handlara

Urządzanie biura z pomocą projektanta?

Recommended Posts

Warto zatrudnić projektanta do pomocy w urządzaniu biura i w ogóle takiej przestrzeni do pracy?

Co o tym sądzicie?

Może ktoś z was zdecydował się na taką współpracę?

Nie miałam okazji współpracować z żadnym projektantem, ale muszę przyznać, że gdybym miała urządzać biuro, to pewniem bym kogoś takiego zatrudniła.

Czasami zaglądam na tę stronkę: http://archiweb.pl/aktualnosci/sunflower-h...zne-strony-587/ bo mają tam masę inspiracji wnętrzarskich i namiary na profesjonalnych architektów.

W ten sposób można samemu wyłapać jakieś nowości i je u siebie zastosować albo znaleźć namiary na kogoś, kto zaplanuje przestrzeń za nas.

Jeśli są osoby, które specjalizują się w organizacji przestrzeni do pracy, to skorzystanie z takiej pomocy byłoby świetnym rozwiązaniem. W biurach podstawowe zasady (typu osoba siedząca a wysokość monitora) ogranizacji miejsca pracy nie są przestrzegane z czystej niewiedzy. Dlatego uważam, że to dobry pomysł tak zadbać o komfort pracowników.

Moim zdaniem jak najbardziej warto, zwłaszcza gdy biuro ma być Twoją wizytówką i często przyjmujesz Klientów :) Mojemu znajomemu biuro urządzała pani z DF Interior - efekt naprawdę super, oryginalne wnętrze, świetnie zagospodarowana przestrzeń.

Gdybym tylko miała taką możliwość to na pewno skorzystałabym z pomocy projektanta wnętrz, ale jak na razie muszę zdać się na siebie :). Pracuję w domu, więc chciałabym sobie tutaj zorganizować takie domowe biuro. Z mebli przyda mi się na pewno biurko, wygodny fotel bądź dwa i duża półka na segregatory z ważnymi dokumentami. Myślałam o zamówieniu tych mebli w Komandor, znalazłam informacje o ich ofercie w sieci - https://www.komandor.pl/oferta/meble/biurka/. Może znacie tę firmę? Jeśli tak, to jak ją oceniacie?

Rodzicom całościowo projektowało Interbiuro i wyszło dobrze. Firma bardzo ok, bo zajmuje się nie tylko projektowaniem, ale i wyposażaniem biura, można u nich dostać wszystko -  wykładziny, oświetlenie, meble, nawet ścianki działowe czy lady recepcyjne. 

Uważam, że wynajęcie architekta to super pomysł, nawet w przypadku urządzania biura w domu. Kiedyś sobie sam zorganizowałem przestrzeń i było bardzo w porządku, ale dopiero kiedy zdecydowałem się na gruntowny remont mieszkania i zaprosiłem architekta, moje zwykłe biurko stało się jednym z ciekawych elementów całego wnętrza. Dobrze mi się przy nim pracuje i też pije kawę ;) Polecam pokombinować, pooglądać sobie jakieś fotki w necie i poczytać blogi, choćby takie jak ten: http://strefa-biznesu.com/domowe-biuro-dla-freelancera/

Dzień dobry, 

reprezentuję markę ADER Meble, która posiada 15-letnie doświadczenie w dystrybucji mebli do pomieszczeń biurowych. Jeśli zależy Państwu na ergonomicznym i funkcjonalnym wyposażeniu miejsca pracy, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: www.meble-ader.pl Wiedząc, że biuro jest najlepszą wizytówką firmy, oferujemy Klientom kompleksową obsługę - od projektu po montaż. Jeżeli będą mieli Państwo dodatkowe pytania zachęcam do bezpośredniego kontaktu tel. 71 357-13-19 lub mailowego: biuro@meble-ader.pl

Pozdrawiam

Anna Wojech,

Doradca Klienta ADER Meble

Projekt jest równie ważny jak wykonanie! Co z tego, że będziesz mieć super projekt wnętrza jak potem jacyś nowicjusze Ci to zepsują? Trzeba się znać na remontach.   Polecam http://remonty-budowa-domow.pl/ - ja co prawda wynajęłam ich do budowy domu, ale remontami się też zajmują. 

Mi się najlepiej pracuje w biurze w ,,domowym" stylu - w mojej poprzedniej pracy układ biurek, przy którym widzieliśmy się wszyscy, został zmieniony z inicjatywy architekta na taki typowo korporacyjny i nie była to zbyt pozytywna zmiana :/

Jeżeli nie mamy tyle czasu, by poświęcić go na samodzielne urządzenie biura, mając w pamięci, by było wygodnie, przestrzennie i praktycznie wszystko rozmieszczone, a do tego nie możemy sobie pozwolić na długie wyłączanie z użytkowania jakiegoś pomieszczenia w biurze, lepiej jest wynająć specjalistów od projektowania biur: http://www.mikomaxsmartoffice.pl/uslugi . Mniej nerwów się na tym straci i możemy mieć pewność, że nie dostaniemy jakiejś fuszerki na sam koniec. Zawsze to jakieś rozwiązanie, jak chcemy utrzymać właściwą organizację pracy.

Nawet jeśli miałbyś gust i zdolności do zaprojektowania tego, to:
1. Zajmie to sporo czasu;
2. Nie będzie tak dobre jak od projektanta;
3. Wykonawca powie, żeś spierd*** projekt, albo od nie wiedział o co chodzi.
W krakowskim biurze korzystałem z usług DD Projekt. Współpraca przebiegła pomyślnie - od zaprojektowania do oddania do użytku. Mniej problemów, mniej stresu, terminów się trzymali, więc i oddział ruszy w zaplanowanym okresie.

Dnia 5.09.2017 o 13:16, Jaś Fasola napisał:

Mi się najlepiej pracuje w biurze w ,,domowym" stylu - w mojej poprzedniej pracy układ biurek, przy którym widzieliśmy się wszyscy, został zmieniony z inicjatywy architekta na taki typowo korporacyjny i nie była to zbyt pozytywna zmiana :/

Kwestia gustu, domowy styl...czemu nie. Do tego prostota https://abcporady.pl/biale-wnetrza-prosto-nie-znaczy-banalnie/ na przykład białe wnętrza i w moim odczuciu klimat do pracy odpowiedni. Biel w stylu eko lub industrialnym to moja propozycja.

Myślę, że to dobry pomysł i warto skorzystać ze wsparcia :) Biuro musi być funkcjonalne, przemyślane, podzielone na określone strefy - musi uwzględniać potrzeby poszczególnych pracowników czy całych działów firm - tutaj potrzebna jest wiedza, jak to wszystko ze sobą połączyć :) Co prawda przy urządzaniu firmy nie miałam okazji współpracować z architektem, ale mieszkanie urządzał nam pan architekt http://www.krzysztof-ziolkowski.pl i byliśmy bardzo zadowoleni z efektów :) 

Ogarnąć całą przestrzeń pracy funkcjonalnie faktycznie może być trudno ;) Paradoksalnie, może lepiej nawet wydać kasę na tego projektanta, ale potem mieć ułatwioną pracę.

Co do aranżacji to warto zwrócić uwagę na Interbiuro  z Warszawy, to firma od projektowania przestrzeni biurowej.  Mają dobre oko i ciekawe pomysły. Wnętrze które nam zaprojektowali jest funkcjonalne, estetyczne. Plus tez taki, że mają w ofercie meble, wykładziny, ścianki działowe  i resztę niezbędnego wyposażenia biurowego.

Aranżacja biura jest bardzo ważne jak i również oświetlenie. Nikt nie lubi pracować przy złym świetle. potem ma oczy zmęczone. Powinno się zwrócić uwage na oswietlenie , w którym jest wykorzystywana np technologia HCL . Taką technologie wykorzystuje firma Trilux. Gdzie oprócz świetnej jakości oświetlenia, jest jeszcze energoszczędność ;) Oprocz tego wszystkiego jeszcze świetny design

W biurze musza być też dobre urządzenia do pracy takie jak na przykład drukarki.  U nas zamówiliśmy kilka drukarek z firmy HICOPY z Gdańska. Firma oferuję sprzedaż urządzeń biurowych po dobrej cenie i z gwarancją. 

Prawda jest taka, że należy wybierać aranżację do konkretnej branży. Nie ma jednego rozwiązania, który sprawdzi się w każdej branży. Poczytajcie sobie tutaj http://ciekawe-wnetrze.pl/aranzacja-biura-zgodnie-ze-specjalizacja/ na ten temat. To naprawdę ma sens, bo każdy ma inne potrzeby. Moim zdaniem aranżacje najlepiej powierzyć specjaliście. Tylko w takim przypadku biuro będzie eleganckie i funkcjonalne, a przecież o to właśnie chodzi.