Zaloguj się, aby obserwować  
Niebanalna Sekwencja

jak sprzedawac

Recommended Posts

Według mnie sam sklep to już za mało. My stawiamy na sklep + allegro, szczególnie że samo allegro nie jest drogie. Trzeba tylko pamietac, że aukcja na allegro też musi być atrakcyjna. Dużo osób zapomina o tym, stawia tylko na sklep. Dlatego ja polecam od razu tworząc aukcje postawić też na uatrakcyjnienie aukcji, a narzędzia do tego ja brałam z tą http://www.aukcjoner.pl/

Też myślę, że sklep nie wystarcza. Ludzie z przyzwyczajenia wchodzą na Allegro w pierwszej kolejności. W Internecie rzadko przeglądają ofertę sklepów - najczęściej trafiają tam, bo szukają w Google konkretnego artykułu.

To zależy jak jest prowadzony sklep i co sprzedajemy. Jak jesteśmy wysoko pozycjonowani w google i sprzedajemy coś co zachęca klientów to myślę, że sam sklep wystarczy. Dużo też zależy od tego jaka jest nasza platforma handlowa b2b. Ja spotkałem się z bardzo interesującymi na http://www.ecommerce.ideo.pl/platforma-b2b/ . Są to platformy dość powszechne z tego co wiem.

Też uważam, że allegro + sklep. Najlepiej zintegrować sklep z allegro, tak, by produkty same się aktualizowały. W sklepie internetowym polecam porobić rabaty dla kupujących tylko z niego i to obniży koszty sprzedaży (mniej osób będzie kupowało z allegro = mniej prowizji za sprzedaż). To będzie generować ruch z allegro na sklep.

Dodatkowo dobrze wypozycjonować sklep przy pomocy np. bloga tematycznego, albo pozyskiwać ruch z facebook'a przy użyciu reklamy. Tylko niestety wszystko kosztuje. Przy mniejszych zasobach finansowych polecam zacząć od kombinacji sklep internetowy + pozycjonowanie samodzielne (wbrew pozorom nie jest to takie trudne, tylko czasochłonne) lub reklamowanie się na facebooku samodzielne.