Zaloguj się, aby obserwować  
Marian22

Wypożyczalnia CD/DVD/VHS

Recommended Posts

Mieszkam w dość dużym mieście, w którym jest tylko 1(!) wypożyczalnia DVD. Według mnie to zbyt mało i wiem, że jest na to zapotrzebowanie. Czy więc opłacało by się otworzyć tego typu wypożyczalnię? Z jakimi kosztami by się to wiązało? Rozumiem, że kupno wszystkich potrzebnych filmów, płyt itd. Czy jest możliwośc np. jakiejś dotacji czy sponsora w zamian za reklamę itd?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Jeśli wiesz, że ludzie tego potrzebują, a nie ma wyboru w Twoim mieście to próbuj jak najbardziej.

Co do kosztów - Filmy i muzyka w Polsce to nie tania sprawa, ale pamiętaj, że jeśli teraz zainwestujesz, to potem będzie sie tylko zwracać :)

Na reklamę to może zbyt wcześnie, ale jeśli spopularyzujesz swój kącik filmowy to czemu nie. Co do pomysłu - bardzo mi się podoba i jak już spróbujesz to opisz na forum swoje doświadczenia - oby pozytywne. Może skopiuje kiedyś Twój pomysł ... ;P :)

Skoro tak sądzicie to jest mi miło i bardzo mnie zmotywowaliście do tego by spróbować otworzyć własny biznes. Kiedy już trochę w tym zabawię - opiszę swoje wrażenia. Pozdrawiam i dziękuję ;)

Czy i ile trzeba płacić za udostępnianie oryginalnych filmów DVD? Komu to zapłacić, bo ciekawi mnie to, a nie mam zielonego pojęcia...

Czy i ile trzeba płacić za udostępnianie oryginalnych filmów DVD? Komu to zapłacić, bo ciekawi mnie to, a nie mam zielonego pojęcia...

Z tego co pamiętam to kiedyś chyba były nawet hurtownie kaset vhs, gdzie zaopatrywały się wypożyczalnie.

Cena takiej kasety z licencją była chyba jakieś 2 do 4 razy droższa.

Obecnie nie wiem jak to się odbywa... zadzwoń do dystrybutora filmów i tyle, lub przedstawiciela producenta...

Wypożyczalnie są skazane na porażkę, to nie pytanie "czy" tylko "kiedy to nastąpi.

W UK powstają pierwsze dystrybutory filmów na ulicach, podobne do bankomatu czy coś w tym stylu, wrzucasz monety lub smsem płacisz, podłączasz pamięć flash do automatu i zgrywasz film (wyeliminowano w ten sposób długie pobieranie filmów z netu). Na 99% taki film jest z DRM więc trochę lipa.

Ogólnie radzę pomyśleć o wypożyczalni filmów przez neta.

Już pierwsze powstają, na zasadzie streamingu (jak np. youtube) ogląda się filmy. Nielegalnie działa coś takiego na www.napisy.info wejdź na forum zarejestruj się i za free możesz najnowsze filmy w dobrej jakości oglądać, masz do wyboru ścieżki dźwiękowe, napisy, jak na dvd ;] ale to nielegal choć Szklarski (właściciel napisy.info) twierdzi, że jest to legalne ale to ściema, żaden dystrybutor nie potwierdza, iż posiadają oni licencję na to...

Najprawdopodobniej jest to na serwerach w jakimś Azejberdżanie czy coś.

To jest przyszłość...

A jesli się uparłeś na standardową wypożyczalnię to teraz co kilka dni w Polsce jakaś się zamyka, więc możesz tanim kosztem odkupić masę filmów z licencją, Poszukaj, wysprzedają wszystko, jak już dorwiesz to twardo negocjuj cenę, na 90% ulegną bo wiedzą że nie sprzedadzą tego a czas działa na ich niekożyść.

Jeszcze wchodzą usługi VOD czyli video na żądanie, dostępne np. na platformie N.

Standardowa wypożyczalnia "fizyczna" nie ma racji bytu! skazane na porażkę...