Zaloguj się, aby obserwować  
Jenkin

Adwords samemu czy przez kogoś?

Recommended Posts

O Adwords powstały już mity jedni twierdzą, że kampanie można przeprowadzić samemu inni, że lepiej zlecić to komuś kto się na tym zna i ma jakieś doświadczenie w tym zakresie.

Ostatnio też przy realizacji jednego projektu trafiłem na firmę Funky Media z Łodzi - http://funkymedia.pl/ firma zajmuje się pozycjonowaniem i kampaniami adwords właśnie, ale co mnie zaciekawiło oni są jakby to powiedzieć rekomendowani i nadzorowani przez google jeśli chodzi o kampanie adwords więc jakby poziom ich pracy musi być bardzo wysoki, żeby tą rekomendację utrzymać, czy w tym przypadku nie jest lepiej jednak korzystać z usług takich firm?

Na własną rękę lepiej nie działać - takie przynajmniej jest moje zdanie. Promocję frimy w sieci śmiało możesz zlecić m.in tej firmie http://www.tredos.info/ -maja za sobą 20 lat doświadczenie i bardzo bogate portfolio. Działając samodzielnie możesz szybko dorobić się bana od google a z tego co wiem później bardzo trudno jest się go pozbyć więc lepiej nie kombinować.

Wiecie no nie bez powodu spejalisci zarabiają takie a nie inne pieniądze i nie bez powodu obsługa kampanii AdWords jest tak droga. Gdyby to było takie proste to wydaje mi się nawet, że zawód specjalisty adwords w ogóle by nie istniał a jednak z jakiegoś powodu istnieje.  Jeśłi szukacie dobrej usługi, to polecam przed podpisaniem umowy zlecić wycenę u kilku agencji i porównać oferty. Nie mam pojęcia, czy każda agencja robi to za darmo, wiem że Semtec wykonuje takie wyceny bezpłatnie. Tutaj link https://www.semtec.pl/wycena-adwords/

Same ustawienie AdWordsów jest bardzo trudne, trzeba też robić co chwile testy A/B żeby sprawdzać co się najlepiej spisuje i przede wszystkim cały czas monitorować wasze kampanie. Według mnie szkoda zachodu, lepiej oddać to w ręce kogoś kto się na tym znam. Mi pomagała w tym agencja Fox Strategy -  [link usunięty] możecie też tam spróbować jeżeli nie macie namiarów na nikogo od AdWordsów

Też uważam, że takie działania najlepiej zlecić agencji z doświadczeniem. Tych na rynku nie brakuje. MtWeb na przykład http://mtweb.pl/ Testowanie kampanii metodą prób i błędów może spowodować nie racjonalne spożytkowanie budżetu, a przecież nie o to chodzi.

Do AdWords'a istnieje mnóstwo poradników, krok po kroku jak tworzyć kampanie. Ale AdWords ma tak wiele ukrytych opcji, możliwości, że ustawienie tego wszystkiego świadomie to nie lada wyzwanie. Dlatego nie robiłabym tego na własną rękę. No chyba, że ktoś czuje się na siłach, żeby zagłębiać temat. 

zdecydowanie przez profesjonalistę. to się wydaje takie proste, ale tam są niuanse, o których nie masz pojęcia, dopóki nie puścisz paru kampanii. 

Zatrudniłabym profesjonalną firmę, to są jednak pieniądze, lepiej dopłacić za obsługę, niż stracić kasę na nie przynoszącą zysków kampanię...

Zdecydowanie odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do agencji interaktywnej, która jest w stanie stworzyć efektywny marketing internetowy. Skontaktuj się z https://solv.pl/uslugi/ i przedstaw im czego oczekujesz, a na pewno podejmą się współpracy z Tobą. 

Pierwszym krokiem, jaki nasza agencja content marketingu  [link usunięty] polecam Agencję Marketingową z Wrocławia zrobi z Twoją firmą, jest stworzenie unikalnej strategii. Zbadamy osobowość twojego kupującego i dowiemy się więcej o twoich klientach. Pomoże nam to pisać treści, które do nich przemawiają. Ponadto opracujemy kalendarz blogów, umożliwiający sprawdzenie, o jakich tematach będziemy pisać i kiedy zostaną opublikowane. Na koniec, zanim opublikujemy jakiekolwiek elementy, prześlemy z wyprzedzeniem całą treść do zatwierdzenia.

Lepiej przez kogoś, agencje mają trochę inne konta i mogą mieć więcej danych, poza tym, mają doświadczenie. 
Próbowałem sam, ale to na dłuższą metę nie zdaje rezultatu. 
Teraz oddałem to w ręce ludzi z  [link usunięty]  i nie narzekam. 
Poprawili mi stronę, co podobno przełożyło się na lepsze wyniki adwords (kiedyś koleżanka z dużego domu mediowego mówiła że to działa), 
coś pogrzebali i w zasadzie... biznes się świetnie kręci!