Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
marcinko

Sklep internetowy?

78 postów w tym temacie

Jeśli szukacie dobrego sklepu z produktami przeznaczonymi dla kotów i psów to sprawdźcie ofertę Apetete http://apetete.pl/ ja zawsze zamawiam tutaj artykuły dla swoich zwierząt głównie karmy czy akcesoria. Fajnie, że mogę zrobić zakupy bez wychodzenia z domu :)

Uważam, że dobrze jest działać dwupłaszczyznowo tzn. mieć usługi stacjonarne, ale dobrze jest też dopełnić całą działalność sklepem internetowym, np firma www.lotar1.pl , prowadzi taką politykę sprzedażową. To daję dużo większy zasięg do klientów. Są zwolennicy zakupów klasycznych jak i internetowych. W tej drugiej opcji, bardzo łatwo można przyciągnąć klientów włączając rabaty na różne produkty. Warto rozważyć połączenie tych dwóch możliwości.

Sklep internetowy to fajna sprawa. Do założenia sklepu polecam https://sky-shop.pl/ :) Proste w obsłudze i funkcjonalne oprogramowanie. Support jest bardzo pomocny. Do tego niezbędne informacje. To wszystko jest w przystępnej cenie:) Możecie sobie potestować za darmo.

Ja jestem zdania, że w dzisiejszych czasach prowadzenie własnego sklepu internetowego to dobry pomysł na biznes. Ludzie coraz chętniej kupują w sieci bo to łatwe i szybkie rozwiązanie. Ja też bardzo często zamawiam różne rzeczy online. Nie trzeba nawet wychodzić z domu żeby mieć to, co potrzeba. Ostatnio np. przeglądałam części i akcesoria do motocrossów i Enduro na http://enduro7.pl/sklep/ ;)

Na pewno w e-sklepie, ktory ma byc nowoczesny i wychodzic do klienta, sprawiac, zeby klient chcial tutaj wrocic - musi byc wdrozona opcja płatności w sklepie internetowym. Nikt nie lubi przelewac kasy na konto, wypelniajac formularze/blankiety itp. Na szczescie istnieja firmy, chociazby taka jak Tpay, ktora umozliwia wdrozenie e-platnosci i integracje ich z praktycznie kazdym rodzajem sklepu - https://tpay.com/integracja-w-sklepach

Wg mnie - to juz praktycznie powinien byc standard.

Konkurencja na rynku e-commerce jest wysoka, także może być problem z wybiciem się, ale z dobrą ofertą nie powinno być z tym problemu. Koszty? Zlecając stworzenie sklepu innej firmie zapłacimy kilka tysięcy, zajmując się większością sami co najwyżej kilkaset - wystarczy skorzystać z jakiegoś CMSa, albo platformy sklepowej typu Shoper, czy Prestashop. Tu https://www.cal.pl można wykupić hosting, albo serwer VPS pod sklep, zarejestrować dla niego domenę, czy wykupić certyfikat SSL.

Tak jak pisano już wcześniej - sklep internetowy to naprawdę dobry pomysł, praktycznie w każdym przypadku. Warto tylko zrobić dokładne rozeznanie, podjąć decyzję o wyborze branży, poszukać hurtownię. Jednym z ważniejszych czynników jest sama platforma sprzedażowa - musi być estetyczna, prosta w obsłudze i funkcjonalna. Dobrze też, gdy wraz z platformą otrzymujesz oprogramowanie typu e-commerce. Do zarządzania zamówieniami, magazynem, towarem itd. Owszem, jest wiele darmowych lub ogólnodostępnych rozwiązań, mają jednak podstawową wadę - nie są dostosowane do naszych potrzeb i nie gwarantują wsparcia technicznego. Ja mogę polecić Ci firmę która zajmuje się e-sklepami i rozwiązaniami IT, mianowicie Interfeo : Interfeo Sp. z o.o . Bardzo chwalę sobie współpracę z tą firmą - są profesjonalni i komunikatywni. Doradzą i pomogą w każdej sytuacji, a ich produkty spełniają swoje zadanie w 100%.

Ja na stronie https://sklep-promar24.pl znalazłem sporo ciekawych modeli zlewozmywaków. Teraz interesuję się tematem, bo czeka minie wymiana przy okazji odświeżania kuchni. Już wiem, gdzie będę go kupował ;)

Cześć,

to że sklep internetowy to super pomysł to wiem :) Ma firmę od prawie 8 lat. Chcę zacząć sprzedawać swoje usługi w formie szkoleń i audiobooków w sieci. Szukam gotowego sklepu z możliwością integracji z allegro.

Czy ktoś korzystał z Click shopa home.pl? Jakie są wrażenia? Tylko błagam, bez hejtu tutaj na ceny hostingów i tego typu banały bo nie chce mi się słuchać takich opinii domorosłych marketingowców czy informatyków. W home.p ma stronę i pocztę firmowa od zawsze. 

Prośba o opinie, jakieś doświadczenia oraz informacje z jakich form promocji korzystacie przy promocji właśnie sklepu internetowego.

Click shop ma chyba integrację z allegro. To niemal taka sama platforma jak Shoper. Skontaktuj się z ich obsługą i wypytaj.

Przede wszystkim decydując się na własny sklep internetowy, trzeba na początku dobrze sprawdzić daną branżę. Niektóre branże takie jak np. odzież damska lub męska są dość konkurencyjne i nowym sklepom na początku może być ciężko się wybić. Najważniejsza moim zdaniem jest odpowiednia reklama. Od rozpoczęcia działalności w internecie powinno się korzystać z wielu możliwych kanałów promocji m.in. Adwords, czy media społecznościowe.

Dnia 15 września 2017 o 12:56, MarekBa napisał:

Przede wszystkim decydując się na własny sklep internetowy, trzeba na początku dobrze sprawdzić daną branżę. Niektóre branże takie jak np. odzież damska lub męska są dość konkurencyjne i nowym sklepom na początku może być ciężko się wybić. Najważniejsza moim zdaniem jest odpowiednia reklama. Od rozpoczęcia działalności w internecie powinno się korzystać z wielu możliwych kanałów promocji m.in. Adwords, czy media społecznościowe.

O ile poświęciłeś nieco czasu na dopisanie do wątku, to chyba nie doczytałeś: ja mam już firmę, jakieś 8 lat. Teraz chcę swoje usługi sprzedawać również on-line, w formie szkoleń, audiobooków itp. Może jakieś e-bookie. Rynek znam, konkurencję również. W SM jestem obecny dość długo i mam też już sporą baze klientów. 

Shoper to nie moja bajka. Home.pl (click shop) ma inny panel no i mam jednak tam więcej w jednym miejscu: pocztę, kilka domen, hosting. Teraz testuje ten sklep za darmo w czasie promocji , nie stawiam wersji produkcyjnej i mam porównanie do panelu Shopera... To jest niebo a ziemia... 

Warto zakładając własny sklep internetowy pomyśleć o odpowiednich opakowaniach. Przyda się tu producent opakowań, który jest znany, a jego stronę można obejrzeć: margopack.pl/  i być może zdecydować się na współpracę.  To solidna firma gwarantująca terminowe dostawy między innymi pudeł kartonowych i opakowań kaszerowanych.  

Ja również myślę o sklepie internetowym tylko mam kilka ale zanim coś zrobię... chodzi przede wszystkim o sklep z ekskluzywnym oświetleniem jak dajmy na to ten https://ardant.pl

Czy allegro i inne porównywarki nie mają tak wiele rynku, że sklep to marny zarobek?

No i czy Polaków stać na takie lampy drogie??? Zobaczcie co tu jest w asortymencie... https://ardant.pl/k44,zyrandole-krysztalowe.html

Są rzeczy po nawet 10 tysięcy złotych. No i kwestia najważniejsza... czy takie rzeczy to trzeba mieć na stanie i najpierw kupić, a później odsprzedawać czy może producenci są w stanie to dać lub wysłać dopiero wtedy jak ktoś kupi? Przerabiał ktoś taki temat i może pomóc?

Monika66 nie wróżę Ci sukcesu jak na forum zadajesz takie pytania. Chyba powinnaś je zadać swoim dostawcom, wypracować sobie z nimi zasady współpracy. 

Polecam lekturę:

https://blog.home.pl/2017/09/zakupowe-preferencje-e-konsumenta-wyniki-badania-home-pl/ 

https://blog.home.pl/2017/08/gdy-prowadzi-sie-firme-trzeba-byc-czesto-alfa-i-omega-wywiad-z-magdalena-walczynska-wlascicielka-firmy-szczecinski/

Sklep Internetowy to świetny pomysł na biznes. Warto zrobić research - przebadać konkurencję, zadbać o dobry towar i pomysł na marketing na start. Dobra platforma to też istotna rzecz - w końcu to ona ma przyciągnąć klientów, zaprezentować towar i sprawić, że doświadczenie zakupowe będzie przyjemne.  Polecam zapoznać się z ofertą firmy Interfeo  najlepsze e-sklepy - świetna i fachowa obsługa, pełne wsparcie techniczne również po wdrożeniu, co jest bardzo ważne. 

Dnia 2 października 2017 o 16:06, michal78 napisał:

Sklep Internetowy to świetny pomysł na biznes. Warto zrobić research - przebadać konkurencję, zadbać o dobry towar i pomysł na marketing na start. Dobra platforma to też istotna rzecz - w końcu to ona ma przyciągnąć klientów, zaprezentować towar i sprawić, że doświadczenie zakupowe będzie przyjemne.  Polecam zapoznać się z ofertą firmy Interfeo  najlepsze e-sklepy - świetna i fachowa obsługa, pełne wsparcie techniczne również po wdrożeniu, co jest bardzo ważne. 

Michał,

jak rozumiem rekomendujesz usługi firmy, która jest agencją reklamową/interaktywną. Tak jak przejrzałem stronę i ofertę to tak to wygląda. Czy każda zmiana, każde wdrożenie to dla klienta kolejne roboczogodziny do rozliczenia. No jest to jakieś rozwiązanie ale nie wiem czy najlepsze.

Żeby nie było, że zachwalam bubel... pierwsza z brzegu recenzja platformy Click Shop -> http://www.sprzedajewnecie.pl/click-shop-recenzja-oprogramowania-sklepu-internetowego/ co by złego o home.pl nie powiedzieć, to akurat to im wyszło. To naprawdę dobry produkt dający ogromną samodzielność właścicielowi przez swoją prostotę. Teraz można testować sklep za darmo w ramach promocji/konkursu do końca października by sobie samemu wyrobić zdanie. 

Uważam, że warto przed podjęciem decyzji o założeniu własnej firmy  uczestniczyć w takich wydarzeniach jak Europejskie Forum Gospodarcze- Łódzkie 2017, program jest bardzo interesujący i na pewno każdy, kto poważnie myśli o własnej działalności wiele wyniesie z  tego spotkania. Słyszeliście ? Wybieracie się?

Mając na uwadze otwarcie własnego sklepu internetowego, warto też wybrać firmę kurierską z którą będziemy współpracować oraz na której się nie zawiedziemy, właśnie tak jest w przypadku DeltaKurier.

Dnia 5.10.2017 o 21:09, Castro napisał:

Michał,

jak rozumiem rekomendujesz usługi firmy, która jest agencją reklamową/interaktywną. Tak jak przejrzałem stronę i ofertę to tak to wygląda. Czy każda zmiana, każde wdrożenie to dla klienta kolejne roboczogodziny do rozliczenia. No jest to jakieś rozwiązanie ale nie wiem czy najlepsze.

Żeby nie było, że zachwalam bubel... pierwsza z brzegu recenzja platformy Click Shop -> http://www.sprzedajewnecie.pl/click-shop-recenzja-oprogramowania-sklepu-internetowego/ co by złego o home.pl nie powiedzieć, to akurat to im wyszło. To naprawdę dobry produkt dający ogromną samodzielność właścicielowi przez swoją prostotę. Teraz można testować sklep za darmo w ramach promocji/konkursu do końca października by sobie samemu wyrobić zdanie. 

Ja cały czas jestem na etapie testów. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji ale sprawdzam 4 platformy równolegle. Rzeczywiście w tym przypadku Home postarał się i fajnie dopracował Click Shop. Liczę, że niebawem zakończę weryfikację i przejdę na produkcję :)

Jeżeli chcesz by klienci, którzy zdecydują się na zakup w twoim sklepie internetowym zrobili to ponownie zadbaj o bezpieczny transport twoich produktów do ich domów. Polecam ci zgłosić się do firmy www.crosspack.pl Produkują opakowania tekturowe i materiały opakowaniowe, dzięki którym towar może być dobrze zabezpieczony podczas transportu.

Sklepy internetowe są dzisiaj bardzo popularne. Warto też reklamować się na Facebook'u i Instagramie żeby poszerzać grono odbiorców. Dużo butików i sklepów zaczęło się reklamować na Faceebook'u a później tworzyli sklep internetowy aby ułatwić sprzedaż. Fajnie jest też zrobić od czasu do czasu jakiś konkurs, dzięki czemu można pozyskać więcej Followersów. Warto jednak poczytać sobie o tym jak dobrze zrobić taki konkurs np tutaj http://www.fabryka-klienta.pl/reklama-facebook/tworzenie-konkursu-facebook/ . Każdy lubi wygrywać, a wystarczy udostepnić polubić i na to łapią się nowi klienci :) 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0