Thierry

Co w ogrodzie?

Recommended Posts

Ja niestety nie posiadam ogrodu, ale z roku na rok sukcesywnie ozdabiam swój balkon. Zazwyczaj królują w nim zioła i rośliny zielone. Kwiaty nie są moją mocną stroną i nie przepadam za nimi. Ale wszystkie inne rośliny, jak najbardziej, ładnie ożywiają nawet niewielki balkon. Tylko trzeba pamiętać o ich podlewaniu, bo nawet najmniej wymagającą roślinkę można ususzyć :D

Ja ogród mam i to jest dość pracochłonna przyjemność,  no i oczywiście wydatki, ale bez tego ogród nie będzie piękny, w  najbliższym czasie muszę pomyśleć o porządnej kosiarce,  widziałam w sklepie http://euroogrod.com.pl/pol_m_HECHT_Kosiarki-Hecht_Kosiarki-elektryczne-Hecht-10135.html i taka mi by pasowała najbardziej

Ja swój ogród miałam otwarty na las dlatego postanowiłam zamontować taką siatkę leśną http://www.supico.pl/siatki-lesne i nie muszę się martwić o niechcianą zwierzynę. Według mnie nie trzeba sadzić dużo kwiatów, aby ogród był ładny. Kilka drzewek oraz równy trawnik wystarczy.

Mnie ostatnio zainspirowały kocie oczka drogowe, które oświetlałyby mi podjazd z bramy do garażu. Na stronie  [link usunięty] widziałem, że bardzo fajnie to wygląda oraz jest dosyć praktyczne i daje duże światło. Myślicie, że sprawdziłoby się takie rozwiązanie w ogrodzie ?

Ja w ostatnim czasie też zaczęłam pracować u nas w ogrodzie :) Niestety wiedzy teoretycznej wcześniej nie miałam ale na szczęście moja sąsiadka poratowała mnie kilkoma ciekawymi książkami  [link usunięty] . Moim zdaniem fachowa wiedza w nich zawarta pomoże każdemu laikowi :)

Bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie chodniczka w ogródku. Ja sobie zrobiłam małą ścieżkę dookoła krzaczków. Wykorzystałam do tego resztki kostki brukowej, która została po robieniu podjazdu do domu. Jeżeli jednak chcielibyście zrobić konkretny projekt na taki ogródek to polecam firmę  [link usunięty]  . Oczywiście jeśli jesteście z Lublina lub okolicznych miejscowości. Wykonają oni dla was na pewno każdą, ciekawą wizualizacje ułożenia kostki brukowej.

Ja w tym roku do ogrodu chcę kupić kompostownik. Już zaczynam się z nim rozglądać po różnych stronach w sieci. Póki co najciekawszą ofertę znalazłem na stronie   [link usunięty]  .  Mają spory wybór różnego rodzaju kompostowników, więc można dostosować go do swoich potrzeb.

Włąśnie zastanawiam się nad wyborem basenu do ogrodu.  Miałem dmuchany dla dzieci, niestety nie przetrwał nawet 1 sezonu. Dlatego teraz szukam czegoś większego i bardziej wytrzymałego. Znalazłem [link usunięty]  i zastanawiam się, czy to dobra inwestycja? Czy taki basen przetrzyma więcej niż jedn sezon? 

Wcale nie jest trudno przygotować odpowiednio sprofilowany ogród. Wystarczy zakupić solidne panele ogrodzeniowe, na przykład takie  http://www.foresta.pl/panele-ogrodzeniowe/ i zaplanować układ poszczególnych roślin. To może być świetna zabawa, wystarczy zacząć to robić  ;)

Ja sobie nie wyobrażam ogrodu bez pięknego, dużego basenu. Ale to nie tylko basen gra główną rolę, trzeba również pomyśleć o odpowednim oświetleniu i innych rzeczach. Jeśli szukacie inspiracji, to polecam [link usunięty] - posiadają duży wybór, a jakość mówi sama za siebie.

Mój ostatni zakup to z oferty [link usunięty] kompostownik poniewaz nie miałem co robić z chwastami, liścmi, skoszona trawa i tak dalej w dodatku ten kompostownik jest niby ECO co mnie cieszy, bo ekologie praktykuje w kazdym tego slowa znaczeniu :D

Dobrze urządzony ogród może być prawdziwym rajem dla domowników :) Przy biegającej gromadce dzieci ważne jest odpowiednie ogrodzenie, aby były bezpieczne i pod kontrolą. Ładne są ogrodzenia z kamienia  [link usunięty]  , które stanowią nie tylko ochronę, ale nadają domowemu ogrodowi niewątpliwego uroku :) Zapewniają też prywatność, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. 

Dużo iglaków, kwitnących krzewów, ogrodowy komplet wypoczynkowy i oczko wodne z rybkami. Całość przyozdobiłem różnobarwnymi kamieniami, mniejszymi i większymi co dało bardzo fajny efekt.

Wszystko do ogrodu kupuję tutaj:  [link usunięty]  zarówno narzędzia jak i inne rzeczy, nawozy, nasiona :-) Super sklep dla pasjonatów ogrodnictwa :) 

Dla mnie must have w ogrodzie to trawa z rolki :) Jest gęsta, zdrowa, latem aż miło na niej poleżeć:) Bardzo dobrym producentem takich trawnikow jest http://greenflor.pl/ , warto zapoznac się z ich ofertą.

To, co się finalnie znajdzie w ogrodzie, albo trzeba samemu wymyślić - a raczej dobrze przemyśleć :) - albo znajdzie się w projekcie wykonanym przez firmę, jeśli się na coś takiego zdecydujesz.  [link usunięty]  to teraz popularne rozwiązanie i myślę, że efekty są super, gdy profesjonaliści się za to wezmą :)

Mi udało się zaprojektować ogród bez pomocy żadnej firmy, to nie jest wcale takie trudne, wszystko co trzeba wiedzieć, jest dostępne w internecie na stronie http://www.polskidom.com.pl/choroby-ogorkow/

Jak już pewnie wszyscy zauważyli powoli idzie do nas wiosna. Ja zaczęłam rozglądać się za jakimiś porządnymi meblami do ogrodu. Chciałabym móc wypić sobie niedzielną kawkę w spokoju w ogrodzie. Wybór takich mebli jest teraz coraz większy ale nie wiem na co powinnam zwracać uwagę. Już teraz spodobały mi się takie meble https://ogrodolandia.pl/komplet-delizioso-braz-ecru i zestaw wydaje się być prosty ale ładny. Co wy o nim sadzicie ? 

Wydaje mi się, że ciekawą rozrywkę w ogrodzie mogą zapewnić różnego rodzaju gry zespołowe. Moga to być na przykład takie https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/rozrywka/pilkarzyki-1672/ piłkarzyki, przy których świetnie może się bawić cała rodzina. Co wy o tym sądzicie?

A ja uważam, że  [link usunięty]  warto zlecić profesjonalistom, wiedza z internetu to nie wszystko, bo czasem pojawia się nietypowy problem i nie ma odpowiedzi, jak go rozwiązać. Projekt ogrodu to nie tylko kwestia estetyki ale i funkcjonalności. 

Jeśli ktoś ma fundusze na projektanta ogrodów, to jasne ze można, ale czasem własna intuicja jest dużo lepsza niż pomysły specjalistów. Trochę wyobraźni i chęci pozwoli uzyskać fajne efekty. Jeśli się określi co nam się podoba nie powinno być  z tym problemu. Ogród to przede wszystkim ładne kwiaty i zadbane krzewy, do tego wypielęgnowany, przystrzyżony  trawnik i fajne meble wypoczynkowe. Ja osobiście  chciałbym mieć jeszcze hamak. Mega mi się to podoba i jest fajnym urozmaiceniem takiego ogrodu.

ja własnie kończę przygotowania do wiosennego nawożenia i uzupełniam swoje zapasy [link usunięty] . Planuję w tym roku popracować nad skalniakiem, bo mój kolega z pracy ma i rzeczywiscie wygląda to efektownie!

Planując założenie i uprawę ogródka na pewno przyda wam się odwiedzić jakiś sklep z technicznymi rzeczami taki jak ten https://www.dyskont-techniczny.pl/ . Materiały plastikowe i PVC mogą być bardzo pomocne podczas aranżacji i dbania o ogród moim zdaniem!