firmowiec

Przyszłościowe studia - jakie?

Recommended Posts

robotyka, mechatronika, budownictwo, informatyka, zarządzanie dla tych kierunków zawsze będzie praca

"Zawsze" to jest bardzo względne pojęcie, ale na razie z pewnością ta praca dla w/w zawodów będzie

Mimo, że skończy się polibude, nie daje to nikomu 100% pewności, że dostanie pracę.

Jeśli samemu nic się nie zrobi w trakcie trwania studiów, jakiś praktyk, staży, czegokolwiek, aby wzrosło doświadczenie, to po studiach o pracę może być cieżko. :/

Językowe - ale nie oklepana już anglistyka czy germanistyka, ale chiński, japoński czy arabski mogą zachwycić i zainspirować w przyszłości pracodawcę :)

moga... ale jako zainteresowanie lub hobby... są to zbyt niszowe języki aby je studiowac... po 1sze co chcesz po nich robic? wątpie żebyś spotkaął się z szeroką oferta miejsc pracy posiadająć wyłącznie dyplom z sinologii.... po 2gie... filologia to nauka O JEZYKU!! a nie kurs językowy...czytaj: nabedziesz ogromną ilość wiedzy bez uzytecznej... nauka o języku, gramatyka opisowa, historia jezyka, historia kraju, literatura... Oczywiście jesli naprawdę cię to interesuje to jak najbardziej polecam, ale musisz być świadoma tego jak wyglada sytuacja w naszym kraju... może lepiej pomyslec o kursie językowym na którym szybciej nauczysz sie języka.

Nie ma sensu studiować czegoś na siłę - trzeba przekuć zainteresowania w zawód, aby praca satysfakcjonowała przez całe życie. Są oczywiście lepsze i gorsze kierunki, obecnie bardzo mocna jest informatyka

Rynek pracy jest tworem żywym, wciąż ewoluującym i o tym nie należy zapominać. Często zdarza się, że jest zapotrzebowanie na specjalistów w jakiejś dziedzinie, wszyscy to studiują, a później okazuje się, że owszem, praca w branży jest - dla 100 osób, a studia kończy 1000.....i co z tymi pozostałymi? Nie ma reguły, trzeba studiować to, co się lubi, w czym człowiek czuje się dobry i znaleźć jakiś pomysł, jakąś drogę, która pozwoli zaistnieć w danej branży. Albo robić różne kursy doszkalające z różnych dziedzin, by mieć więcej możliwości.

Trzeba przejrzeć oferty zatrudnienia i są kierunki jak np http://fracht.pl/kariera/oferty-pracy/, które warto studiować ze względu na potrzeby rynku pracy. Nauczycieli nie widziałem. ;)

Myslę, że dobrze pójść w stronę IT lub właśnie logistyki czy transportu, jak wspomniał kolega wyżej. To bardzo przyszłościowe branże, które z pewnością nie znikną z rynku, więc warto się nimi zainteresować, jeżeli mamy ku takim zawodom odpowiednie predyspozycje.

zdecydowanie się zgadzam, na pewno kierunki typu http://fracht.pl/ są przyszłościowe, bo ta branża jest wciąż w ramach rozwkitu, mamy na rynku coraz więcej sklepów, które przecież ktoś musi zaopatrywać i firmy transportowe tym samym mają rację bytu, a zatrudniają najczęściej dużą liczbę osób i tam będzie pewnie można kiedyś znaleźć dobrze płątną pracę

Nie można powiedzieć, że jakiś kierunek da nam na pewno pracę. Nieogarnięta osoba po ścisłych kieunkach może mieć problem ze znalezieniem pracy, tak samo jak politolog, który niby jest bez żadnej praktycznej wiedzy.

Fakt w najbliższych latach zapotrzebowanie na programistów, grafików itd może rosnąć i to jest dobre, że ludzie z tej branży nie muszą już wyjeżdżać z kraju, żeby dobrze zarobić.

Poza branżą IT czy logistyką, przyszłościowymi zawodami są w zasadzie od zawsze http://sps-lawyers.pl/ i lekarz i nie wydaje mi się, aby miało to prędko ulec zmianie. Nie są to oczywiście profesje, w których sprawdzi się każdy, ale wciąż jest na nie popyt.

Poza branżą IT czy logistyką, przyszłościowymi zawodami są w zasadzie od zawsze http://sps-lawyers.pl/ i lekarz i nie wydaje mi się, aby miało to prędko ulec zmianie. Nie są to oczywiście profesje, w których sprawdzi się każdy, ale wciąż jest na nie popyt.

Ponoć na prawników już nie aż tak, coś słyszałam ostatnio o przesyceniu rynku, ale nie wiem, ile w tym prawdy. Dla humanistów od lat niby brakuje pracy, a ja skończyłam filologię i jakoś pracę znalazłam :P więc też nie zawsze trzeba wierzyć w to, co gadają :)

A co z zawodami w jakiś sposób związanych ze sztuką? Podbobno na świecie to się rozwija, tworzenie autorskich kolekcji, organizowanie własnych galerii itp. - myślicie, że kierunki specjalistyczne związane ze sztuką mają rację bytu?

Ponoć na prawników już nie aż tak, coś słyszałam ostatnio o przesyceniu rynku, ale nie wiem, ile w tym prawdy. Dla humanistów od lat niby brakuje pracy, a ja skończyłam filologię i jakoś pracę znalazłam :P więc też nie zawsze trzeba wierzyć w to, co gadają :)

Mam znajomych, którzy skończyli prawo i zarówno oni jak reszta osób z ich grup nie mieli problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Wszyscy skończyli też oczywiście aplikację, bez której nie da się raczej funkcjonować w tej branży.

Stawiam raczej na kierunki techniczne, budowę maszyn itp. Politechniki powinny wieśc prym, bo uniwersytety często maja najbardziej rozbudowaną ofertę kierunków humanistycznych i mamy wysyp magistrów socjologii, którzy szukają bezowocnie pracy.

Obok tych technicznych napewno też te medyczne związane ze starzeniem się społeczeństwa w Europie. Mam znajoma, któa chodzi do medycznej szkoły polocealne ze specjalnościa [link usunięty] . To cos między pielęgniarką i salową. Ona planuje po szkole wyjechać do Anglii lub do Niemiec. Napewno będzie miała dobrze płatną pracę.

Stawiam raczej na kierunki techniczne, budowę maszyn itp. Politechniki powinny wieśc prym, bo uniwersytety często maja najbardziej rozbudowaną ofertę kierunków humanistycznych i mamy wysyp magistrów socjologii, którzy szukają bezowocnie pracy.

Ja również postawiłabym na kierunek bardziej techniczny, szczególnie związany z najnowszymi technologiami (jeśli oczywiście mamy ku temu możliwości i zdolności).

Już od wielu lat poszukiwani są dobrzy specjaliści z IT i nie wydaje mi się aby miało się to zmienić w najbliższych latach w związku z postępującą informatyzacją społeczeństwa.

Warto jest jednak wybrać dobrą speckę. Mogę Wam podpowiedzieć na co się wybiera w tym roku mój brat. Na aplikacje i systemy mobilne na WSNHiD w Poznaniu (tuta opis specjalizacji: http://www.wsnhid.pl/aplikacje-i-systemy-mobilne.html ). Dział się rozwija, każdy widzi a na dobrze skonstruowanym programie można dużo zarobić.

Moja koleżanka z "piaskownicy" kończy w tym roku http://medyk.katowice.pl/kierunki/technik-uslug-kosmetycznych.html. Szkoła to medyczna dobra szkoła z tradycjami, która wysyła swoich najlepszych uczniów na praktyki do Wielkiej Brytanii. Ta moja koleżanka była w tym roku na takich praktykach w domu spokojnej starości w nadmorskiej miejscowości w Anglii (nie pamiętam jak ta mijescowośc się nazywa, w kazdym razie taka nasza Jurata). Finał praktyk bardzo pozytywny, bo dostała tam pracę - od lipca startuje jako masażysta w tym domu opieki.

Zatem nie trzeba być inzynierem, zeby mieć fajna pracę zgodną z wykształceniem.

Jeszcze ciekawą opcją jest logistyka. Ciekawy program oferuje aktualnie Wyższa Szkoła Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie; http://www.dobrauczelnia.pl/kierunek-logistyka - tutaj można sobie o tym poczytać. Obecnie jest dość duży niedobór pracowników z tego działu i nie wydaje mi się aby w najbliższych latach się to zmieniło.

Podchodząć do sprawy praktycznie to opłaca sie studiować kierunki technicze np. zamawianie http://studia.tv/kierunki-zamawiane-jak-to-dziala/ akurat niedobór niektórych inzynierów na rynku pracy jest naprawde spory.

W kierunkach zamawianych najbardziej zawsze podobalo mi się stypednium. Ważne jest też to, że uczelnie często mają podpisane umowy z pracodawcami, dzięki czemu nie ma problemów z praktykami, czy stażem.

Ciężko powiedzieć jakie studia będą przyszłościowe za 2 lata, a co dopiero za 5 jak się je skończy. Moim zdaniem najlepiej obeserować rynek zarówno pracodawców jak i uczelni. (Dobre miejsce http://www.studiowac.pl/) i w ten sposób budować i modyfikować swoją strategie odnośnie edukacji. Nie jest to na pewno proste zadanie, ale jak najbardziej realne do zrobienia. Wystarczy odrobina chęci i naprawdę wszystko może się udać.

Myślę, że wybór studiów ścisłych jest dobrym pomysłem. Na rynku jest dużo bezrobotnych humanistów, a po politechnice zawsze znajdzie się pracę. W tej chwili na pewno przyszłościowa jest branża IT, inżynierowie, programiści - mój brat pracuje w tej branży i wiem, że cały czas kogoś szukają, biorą nawet studentów, jeśli są ogarnięci.