bonbon

salon sukien ślubnych

Recommended Posts

Witam :) Chcę otworzyć SALON MODY ŚLUBNEJ, nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać i jeśli ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć, w jakiś sposób pomóc lub naprowadzić chociaż na właściwy tor to byłabym wdzięczna :) mam kilka pytań i nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi...

1) jak i gdzie można zaopatrzyć się w suknie i dodatki znanych firm tj. Cymbeline, Agnes, Classa, Linea Raffaelli, Sposabella i inne.?,

2) czy jest możliwe przedstawicielstwo w.w. firm lub czy można i jak zaopatrzyć się w różne modele sukien i dodatków w.w. firm i sprzedawać je pod jednym odrębnym szyldem( nazwa sklepu)?,

3) jak wygląda mechanizm zamawiania kolekcji sukien i dodatków do swojego sklepu oraz co się dzieje ze starą kolekcją, czy producenci ją odbierają, jakie są koszty itp.?,

4) czy może lepiej się skupić na przedstawicielstwie jednej firmy?

5) jak wygląda ten sam interes w przypadku wypożyczalni sukien (skąd wziąć suknie do wypożyczenia) ?

6) jakie są koszty i zyski ?

Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat, udzielenie rad, wskazanie plusów i minusów tej działalności oraz w miarę możliwości wszelkich szczegółów, także tych ukrytych :)

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

hurtownie sukni ślubnych:

Myślę, że najlepiej będzie znaleźć adres/telefon i się umówić na spotkanie/zadzwonić. Warto zadzwonić też do wybranych firm, które zajmują się produkcją i zapytać się o przedstawicielstwo, różne opcje dostaw towaru, ceny, prowizje... Wydaje mi się, że lepszym wyjściem na początku będzie zakup sukni na własny koszt. Zapewne uzyskasz po pewnym czasie (zależnie od ilości zamawianych przez Ciebie sukien) ciekawe oferty stałej dostawy/współpracy.

Według mnie salon sukien ślubnych może być dobrym biznesem, ale tylko w miejscu gdzie nie ma silnej konkurencji. Argumentuję to tym, że biznes ten polega głównie na poczcie pantoflowej - jedna Pani młoda poleca drugiej itd. a to z kolei powoduje, że nowym podmiotom na rynku trudniej jest przekonać klientów. Oczywiście podstawa to asortyment oraz obsługa.

Witam,

salon sukien ślubnych to dobry pomysł mam jednak pewną uwagę. W pytaniach jakie zadałaś nie wspomniałaś słowem o formie reklamy jaką mogłabyś wykorzystać do promocji sklepu. Wiele osób uważa, ze to drugorzędna sprawa. Gorzej jednak jest gdy otwierają biznes i nie znają nawet swojej grupy docelowej. Posiadają produkt, który niczym nie różni się na rynku od pozostałych. Proponuje podczas tworzenia planów skupić się również na tym jak dalej prowadzić biznes, a nie tylko jak go założyć.

Witam ja zastanawiam się nad otwarciem komisu sukien ślubnych i wieczorowych (w moim rejenionie ma takiego salonu) ale mam problem ze wzorami umów tzn.przyjęcia do komisu,sprzedaży z komisu ewentualnie jeśli suknia się nie sprzeda to odebranie sukni z komisu oraz warunki pozostawienia sukni w komisie.Pomóżcie.