Zaloguj się, aby obserwować  
piotrsk

Potrzebuje pomocy z nazwa

Recommended Posts

Witam wszystkich jeśli piszę nie w tym temacie to przepraszam ale liczę na Waszą pomoc i kreatywność. Chciałbym otworzyć biuro projektowe zajmujące się projektami w branży elektrycznej ( instalacje i sieci elektroenergetyczne). Mam problem z doborem nazwy :) biura projektowego kilka pomysłów mniej bądź bardziej trafnych przetrwało i są to

1. Elprom

2. Instaler

3. Proinstel

Czekam na Wasze opinie a może również całkiem nowe pomysły.

Pozdrawiam

Piotr Sobolak

post-713-1239960536_thumb.jpg

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Mi się podoba Elprom. Niestety wszystkie nazwy domen są już zajęte i mam nadzieję, że przez Ciebie :).

Mnie przekonuje Proinstel. Pierwsze skojarzenie to pro... - fachowość. Elprom nie przemawia do mnie, bo pierwsze skojarzenie to coś związane z promilem. Sorry za rozbrajającą szczerość, ale od razu mi wskoczyły te skojarzenia. Dwie pozostałe propozycje przeszły mym uszom bez echa.

Wielkie dzięki za odpowiedź a jeśli chodzi o krytykę to wlasnie po tutaj piszę żeby wybrać najlepszą nazwę a co sądzicie o nazwie PRISTEL Projekty sieci i instalacji elektrycznych.

Hmm, nie chciałbym sprawiać Ci przykrości, ale te nazwy są trochę jak expol lu drutex. musisz pamiętać, że może Ci się udać odnieść sukces w wymiarze międzynarodowym i potem może sie okazać, ze nazwę trzeba bedzie zmienic. podane przez Ciebie nazwy raczej słabo oddają ducha działalności, jedynie Instaler mówi coś o ty, czym się zajmujesz, ale brzmi to trochę bardziej jak jakaś prosta pomoc, niż poważne biuro projektowe.

Pamiętaj, że nazwa wbrew pozorom jest bardzo ważna. to ona decyduje w duzym stopniu o tym, czy ktoś wybierze Twoją ofertę. Jeśli nazwa będzie dobra i jeśli oferta również, to w momencie, w którym ktoś znajdzie w wyszukiwarce odnośnik do Twojej firmy bardzo prawdopodobne, że kliknie właśnie weń, jeśli jego uwaga zostanie przykuta przez odpowiednią nazwę. potem wystarczy zaprezentować odpowiednio ofertę (i mieć ją dobrą)a możliwe, że taka osoba nie będzie już szukała dalej.

Dlatego całą sprawę warto przemyśleć raz jeszcze.

Hmm, nie chciałbym sprawiać Ci przykrości, ale te nazwy są trochę jak expol lu drutex. musisz pamiętać, że może Ci się udać odnieść sukces w wymiarze międzynarodowym i potem może sie okazać, ze nazwę trzeba bedzie zmienic. podane przez Ciebie nazwy raczej słabo oddają ducha działalności, jedynie Instaler mówi coś o ty, czym się zajmujesz, ale brzmi to trochę bardziej jak jakaś prosta pomoc, niż poważne biuro projektowe.

Mnie instaler kojarzy się z hydraulikiem.

Jeśli biuro projektowe to pewnie jakiś coś tam coś tam + design, bo to tak angielskawo wygląda.

Mnie się podobają polskie nazwy np taka mogłaby być biuro projektowe Ładny Dom albo Cichy dom coś w tym stylu.

Dla mnie te nazwy są trochę takie bez ducha i nie oddają charakteru firmy. Wiem, że to nie knajpa czy sklep z zabawkami, że nazwa ma rozśmieszać, ale powyższe nie wywołałyby u mnie zbyt dużego zainteresowania.

Jak dla mnie Proinstel wydaje się być takie... nieoryginalne. W Polsce wiele firm dodaje sobie człon "pro" i stąd moja uwaga, jednakże nazwa tak kojarzy się z profesjonalizmem. Więc myślę, że jest w miarę odpowiednia. W końcu to nie ma być agencja reklamy :)

Nazwa musi być krótka, łatwa do zapamiętania, wymówienia i zapisania. Dobrze jeśli kojarzy się z branżą. Powinna wzbudzać pozytywne skojarzenia, nie może być śmieszna. Ważne, żeby była oryginalna, choć na zbytnią oryginalność też bym się nie silił bez potrzeby.

Podane przez Ciebie nazwy są mdłe. I choć kojarzą się z branżą, to do mnie nie trafiają. Nazwa jest bardzo ważna, bo pokazujesz ją praktycznie wszędzie. To na niej też opierasz swoją późniejsza renomę.