Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
wesola

kasa na rozruch firmy

24 postów w tym temacie

skąd wziąć pieniądze na rozruch firmy? mam świetny pomysł, trochę oszczędzności - ale ciągle mało - i już pierwsze kroki poczynione w tym kierunku.... tylko kasa jak zwykle blokuje. kredyt oczywiście wchodzi w grę ale nie chcę się wkopać w jakieś bezsensowne spłącanie do końca życia....

jest dużo ofert kredytów dla firm ze swojej strony mogę ideę polecić http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus a ich kredyt na start jest jednym z najlepszych jaki możesz mieć w przypadku rozkręcania firmy... przestudiuj dokłądnie warunki, żeby potem nie było że ktos namawia, bo kredyt jakby nie było to poważna decyzja, ale są kredyty i kredyty.... :D

Jak się trochę przyłożysz to tu zarobisz szybką kasę i to sporą. Dniówki nie schodzą po niżej 300 zł. Wszystko masz opisane tu - www.bankizarabianie.webnode.com I wiesz że to legalnie bo na umowy z bankami i druga sprawa że bez żadnych inwestycji.

Może postaraj się o dotację od uni. Nie są to małe pieniądze tylko trochę papierkowej roboty. Jeżeli nie czujesz się silna w takich sprawach to skorzystaj z usług specjalisty http://www.gdp-krakow.pl/ . Zajmują się pozyskiwaniem dotacji z UE więc z pewnością znają się na tym.

Każdy szuka możliwości sfinansowania swojego biznesu :) Jedynie co mi przychodzi na myśl to poszukać kredytów lub pożyczek z fundusz europejskiego - wiem, że istnieją jednostki, które takie finansowanie niskoprocentowe oferują. Wiem, że w internecie ciężko takie informacje znaleźć, dlatego najlepiej przejść się osobiście do punktu wdrażania projektów unijnych i zapytać.

Venture Capital albo Aniołowie biznesu. Zgłoś się do nich i jeśli masz na prawde ciekawy pomysł w zamian w %udziałach w firmie dadzą CI kasę na rozruch. Słyszałem, że to nie problem ( przy dobrym pomyśle ) pozyskać 200k-1mln złotych na witrynę/startup.

Powodzenia

UE już nie przyznaje dotacji, raczej pożyczki na preferencyjnych warunkach, co też jest dobrą alternatywą w porównaniu do kredytów oferowanych przez banki. Możesz też spróbować z crowdfundingiem - jeśli Twój pomysł zachwyci innych, otrzymasz potrzebne środki :)

a dofinansowania z urzędów?

Ale tych urzędów w małych miastach nie typu Wrocław tylko np Świdnica czy Kodzko jak ktoś tam mieszka to może pomyśleć o takiej formie sfinansowania startu dla swojej firmy

Możliwości jest sporo. Można próbować z dotacjami, przy większych pieniądzach z aniołami biznesu itd. ale zwykle wiele osób wykorzystuje własne środki i kredyty. Na lepsze warunki, niższe koszty może liczyć przedsiębiorca w banku, w którym ma konto - bank zna historie przepływów na koncie, stąd mniej formalności i większe zaufanie. Na początku więc wybierz konto bankowe na miarę potrzeb i planów na przyszłość. Porówna j te oferty http://www.informacjabiznesowa.pl/konta-dla-firm/ , jest spory wybór , kwestia analizy własnej.

Dofinansowanie z Unii jest najlepszą opcją startu z biznesem. Ja korzystałam z dofinansowania jakie oferują Powiatowe Urzędy Pracy. Można dostać nawet 23 000 zł na start działalności.

Jeśli masz naprawdę innowacyjny pomysł związany ze zrównoważoną energetyką, zarządzaniem surowcami i odpadami, biogospodarką, nowymi technologiami lub zdrowiem społecznym, to warto postarać się o dotacje z Unii Europejskiej. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: http://dotacjenainnowacje.taxand.pl/. Program jest wciąż aktualny, dostępny dla małych, średnich lub dużych przedsiębiorstw, zachęcam więc do składania wniosków.

skąd wziąć pieniądze na rozruch firmy? mam świetny pomysł, trochę oszczędzności - ale ciągle mało - i już pierwsze kroki poczynione w tym kierunku.... tylko kasa jak zwykle blokuje. kredyt oczywiście wchodzi w grę ale nie chcę się wkopać w jakieś bezsensowne spłącanie do końca życia....

Masz kilka opcji.

Pieniądze z UP czyli dotacja z UE. Do 21 tys jednorazowo, bezzwrotnie. Na firmę świadczącą proste usługi.

Większe pieniądze z NCBiR. Tutaj trzeba się trochę nagimnastykować i mieć dobry pomysł, bo to dotację dla innowatorów. Wszelkie ciekawe startupy zaliczają się do tej kategorii. Nie jest jednak łatwo otrzymać te pieniądze. Na szczęście jest kilka firm, które pomagają w otrzymaniu dotacji. Słyszałem dobre opinie o http://nobilitus.pl Generalnie wybierają mało projektów, ale jak już zdecydują się pomóc to wygrywają.

Możesz starać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy lub Unii albo znaleźć inwestora, który wesprze finansowo twoje działania

Szwagier tak zrobił i załapał się na pieniążki na działalność. Firma już 3 lata istnieje.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0