby kupić :) Oglądałam kiedyś o niej mini reportaż w Dzień Dobry TVN :) Może warto pójść tą drogą i poświęcić się pasji? :) Jeśli ma się coś takiego oczywiście :)

Też wydaje mi się, że dobrym pomysłem będzie jakiś biznes związany z pielęgnacją ciała. Ale może nie koniecznie kolejny zakład fryzjerski czy kosmetyczny, ale np. gabinet masażu :) najważniejsze to zdobyć umiejętności, czyli trzeba wybrać się na kurs masażu.

Oprócz takich typowych jak fryzjerstwo czy kosmetyka (gdzie oczywiście mężczyźni też się sprawdzają) to szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie mężczyzny jako florysty. Kobiety robią przepiękne bukiety, małe dzieła sztuki. Pewnie po prostu najlepiej wiedzą, co by im się spodobało ;)

Już parę razy myślałam o własnym biznesie i temat co jakiś czas do mnie wraca. Myślałam o firmie sprzątającej z profesjonalnym sprzętem takim jak ten http://www.hako-outdoor.pl/ Nie ma u nas takiej firmy a jest co robić. Można też świadczyć usługi dla miasta. A ten sprzęt posłuży bardzo długo.

Ja swego czasu marzyłam o własnej restauracji, jednak koszty jej założenia znacznie przekraczają moje możliwości finansowe, dlatego tez obecnie rozważam współpracę z Western Chicken http://westernchicken.pl , w ramach umowy franczyzowej. Co sądzicie o takiej opcji? Dodam że warunki są tutaj bardzo zachęcające.

W jakich branżach najlepiej sprawdzają się kobiety?

Jaki biznes zaproponowalibyście kobiecie?

Moim zdaniem branża jest bez znaczenia. Jeśli chcesz mieć biznes to taki który opiera się na Twojej pasji. Jeśli masz pasje, coś co uwielbiasz robić i mogłabyś robić to 24 h na dobę to jest to najlepszy biznes. Pasje zawsze da się spieniężyć.

Ja jestem kobietą i postawiłam na atrakcje eventowe - w szczególności na wynajem fotobudki oraz wynajem instaprintera i na tych rzeczach staram się robić biznes.

Dodatkowo pod szyldem swojej firmy MAOPA - wykonuje przedmioty w technice handmade - ubrania, akcesoria, gadżety, poduszki, przytulaki, maskotki, zabawki i inne.

Polecam znaleźć w biznesie równowagę pomiędzy zajęciem dochodowym, a takim które sprawia Ci przyjemność i w którym się sama spełnisz w 100% :)

No musisz zastanowić sie jaka dziedzina jest dla Ciebie odpowiednia, w jakiej czujesz się dobrze i znasz sie na tym. Ja ostatnio bardzo intensywnie myślę nad sklepem internetowym. Biorąc pod uwagę, że bardzo dużo osób teraz kupuje w internecie to może to być dobry pomysł a koszty są stosunkowo znośne. Pomyślałam o sklepie z artykułami biurowymi np jak tutaj: http://www.rajapack.pl/artykuly-biurowe/ar...FF_PL_0796.html co sądzicie o takim pomyśle?

Biznes polegający na projektowaniu wnętrz. Kobieta nie powinna mieć z tym kłopotów.

Moja żona pracowała nad

i po remoncie nasza kuchnia wygląda efektownie. A więć biznes dla pań doskonały. Inwestycja w laptop, program komputerowy i auto by dotrzeć do klienta.