monte

prawnik w firmie

Recommended Posts

Jeżeli rozglądacie się za sprawdzoną kancelarią prawną, która specjalizuje się w obsłudze prawnej firm to skontaktujcie się z http://www.zubrzyckaadwokat.pl/nasze-uslugi/obsluga-prawna-firm Kancelaria ta znajduje się w Chorzowie, więc polecam ją wszystkim z tych okolic.

A tutaj http://www.spolka-w-organizacji.pl już zaglądaliście?  Jest tam blog prowadzony przez prawników, na którym znajdziecie wiele cennych informacji na temat spółek. Są tam porady i wskazówki. Każdy poruszony aspekt jest dokładnie wyjaśniony. Poza tym artykuły są napisane w taki sposób, aby każdy mógł je zrozumieć. Myślę, że warto skorzystać z takich informacji. 

Ja w razie potrzeby często korzystam z pomocy Pana  Tomasza Tomaszczyk. Prawnik doświadczony, rzetelny i zaangażowany - dobrze mieć go po swojej stronie;)

Najlepsza jest zawsze kancelaria z okolicy. Najlepiej z miasta, w którym mamy siedzibę, bo z dużym prawdopodobieństwem to tu się będą odbywały sprawy. Co do zatrudniania prawnika, to zdecydowanie odradzam. Lepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z kancelarią. Tym, którzy szukają prawnika we Wrocławiu mogę polecić kancelarię Klisz i Wspólnicy. Od niedawna mają też siedzibę w Poznaniu i Gdańsku. Obsługa jest bardzo kompleksowa, bo mają tam prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Poza tym są profesjonalistami i to widać już przy pierwszym kontakcie  z nimi. 

Zgadzam się. Trzeba szukać nie tylko dobrej kancelarii, ale także takiej która najlepiej znajduje się na miejscu. Bo wiadomo za dojazdy także trzeba byłoby płacić, a jednak lepiej to sobie darować. Także jeśli byście szukali kogoś z okolic śląska, to w Gliwicach znajduje się kancelaria adwokacka Wojas Pawlak, która także zajmuje się moją firmą. Świetna obsługa prawna.

Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się firma. Jeśli w Gdańsku lub okolicach, to na pewno tutaj https://gautier.com.pl warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem namiar na kancelarię adwokacką, która między innymi zajmuje się obsługą firm. Warto konsultować istotne dla firmy sprawy z prawnikiem. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów. 

Działam w branży, gdzie trudno o terminowe opłacanie faktur, a jednak leci kasa spora czasami, więc nawiązałem dłuższą współpracę z kancelarią Jarosława Kamińskiego z Warszawy, żeby właśnie ten motyw zoptymalizować. Przyznam, że większa część płatności się realizuje po wysłaniu maila od kancelarii :) Opłaca się ponieść pewne koszty.

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Pana Tomaszczyk z kancelarii JST. Zna sie na rzeczy, ma ogromną wiedzę i doświadczenie a przy tym konkretne i profesjonalne podejście do sprawy. 

Pana Tomaszczyk znam i również mogę polecić. Poważnie traktuje każdego klienta, do sprawy podchodzi z zaangażowaniem. Potrafi wszystko dokładnie objaśnić i wskazać najlepsze opcje. 

Nasza firma ściśle współpracuje z kancelarią GESSEL. Dzięki możliwości skorzystania z arbitrażu pomogli nam w rozwiązaniu sporu z naszym kontrahentem. Dużym atutem tego rozwiązania były znacznie mniejsze koszty od tych, które ponieślibyśmy w przypadku trafienia sprawy do sądu powszechnego. To niewątpliwie jedni z najlepszych specjalistów, z jakimi mieliśmy okazję współpracować. 

Moim zdaniem dobrze współpracować z prawnikiem. W prowadzeniu działalności zdarzają się różne sytuacje, a nawet zwykła konsultacja prawna może wiele ułatwić początkującemu właścicielowi firmy. Ja korzystam z LITWIŃSKI LEGAL,  gdzie mam fajną usługę, w której prawnik udziela mi porad prawnych (tam gdzie to jest możliwe) w formie telefonicznej.  Płacę za ilość godzin przegadanych  i tyle. Jak nie dzwonię to nie płacę. Polecam. http://litwinski.legal/

Obecnie wydaje mi się, że posiadanie prawnika w firmie jest bardzo pomocne. Na wielu szczeblach. Jednak wcale nie trzeba go zatrudniać. Kancelarie mają usługi takie jak obsługa prawna firm. Można też wybrać księgowość z pomocą prawną i windykacją. Np. upik.com.pl mają taką usługę. Oni są z Warszawy, jednak jestem pewna, ze w innych miastach również takie biura są. A to bardzo pomocne. Obecnie lepiej mieć taką pomoc prawną zapewnioną. Może nam się przydać nie tylko w przypadku problemów z płatnościami. Jednak są prawnicy, którzy specjalizują się np. w sprawach związanych z ZUSem. A obecnie bardzo często jest wszczynane postępowanie wyjaśniające. I takie wsparcie może okazać się nieocenione. Niż walka samodzielna bez doświadczenia i wiedzy.