Klara

Jaki alkomat kupić

Recommended Posts

Witam. W ostatnim czasie razem z meżem doszliśmy do wniosku,ze warto będzie kupić sobie alkomat. Czasami człowiek wraca z imprezy nad ranem i nie wie ile ma promili we krwi.

Możecie polecić jakiś model?

Witam. W ostatnim czasie razem z meżem doszliśmy do wniosku,ze warto będzie kupić sobie alkomat. Czasami człowiek wraca z imprezy nad ranem i nie wie ile ma promili we krwi.

Możecie polecić jakiś model?

A jak często zdarzają się takie wyjścia? Jeśli sporadycznie to proponowałbym kupno alkomatu jednorazowego. Są to paseczki, które zamawiasz w sieci w cenie 6-7 zł. Masz zabezpieczenie.

Jesli jednak sytuacja zdarza się kilkanaście razy w roku to jestem zdania,że warto jest sprawić sobie profesjonalny alkomat.

Zerknij sobie tutaj:

http://alkotestery.com/4-alkomaty-alkohit

Na stronie znajduje się spory wybor alkomatów alkohitu. Sa to porządne alkomaty , bardzo czułe oraz z mocną baterią. Dobry model kupisz już za 300 zł.

Tutaj masz w pewnym sensie jeszcze nowość, ale za to nowość atrakcyjną, zobacz - https://geekee.pl

Te alkomaty dają już wiarygodne wyniki, nie są to typowe zabawki - opierają się na innych zasadach działania i w zasadzie to dzięki temu te pomiary są całkiem inne.

Bardzo dobra decyzja :) Na pewno nie zaszkodzi, a przy okazji polecam też jazdy doszkalające z bezpiecznej jazdy , są też takie ofert specjalne dla firm np. w http://sjmk.pl/ . Wiadomo, każdemu z nas się wydaje, że jest mistrzem kierownicy, ale w praktyce niestety mamy tyle wypadków ile mamy, więc chyba warto poświęcić jeden dzień od czasu do czasu by się podszkolić :)

Od kiedy widziałam jak moja koleżanka musi się użerać z mężem alkoholikiem, to od tamtego czasu zupełnie nie mam ochoty na nocne imprezy z piciem do rana. Dopiero specjalistyczna pomoc w http://leczyc.pl/ pozwoliłam im uzyskac spokój.

Mój mąż ma taki Xblitz AlControl i bardzo dobry jest, dokładne pomiary robi. Ja mu kupiłam go na urodziny bo już dawno planował zakup i nie umiał się zabrać

Przy Xblitz to chyba tylko się płaci za logo i napis. Na moim modelu tego alkomatu niedokładnie pokazywało wyniki. Nie mówię, że jest jakiś zły ale sa lepsze do 4 stówek można konkrety znaleźć jak np. alcovisor f-50 https://alko-maty.pl/ i wydaje mi się być lepszy ;D choć najlepszy alkomat to i tak własna żona

Dnia 27.01.2018 o 09:21, optimusnaczelny napisał:

A jak wygląda sytuacja z kalibracją? Jak często należy kalibrować takie alkomaty?

Tak często jak zaleca producent tego typu urządzeń. W instrukcji obsługi/specyfikacji powinno być jasno określone jak często lub co jaką ilość pomiarów należałoby dokonać takiej kalibracji.

Często jest tak, że kupując dane urządzenie, masz w zestawie gratis kalibrację przez pierwszych 12 miesięcy.

Tutaj mają taką opcję: https://alkokalibrator.pl/

Sklep -> alkomaty osobiste/alkomaty dla firm. Tam jest o tym trochę więcej napisane.

Alkohity są najlepsze, my mamy x60, teść x45, oba są dokładne i szybkie. Gwarancje dają na nie aż 6 lat. Jeśli chodzi o kalibracje, to jakieś też są darmowe, chyba przez 2 lata, jeśli się nie mylę.

Dnia 12.02.2018 o 10:28, jelonek napisał:

Alkohity są najlepsze, my mamy x60, teść x45, oba są dokładne i szybkie. Gwarancje dają na nie aż 6 lat. Jeśli chodzi o kalibracje, to jakieś też są darmowe, chyba przez 2 lata, jeśli się nie mylę.

A jest jakaś większa różnica? To znaczy wiem, że x60 posiada specjalny lejek, który można używać zamiast ustnika. Pytanie tylko, czy to dobre rozwiązanie? No i inne ewentualne atuty?

Dnia 21.11.2018 o 13:38, Jawor napisał:

A jest jakaś większa różnica? To znaczy wiem, że x60 posiada specjalny lejek, który można używać zamiast ustnika. Pytanie tylko, czy to dobre rozwiązanie? No i inne ewentualne atuty?

lejek jest o tyle fajny że jak kilka osób chce dmuchać to nie trzeba go wymieniać, czyli może dmuchać więcej osób w krótszym czasie, jak czesto robisz albo chodzić na zakrapiane imprezki to na pewno warto wybrać model z lejkiem

Z kupowaniem alkomatów trzeba być ostrożnym. Dobry, markowy model kosztuje spore pieniądze. Natomiast tańsze, budżetowe opcje potrafią mocno przekłamać wyniki. Znajomy miał właśnie tą drugą opcję to było sporo zabawy i niedowierzania z tym co pokazywał alkomat.

Niekoniecznie spore pieniądze, najważniejsze, żeby kupić taki z czujnikiem elektrochemicznym. Np. ceny alkohitów zaczynają się w okolicy 300 zł, a to już naprawdę wiarygodne urządzenia.

my teraz kupilismy nowy alkomat elektrochemiczny z Xblitza, znam markę mam do niej zaufanie i alkomat okazał sie również bardzo dobry. Przede wszystkim ma precyzyjny pomiar, a o to najbardziej chodzi. Mamy ten Xblitz AlControl Ultra, fajnie wykonany, ma duży, czytelny wyświetlacz, ustniki w zestawie są no i roczny pakiet kalibracji za darmo 

Dnia 21.01.2019 o 00:06, jelonek napisał:

Niekoniecznie spore pieniądze, najważniejsze, żeby kupić taki z czujnikiem elektrochemicznym. Np. ceny alkohitów zaczynają się w okolicy 300 zł, a to już naprawdę wiarygodne urządzenia.

Tak, widziałem, nawet ceny po świątecznym szaleństwie zakupowym nieco spadły. Interesuje mnie, czy opłaca się dołożyć trochę pieniędzy do tych alkohitów z lejkiem?

To zależy czy tylko Ty będziesz go używał czy więcej osób? Jak więcej to zdecydowanie lejek jest wygodniejszy i bardziej higieniczny.