Zaloguj się, aby obserwować  
ernest

Wyposażenie magazynu w regały

Recommended Posts

Planujemy budowę dodatkowej hali magazynowej do przechowywania towaru importowanego z Chin. Hala nie ma jeszcze określonych wymiarów, zastanawiamy się jednak już teraz nad wdrożeniem regałów i logistyką z tym związaną. Chętnie wysłucham waszych doświadczeń z tym związanych.

Można to zrobić na kilka sposobów. Zależy jaka będzie specyfikacja zamówienia. Jeżeli to ma być coś dużego, to w tego typu inwestycjach wyspecjalizował się Dexion Polska. Tutaj masz artykuł w którym opisana została ich kwietniowa ostatnia inwestycja: http://www.dexionpolska.pl/O-Nas/Aktualnos...lidnych-regaow/

Co to za towar z Chin? Przepraszam, pytam z ciekawości. :) Jeśli masz wózki widłowe, postaraj sie o dobre opony do wózka np. ja mam od Prestige Tyres.

Planujemy budowę dodatkowej hali magazynowej do przechowywania towaru importowanego z Chin. Hala nie ma jeszcze określonych wymiarów, zastanawiamy się jednak już teraz nad wdrożeniem regałów i logistyką z tym związaną. Chętnie wysłucham waszych doświadczeń z tym związanych.

Wiele osob zamawia sobie regały robione na wymiar ale sama jestem zdania,że jest to jednak zbytnia ekstrawagancja. Jestem zdania,że warto jest poszukać sobie takich regałów w sklepach internetowych gdzie jest taniej. Stawiaj na te wykonane ze stali nierdzewnej bo są o wiele bardziej wytrzymałe.

Zerknij sobie tutaj:

http://multigastro.pl/category/meble-ze-st...rdzewnej-regaly - na stronie znajduje sie spory wybór profesjonalnych regałów ze stali tak więc myślę,że powinieneś tutaj znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Robliśmy tam z mężem jakiś czas temu większe zamówienie i wszystko jest wykonane bardzo dobrze.

Ostatnio do mojego sklepu zamawiałam regały sklepowe jestem z nim bardzo zadowolona! Nie dość, że są śliczne, to jeszcze wytrzymałe i mają długi okres gwarancyjny. Jednak szczerze wątpię, aby coś się z nimi stało. Potrzebowałam jeden regał o specyficznych wymiarach, nie było z tym problemu, profesjonalna obsługa, szybko, bez dodatkowych opłat. Dla mnie bomba!

Warto też pomyśleć o innym wyposażeniu magazynu poza regałami. Polecam wam zapoznać się z ofertą firmy www.bestim.pl Sprzedają stojaki, stelaże, kosze metalowe, wózki magazynowe oraz wiele innych elementów wyposażenia magazynu.

My to ostatnio szukalismy takich regalow drewnianych do biura. W koncu udalo sie znalezc odpowiednie w salonie agata i to w fajnej cenie. Od razu zamawialismy ;) 

Bardzo solidne, wytrzymałe regały wtykowe, plastikowe czy śrubowe dostaniecie w Rodło z Bytomia. Jako że to producent to i ceny mają fajne i wybór dobry. Poza regałami dostaniecie też pojemniki warsztatowe, też się pewnie przydadzą. Wszystkie ich wyroby powstają metodą wtryskową z wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Poza regałami wypadałoby też pomyśleć o innych elementach wyposażenia, które w razie czego byłyby w stanie ułatwić dbanie o porządek, czy przyspieszyć wykonywanie niektórych prac. Sporo solidnych elementów wyposażenia kupić można na https://skladuj24.pl/. Ceny są całkiem dobre. ;)

Dnia 26.12.2018 o 15:51, analija napisał:

a z kim podjąć współpracę jeśli chodzi o budowę takiej hali? myślę że stalową najlepiej, na mury może zabraknąć czasu i funduszy 

dobrze myślisz, zdecydowanie szybciej i taniej będzie ze stalową. A Ci powiem że wcale nie gorzej, mamy w firmie i taki i taki magazyn i różnic nie ma, chyba ten stalowy nawet bardziej funkcjonalny. Nam budowała firma Commercecon i jak dla mnie są bardzo dobrzy, wywiązali się z całości prac, projekt uwzględniał wszystkie nasze uwagi i spostrzeżenia. Materiały użyte omówione, nic nie robi bez konsultacji. Mają podpisane umowy ze sprawdzonymi podwykonawcami, co sami nie robią też jest zrobione solidnie. 

Pamiętaj, że co jakiś czas tego typu regały trzeba będzie zabezpieczać przed korozją. Warto o tym pamiętać, bo źle zakonserwowana stal, może przysporzyć sporo problemów w przyszłości. Poza tym stracą one swój pierwotny udźwig. Bardzo dobrą farbą do tego celu, jest farba Nobikolor firmy Nobiles - https://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-nobikor/ Sam bardzo często korzystam z tej farby, podczas konserwacji stalowych elementów w firmie i muszę przyznać, że spełnia swoje zadanie świetnie. 

ja magazyn wyposażyłem w regały stojące, na których poukładałem pojemniki plastikowe i jest to bardzo praktyczne, tym bardziej, że mam regały z kółkami więc mogę sobie nimi manewrować jak chcę 😉 wszystko kupione od QBox 

Wychodzę z założenia, że taki regał kupujemy na lata. Dlatego ważne jest aby przede wszystkim był on solidny i dobrze wykonany. Sam swego czasu chciałem trochę przyoszczędzić i nie wyszedłem na tym zbyt dobrze. Od tamtej pory stawiam tylko na sprawdzone i rzetelne firmy. Aktualne kupowałem od firmy Besa24 . Siedziba w Warszawie więc mogłem podjechać i obejrzeć dokładnie na miejscu. Gdy ktoś szukał to zostawiam namiar https://www.besa24.pl

Regały to absolutna podstawa w magazynie! Ważne, żeby były solidne i idealnie dopasowane do naszych potrzeb.  Najistotniejsze jest jednak to, żeby w magazynie było bezpiecznie 🙂 Dlatego warto regularnie przeprowadzać przegląd regałów. Ja korzystam z takich usług od http://regalit.pl/Przeglady-regalow-i-serwis-34.html i zawsze wszystko jest porządnie serwisowane!