Grzegorz C.

nasza-klasa.pl - jak zbić fortunę

Recommended Posts

Masz rację, czasem wystarczy dobry pomysł, taki jak nasza klasa. Moim zdaniem internet jest teraz miejscem, gdzie można zdziałać i zarobić zdecydowanie najwięcej. Iloś możliwości jest praktycznie nie odgraniczona! Choć nie wszyscy to zrozumieli..

Ostatnio często proponuje różnym przedsiębiorcom ich własne www albo przeniesienie oferty sklepu także na stronkę internetową, a wynik tego jest na ogół jeden:) Nie dziękujemy, nie stać nas.

Co do samej naszej klasy - cóż, skoro większość z nas nie ma czasu dla starych znajomych a drogi już dawno się rozeszły to czyż nie miło pooglądać ich na zdjęciach, napisać czasem maila... no i najważniejsze odświeżyć kontakty nie podnosząc się zbyt często z krzesła:)? Strona pasuje zarówno tym którzy szukają przyjaciół sprzed lat, jak i tym którzy chętnie pochwalą się żoną, mężem, dziećmi, wnukami:)

No też mnie rozwalił fenomen tej stronki... tym bardziej ze jak na mój nos skrypt naszej klasy jest w zasadzie bardzo prosty... myślę że gdyby 3 lata temu ktoś mi o tym powiedział to sam mógłbym w 2 miesiące machnąć pierwotną wersje stronki i z czasem znaleźć się nas miejscu Macieja Popowicza...

Ale z naszą-klasą wcale nie było tak ze to miał być full biznes i w ogóle $$$ miały się lać milionami... Przecież fenomen naszej-klasy był można powiedzieć przypadkowy, nawet sami autorzy podkreślali że stonką zainteresuje się z 200 osób... a tu masz....

Chodź przykład Naszej-klasy.pl nie jest wcale taki odosobniony... słyszał ktoś o osada.pl (raczej nie...) ale 80 000 portal społecznościowy, który z założenia miał skupiać w sobie max kilkadziesiąt ludzi z jednego lokalnego czatu... też potrafi zaskoczyć jego twórce...

reasumując są rzeczy na tym świecie przypadkowe :rolleyes:

Jaki wniosek z tego? Trzeba szukać pomysłów na biznes w serwisach, które łączą ludzi. Wiadomo - człowiek jest istotą stadną i będzie chciał dodać sobie kogoś do znajomych czy przesłać mu plakietkę :) Na pewno jest jeszcze wiele tego typu zjawisk jak nasza-klasa, ale najgorsze, to wpaść na nie...

tak to jest trzeba miec pomysl i nawet czasami b. małe srodki finansowe i zostaniesz milionerem ;];]

mnie sie wydaje ze takie pomysły to rodzą sie w takich momentach w których sie nawet nie spodziwamy :]

Nasza klasa to był strzał w 10 :P . Po wielu latach można spotkać znajomych z którymi straciło się kontakt. Pomysł prosty i okazał się bardzo dochodowy. Portal ten coraz więcej zarabia, pełno w nim reklam aż do przesady, dodatkowo zostały jeszcze wprowadzone prezenty za które trzeba płacić. Jeszcze troche a będzie to jedna wielka reklama :P .

Osiągneli sukces bo byli pierwsi, którzy przedstawili projekt klasy. Pomysł bardzo prosty ale jaki skuteczny. Sam załozyłem tam profil i odnalazłem znajomych z podstawówki i liceum, czyli pomysł działa i przyciąga użytkowników, a to najważniejsze.

Nasza klasa osiągnełą sukces i raczej podobne klony już tego nie powtórzą. Ostatnio dostaje na skrzynke zaproszenia od nieznanych osób do programu hi5 jakoś tak. Wiecie co to za program i skąd mają adresy email?

Nasza klasa zbiłą fortune i widać ,że cały czas im mało. Zauważyliście jak ostatnio dodają nowe funkcje za które trzeba płacić? Użytkownicy zaczynają się burzyc i ja im się nie dziwie, jeszcze troche jak tak dalej pojdzie zaczną znikać do konkurencji, której coraz wiecej.

Nasza klasa osiągnełą sukces i raczej podobne klony już tego nie powtórzą. Ostatnio dostaje na skrzynke zaproszenia od nieznanych osób do programu hi5 jakoś tak. Wiecie co to za program i skąd mają adresy email?

Hej

Również dostaje jakieś dziwne zaproszenia z tego hi5, a wcale się tam nie rejestrowałem :P

A co do naszej klasy to ja już się wypisałem , znajomych juz odnalazłem i jesteśmi w kontakcie mailowym i telefonicznym :P

Nasza klasa zbiłą fortune i widać ,że cały czas im mało. Zauważyliście jak ostatnio dodają nowe funkcje za które trzeba płacić? Użytkownicy zaczynają się burzyc i ja im się nie dziwie, jeszcze troche jak tak dalej pojdzie zaczną znikać do konkurencji, której coraz wiecej.

Nie znasz powiedzenia że w miare jedzenia apetyt rośnie :P Jak tak dalej pójdzie będzie trzeba wykupic abonamet żeby wogóle móc korzystać z serwisu. Przez rok czasu zebrali duzą ilośc uzytkowników, a teraz pobierają opłaty od nich.

Dobry przykład jak należy robić biznes.

Osiągneli sukces bo byli pierwsi, którzy przedstawili projekt klasy.

Niestety ale nie masz racji, pierwsi to byli twórcy szkolnelata.pl

strona powstała już w 2002 na długo przed nasza-klasa, która co trzeba przyznać miała lepszy PR i marketing,

media zaczęły o niej dużo pisać i złapali wielu ludzi.

Niestety ale nie masz racji, pierwsi to byli twórcy szkolnelata.pl

strona powstała już w 2002 na długo przed nasza-klasa, która co trzeba przyznać miała lepszy PR i marketing,

media zaczęły o niej dużo pisać i złapali wielu ludzi.

W takim razie widzimy jak bardzo ważna jest reklama. Dzięki marketingowi można się wybić, a z tym wiąże się pozniej sukces, na który każdy liczy rozpoczynając jakąś działalność.

Wiecie ja też mam ciągłe zaproszenia do hi5 od ludzi, ktorych zupelnie nie znam. A jesli idzie o pomysły to częstro się nam wydaje, że coś jest zbyt proste, by chwyciło - a zauważcie sukces zazwyczaj wiąże się z bardzo prostymi pomysłami. Z innej bajki to sprzedaż e- books. Mnie juz wkurzają "złote mysli" tymi darmowymi częsciami książek.

Jest jakaś stronkach o lekarzach i mieli za free reklamę w mediach - szczególnie w radiu chyba z tydzień o tym dyskutowanio, czy wolno i tu padał adres strony - to dopiero super reklama za nic:-)))

Jest jeszcze stronka, zresztą bardzo fajna, związana z miłym zwierzaczkiem, nazwy podawać nie będę, żeby nie reklamować, bo na tej stronie można za free dostac tysiące e-books, filmow oraz "cudów na patyku". Nie wiem jak prawo się odnosi do takich działań?Ale stronka jest fajna i duzo na niej ludzi - wlasciel na pewno zarabia

w zasadzie to na pewno są jeszcze jakieś dobre patenty na robienie kasy w sieci - gdyby ich nie było, to oznaczałoby konieć świata - ja tam wierzę, że coś wymyślę.

Wiele było podobnych serwisów społecznościowych, tylko nasza klasa zainteresowały się media - albo ktoś ich tym zainteresował :). To nie był jakiś strasznie unikalny projekt, tylko rozpromowany. Warto zajrzeć znacznie głębiej - jak udało im sie tak mocno zaistnieć w mediach?

Ponieważ, w czasie kiedy startowała nasza-klasa nie było w ogóle jakiegoś "zakątka" społecznościowego, takiego naprawdę "fajnego". Owszem była i jest Fotka, aczkolwiek mi się ona kojarzy raczej już z serwisem randkowym. Grono.net od lat upada. Nasza-Klasa miała dobry time'ing, chwytliwy pomysł i zero konkurencji na tym polu, bo jest to portal dość sprofilowany.

Wiecie ja też mam ciągłe zaproszenia do hi5 od ludzi, ktorych zupelnie nie znam. A jesli idzie o pomysły to częstro się nam wydaje, że coś jest zbyt proste, by chwyciło - a zauważcie sukces zazwyczaj wiąże się z bardzo prostymi pomysłami. Z innej bajki to sprzedaż e- books. Mnie juz wkurzają "złote mysli" tymi darmowymi częsciami książek.

Jest jakaś stronkach o lekarzach i mieli za free reklamę w mediach - szczególnie w radiu chyba z tydzień o tym dyskutowanio, czy wolno i tu padał adres strony - to dopiero super reklama za nic:-)))

ach, "złote myśli"! z rozbrajającą szczerością piszą do mnie "...chyba nie jesteś tak nieuczciwy, ze przeczytasz tak wartościową ksiażkę i za nią nie zapłacisz" i inne kwiatki w tym stylu. Manipulacja tak prymitywna, że moja matka wykazywała się większą finezją, mówiąc, żebym papuniał kaszkę "za mamusię, tatusia etc." jakby każda kolejna łyżeczka rzeczonej kaszki zapewnić miała zdrowie, szczęście i pomyślność wszelaką poszczególnym członkom rodziny. :lol: Swoją drogą, żeby chociaż to, co wysyłają było w jakimś stopniu wartościowe...nie wiem, może dlatego, że nie przemawiają do mnie sentencje w stylu P. Coehlo, jakąś alergię wykazuję na tego rodzaju publikacje...

Można teraz wymyślać masę portali społecznościowych ale to i tak nie zda egzaminu.

Przyszedł również czas na portale typu podbij.pl a chyba każdy wie kto założył podbij.pl.

Wszystkie te portale to kopia zagranicznych portali. Wniosek jest jeden. Wyuczyć się kilku języków i google jest nasze:)

Powiem tak pomysł z NK nie był pomysłem nowym już taki portal istniał jak koledzy z klasy, wszystko to nakręciłą telewizja Polsat i TVN i kula śniegowa ruszyła, temat się przyjął

---------------------------------

odwiedź: Pomysł na biznes

Dokładnie tak. Wydaje mi się że trzeba próbować wykreować swoje projekty. Nie wszystkie urosną do rangi NK i przetrwają ale nabieranie doświadczenia w kreacji danego pomysłu zaprocentuje i może pomóc w odniesieniu sukcesu

I tak więcej zarobił ten typ od Facebooka lub Twittera. Skoro nawet Obama ma konto na jednym z tych serwisów, to o czymś świadczy. W tym roku miałem praktyki w gimnazjum i poznałem dzieciaka, który kiedyś będzie drugim Billem Gatesem. Znał kilka języków programowania i ogólnie był bardzo zorientowany w tym temacie, miał ciekawe pomysły, czekam, aż je zrealizuje.