firmowiec

Przyszłościowe studia - jakie?

Recommended Posts

Po polibudze rzeczywiście może być łatwiej o pracę. A najlepiej skończyć studia medyczne na danej specjalności http://www.twojportal.info.pl/stomatolog/umocniona-pozycja/ tylko to akurat najtrudniejsze studia z wszystkich.

Mam znajomych, którzy skończyli prawo i zarówno oni jak reszta osób z ich grup nie mieli problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Wszyscy skończyli też oczywiście aplikację, bez której nie da się raczej funkcjonować w tej branży.
To fakt, prawo jest nadal przyszłościowym i perspektywicznym kierunkiem , który stwarza absolwentom dużo możliwości, ponieważ po ukończeniu aplikacji mogą oni zostać m.in. sędziami, prokuratorami, radcami prawnymi czy notariuszami - także wachlarz zawodów jest dosyć szeroki. Poza tym studenci mają spory wybór jeśli chodzi o uczelnię, są to i uczelnie publiczne i prywatne jak chociażby ta - [link usunięty] .

Warto przemyśleć też szkołę dla http://www.akademiadietetyki.pl/warszawa/. Myślę, że to bardzo przyszłościowy kierunek, szczególnie jeżeli ktoś chce pogłębić w tym temacie swoją wiedzę i się tym interesuje.

Ja jednak uważam, że lepiej stawiać na studia techniczne Co do dietetyki, zależy jakie jest zainteresowanie takimi studiami, ale widać, że rośnie zainteresowanie zdrowym trybem życia, więc i takich specjalistów trochę się przyda.

Ciężko jest wskazać jakie studia są przyszłościowe, bo sytuacja na rynku pracy bardzo szybko ulega zmianie. Ja postawiłam na typowo finansowe kierunki na licencjacie, a później na magisterce. Poza tym zapisałam się w tym roku na studia podyplomowe - Finanse i rachunkowość w biznesie na UTH w Warszawie. Wybór oceniam jak najbardziej pozytywnie, bo nie miałam problemów w znalezieniu pracy po studiach, teraz pracuję w kilkunastoosobowej firmie w Warszawie i nie narzekam na warunki pracy, poza tym mogę ją swobodnie łączyć ze studiami podyplomowymi ;)

Warto studiować pedagogikę. Wiem, że ta uczelnia jest bardzo dobra http://szczecin.wspkorczak.eu i wbrew pozorom jest praca. Moja znajoma prowadzi przedszkole i miała mega problem z znalezieniem wychowawców. Zresztą jak zrobisz jeszcze podyplomowe, to rynek się jeszcze bardziej otwiera.

Teraz jest bardzo wiele oferty pracy dla informatyków http://praca.gratka.pl/oferta/frontend-developer-3607560.html?pg Raczej się to nie zmieni, bo pojawia się coraz więcej specjalizacji w obszarze informatyki.

A co sądzicie o kierunku zaradzaniu środowiskiem? Istniej coraz większe zapotrzebowanie na tego typu specjalistów ( np. do firm takich jak  [link usunięty]  ).  Mój bart się zastanawia czy by nie pójść właśnie na ten kierunek. Z początku trochę wątpiłam, czy to dobry pomysł, ale coraz bardziej się skłaniam ku temu, że jednak warto...

Czemu ograniczać się tylko do studiów krajowych? Według mnie dobrym pomysłem może być podjęcie nauki za granicami kraju. Teraz coraz więcej osób wybiera właśnie takie rozwiązania i bardzo sobie to chwalą. Przeszkodą mogą być egzaminy wstępne i formalności z nimi związane, ale z http://theswanschool.edu.pl/ wiem, że The Swan School pomaga z przygotowaniami. Jak myślicie, ile wcześniej trzeba zacząć się przygotowywać do studiów w Niemczech?

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach żadne studia nie są przyszłościowe. Lepiej pomyśleć o jakimś własnym biznesie niż iść na siłę na studia jeśli tego nie czujemy. Fajną opcją może być otwarcie na przykład własnej piekarni. Poczytajcie, może się zainspirujecie:  [link usunięty] .

Budowlanka, rachnkowść, studia medyczne, marketing, zarządzanie.  A tak naprawdę to zależy od tego jaki masz na siebie pomysl. Nikt nie przyjdzie i nie powie, że po danych studiach zdobędziesz świetną pracę, że będziesz usatysfakcjonowany, że będziesz się rozwijał i tak dalej, można wypisywac bez końca. Cały 'widz' polega na tym by rozwijać się w tym do czego mamy predyspozycje. Łatwo napisać, ale przecież każdy z nas w czyms tam czuje się dobrze, w czymś innym gorzej. Kwestią zasadnicza jest przekuć to w sukces. Ja tez mam dylemat czy studiować raczej [link usunięty] czy raczej coś związanego z marketingiem, bo w obydwu dziedzinach czuję się dobrze.  Z drugiej strony muszę sobie zadać pytanie - co wniosą jedne i drugie studia do mojego zycia. Czy bardzie zawodowo rozwiną mnie: studia politologia czy studia z drugiej dziedziny.  Nadal próbuję sobie odpowiedziec na to pytanie, wszak kierunków choćby na wsb.pl jest sporo i naprawdę jest w czym wybierać. Wszystko wiec zalezy od subiektywnego spojrzenia na tą kwestię. Tyle ile jest ludzi, tyle będzie opinii. To normalne, ale warto pamiętać by sugerować się przy wyborze tylko własnymi preferencjami.

Jak chcesz rozwojowa prace gdzie masz duza droge awansu to studia sa konieczne. Spojrz na wymogi w ogloszeniach na wysokich stanowskich: min wyzsze wyksztalcenie magisterskie. Co do uczelni lepiej wybrac prywatna. Poziom nauczania w szkolach panstwowych dramatycznie spadl, wykladowcy strajkuja, olewaja wyklady. Uczelnie panstwowe zrobily sie ultra polityczne. Jedne proPIS, drugie proKOD. Jesli chcesz sobie darowac politycznych pierdow sfrustrowanych profesorow idz na prywatna. Tam przynajmniej bedziesz uczyl sie przedmiotu a nie sluchal jadu przez 1/2 wykladu. Ja studiuję na Akademii Polonijnej w Częstochowie pielęgniarstwo i jestem zadowolona.

Przyszłościowe to chyba tylko prawo. Zarządzanie, socjologię i turystykę odpuściłabym już na samym początku zastanawiania się nad wyborem.

[link usunięty] [link usunięty]