Zaloguj się, aby obserwować  
klarowna

Inwestowanie w monety czy sztabki?

Recommended Posts

Jeśli ktoś chce kupić złoto, żeby ulokować jakoś swoje oszczędności, to czy lepsza będzie inwestycja w zwykłe sztabki czy może zakup monet kolekcjonerskich?

Ten abonament to rzeczywiście dobry pomysł.

Ogólnie wydaje mi się, że na monetach można raczej zyskać niż stracić, bo niezależnie od cen złota, wartość kolekcji z roku na rok będzie rosła.

Przejrzyj sobie różne oferty tutaj: http://www.cezar24.pl/katalogi-monet-c-37_3.html

To taki sklep numizmatyczny, w którym znajdziesz wszystko, co może ci się przydać. Mają tam zarówno ogromny wybór samych monet, jak również akcesoriów przydatnych numizmatykowi.

Jeśli ktoś chce kupić złoto, żeby ulokować jakoś swoje oszczędności, to czy lepsza będzie inwestycja w zwykłe sztabki czy może zakup monet kolekcjonerskich?
Hm, nie jestem przekonany do inwestowania pieniędzy w monety czy w sztabki złota, bardziej przekonuje mnie inwestowanie w fundusze inwestycyjne, np. takie, które opierają się na lokowaniu pieniędzy w instrumenty udziałowe, akcje spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych czy na rynkach zagranicznych. Przykładem takiego funduszu, który według mnie jest wart przemyślenia jest ten tutaj - [link usunięty] . Sam bardzo poważnie zastanawiam się nad zainwestowaniem tam części swoich oszczędności.

Jesli chcesz to inwestuj, słyszałam kiedyś, ze złoto nigdy nie straci na wartości.

Ja myślę o inwestowaniu na giełdzie. Trafiłam na szkolenia z Mpac forex - http://www.mpac-forex.com/szkolenia-forex/ i chyba się na nie zapiszę. Mam trochę oszczędności i nie chcę żeby leżały w przysłowiowej skarpecie.

Obydwie inwestycje są opłacalne, jak to się robi z głową :) Zanim jednak zacznie się inwestować trzeba spooro poczytać na ten temat. Obecnie powstaje sporo firm oferujących tego typu inwestycje alternatywne. To świadczy o dwóch rzeczach - jest w pieniądz oraz należy uważać :) Mój mąż kupował złoto w kilku miejscach dla przykładu, co oczywiście było wynikiem jego analiz i obliczeń.  Korzystał zarówno z ofert mennic jak i prywatnych firm (typu   [link usunięty]  ).  Na pewno trzeba unikać "okazji" z allegro i  z innych niezaufanych miejsc. Można się przeliczyć...

Warto inwestować w apartamenty nad morzem w Kołobrzegu, Międzyzdrojach lub Świnoujściu.  Korzystasz sam plus zarabiasz na wynajmie , co daje niemal idealne rozwiązanie. Doradzimy i pomożemy w wyborze właściwego apartamentu - [link usunięty]