firmowiec

Przyszłościowe studia - jakie?

Recommended Posts

Według mnie przyszłościowe studia to marketin i zarządzanie. Informatyka tez nie jest zła ale teraz jest dużo tak zwanych informatyków bez papierka i tez znają się na rzeczy. Najważniejsze nie studia, a praktyka czyni mistrza :P

Oczywiście dobrze mieć papierek ale pozniej i tak dużo osób pracuje w nie swoim wyuczonym zawodzie.

Ja stawiam na informatyke teraz komputer to podstawa. Obecnie każda dziedzina jest związana z informatyką. Technologia bardzo szybko idzie do przodu i żeby nie być do tyłu trzeba za nią nadążać. Jeszcze stawiam na marketing też się przyda.

Przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością informatyka, pod warunkiem, że kończąc ten kierunek jesteś specjalistą w swojej dziedzinie. Mysle że teraz jest mało chętnych na chemie czy biologie jak tak dalej pójdzie i wszyscy będą wybierac ekonomie czy informatyke zabraknie specjalistów z innych dziedzin.

Moim zdaniem chyba nie ma czegoś takiego jak przyszłościowe studia... bo niestety tak to jest w naszym pięknym kraju, że nieważne jakie studia się skończy to i tak ciężko jest dostać pracę;/ Chociaż z tego co zdążyłam zauważyć obserwując rynek pracy to najbardziej ciężko jest znaleźć pracę osobom, które skończyły jakiś humanistyczny kierunek, więc jeśli ktoś wybiera kierunek studiów powinien wybrać jakieś studia techniczne, bądź związane z marketingiem i finansami.

Też mi się tak wydaje. Nie wystarczy skończyć jakiś "przyszłosciowy" kierunek. Jeśli nie jest się dobrym w danej dziedzinie to i tak będzie się miało problemy ze znalezieniem pracy. Jest lepszy wybitny filolog niż mierny inżynier. W życiu tak naprawdę liczy sie pasja i umiejętnośći,. bez względu na to co się kończy

Ja dla przykładu studiuję gospodarkę przestrzenną w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego pod Warszawą. Mówią, że nie ma po tym pracy, jednak ja się nie zgodzę. Szkoła rewelacyjna, życiowe podejście do studenta, który zaczął studia trochę później niż po maturze;) Wiadomo, że jeśli ktoś szukanie pracy ogranicza do przeglądania ogłoszeń z Gazatapraca, to za dużo nie znajdzie. Jednak wystarczy trochę chęci i inicjatywy i praca się znajdzie!

Ja dla przykładu studiuję gospodarkę przestrzenną w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego pod Warszawą. Mówią, że nie ma po tym pracy, jednak ja się nie zgodzę. Szkoła rewelacyjna, życiowe podejście do studenta, który zaczął studia trochę później niż po maturze;) Wiadomo, że jeśli ktoś szukanie pracy ogranicza do przeglądania ogłoszeń z Gazatapraca, to za dużo nie znajdzie. Jednak wystarczy trochę chęci i inicjatywy i praca się znajdzie!

Zgadzam się, szukanie pracy to nie tylko przeglądanie ofert w gazetach czy rozsyłanie CV gdzie się da. Po każdym kierunku można dostać dobrze płatna pracę, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.

Z tego co słyszę, wiele wartościowych placówek edukacyjnych znajduje się w Warszawie. Ostatnio znajoma wspominała mi o zaletach Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Podobno kształcą humanistów na najwyższym poziomie. A to bardzo istotne, bo wbrew pozorom skończyć studia humanistyczne nie znaczy być prawdziwym humanistą. A w szkole tej kadra to podobno również przedstawiciele Instytutów Polskiej Akademii Nauk. Niepubliczne szkolnictwo w Polsce staje się naprawdę wartościowe.

Niestety szkolnictwo prywatne dużo straciło na samym początku, gdy praktycznie każdy kto chciał mógł sobie założyć szkołę. Teraz powoli sytuacja się zmienia i szkoły prywatne zdobywają renomę i dobrą opinię. Poza tym bardzo dobrze, że wiele publicznych instytucji ma swój wkład w działalność takich szkół. Moją szkołę, dla przykładu, założyła Fundacja Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wybierając studia przede wszystkim należy wybrać zgodnie ze swoją pasją albo przynajmniej tak żeby łączyły się w jakiś sposób z tym co lubimy robić. Faktycznie współcześnie co raz bardziej pożądani są absolwenci kierunków technicznych, ale to nie oznacza braku pracy dla humanistów.

Wystarczy przejrzeć na różnego rodzaju portalach ogłoszenia o pracę i prym wiodą programiści, specjaliści it, webmasterzy, ekonomiści oraz hr'owcy.

Jednak jeśli jesteś dobry, wąsko wyspecjalizowany oraz profesjonalnie podchodzisz do wszystkiego czym się zajmujesz nie będzie problemu w przyszłości.

Co ważne! Podczas studiów warto poświęcić czas na dodatkowy samorozwój poprzez wszelkiego rodzaju staże (oczywiście w dziedzinach jakie nas interesują), szlify językowe (jeden język dzisiaj to już zbyt mało), kursy oraz szkolenia, które w przyszłości będą się wyróżniały w naszym CV.

Nie można zapomnieć o tym, że dzisiaj tytuł magistra posiada bardzo wiele osób i to, że skończyliśmy studia wcale nie oznacza, że jesteśmy wyjątkowym kandydatem na dane stanowisko. Często kończąc studia dobrze jest pomyśleć nad specjalizacją w określonym kierunku. Dodatkowy rok, ale pozwala na otwarcie większej ilości drzwi...;)

Moim zdaniem przyszłościowe studia to takie, które przede wszystkim będą zgodne z naszymi zainteresowaniami. Jeżeli będziemy realizować siebie w tym co robimy - na pewno będzie nam łatwiej. Moim zdaniem warto pójść w kierunku oryginalności - może jakaś nietypowa filologia? Mam kolegę, który chce robić studia podyplomowe z administrowania warsztatem detektywa w KrK na Apeironie i uważam, że to fajny pomysł. Trzeba znaleźć coś, co będzie nam sprawiać satysfakcję.

Ja sam mam wykształcenie ekonomiczne, a w kręgu moich zainteresowań są jeszcze nowe technologie i staram się te dwie dziedziny łączyć. Ważne, żeby robić to co się lubi, a wtedy wychodzi to najlepiej. Ważne jeszcze podczas studiów nauczyć się co najmniej jednego języka obcego.

Do wspomnianych kierunków należałoby dodać elektronikę i grafikę. No i wszelkie medyczne kierunki - po nich też praca będzie zapewniona. Nie znam żadnego niepracującego abslowenta medycyny.

Na niektórych uniwersytetach ekonomicznych są też takie kierunki jak informatyka z ekonometrią. Moim zdaniem bardzo dobra opcja, dająca dobrego kopa na przyszłość :)

Techniczne, ekonmetryczne, informatyka, bioinżynieria, energetyka, telekomunikacja - to są przyszłościowe studia, z resztą już teraz brakuje speców, a jak są to wyjeżdżają za granicę.

Językowe - ale nie oklepana już anglistyka czy germanistyka, ale chiński, japoński czy arabski mogą zachwycić i zainspirować w przyszłości pracodawcę :)

Zdecydowanie studia zwiazane z informatyką i technologią zawsze będą na topie - na inżynierów ciągle jest większy popyt niż na inne profesje mniej techniczne.

ciezko stwierdzic....na kazdym kierunku jest tak, ze jednym sie udaje, innym nie. zalezy od pomyslowosci i tego czy potrafi sie stworzyc w swojej dziedzinie warunki na sukces